Jesteś tutaj
Strona główna > IV liga > Ryszard Wieczorek trenerem Unii!!!

Ryszard Wieczorek trenerem Unii!!!

W poniedziałek doszło do niespodziewanej zmiany na stanowisku pierwszego trenera IV-ligowej drużyny, która spowodowana została kłopotami zdrowotnymi dotychczasowego szkoleniowca Marka Hanzela. Po kilkudniowych poszukiwaniach Zarząd Klubu z Prezesem Zenonem Rekiem na czele zdecydował się na doświadczonego 61-letniego Ryszarda Wieczorka. Popularny “Richard” jest na pewno dobrze znany nie tylko naszym kibicom, ale także tzw. opinii publicznej, bowiem jako piłkarz był ikoną wodzisławskiej Odry, dla której barw zdobył pierwszego gola w historii jej występów w ekstraklasie, a potem już jako trener dał się poznać z dobrej strony doprowadzając Odrę do mistrzostwa jesieni w ekstraklasowym sezonie 2001/2002. Potem awansował z Koroną Kielce do najwyższej ligi w Polsce, by w sezonie 2006/2007 dotrzeć z nią do finału Pucharu Polski. W sezonie 2008/2009 dotarł z Odrą do finału Pucharu Ekstraklasy. Nieudana była próba utrzymania Piasta Gliwice w ekstraklasie wiosną 2010 roku. Lepiej powiodło się naszemu nowemu trenerowi w ROW-ie Rybnik z którym awansował do I ligi. W sezonie 2013/2014 zastąpił na stanowisku trenera Górnika Zabrze Adama Nawałkę, który objął stery reprezentacji Polski. Później trenował takie zespoły jak Limanovia Limanowa, Legionovia Legionowo, Kotwica Kołobrzeg czy też Wisła Puławy. Potem na jeden sezon wrócił do Odry, by następnie zakotwiczyć na dłużej w Kaliszu trenując miejscowy KKS. W końcówce sezonu 2021/2022 po raz czwarty został trenerem Odry Wodzisław, którą uratował przed spadkiem z III ligi. W tym sezonie jesienią prowadził inny III-ligowy klub Polonię Bytom, która po rundzie jesiennej zajmowała drugie miejsce w ligowej tabeli. Kłopoty zdrowotne trenera Wieczorka sprawiły, że jego pracę w Bytomiu kontynuuje jego asystent Adam Burek, a skorzystała na tym nasza Unia pozyskując w swoje szeregi niezwykle doświadczonego trenera, który zdecydował się zastąpić na tydzień przed startem rundy rewanżowej … mającego problemy zdrowotne Marka Hanzela. Liczymy na to, że trener Wieczorek poprawi u naszych zawodników grę obronną, bo z tym mamy ostatnio spore problemy, a to sprawi, że będziemy skutecznie gonić w tabeli wyprzedzające nas ekipy z Ornontowic i Łazisk Górnych.
Trenerze witamy w naszym klubie i życzymy owocnej pracy i oczywiście samych zwycięstw!!!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top