Jesteś tutaj
Strona główna > B klasa > Rezerwy kończą jesień zwycięstwem

Rezerwy kończą jesień zwycięstwem

Drugi zespół seniorów Unii Turza wygrał 2:0 zaległe spotkanie z pierwszej kolejki z LKS-em Cyprzanów i samodzielnie okupuje drugie miejsce w tabeli raciborskiej klasy B po zakończeniu rundy jesiennej. Zwycięstwo nie przyszło naszym zawodnikom łatwo, bowiem pomimo ogromnej przewagi aż do 84 minuty gospodarze umiejętnie się bronili, a w dodatku dopisywało im szczęście. Należy unitów za swoją postawę pochwalić, gdyż do końca nie rezygnowali ze zdobycia zwycięskiej bramki, co im się ostatecznie udało po strzale głową Krystiana Kozieła. To dziesiąty z rzędu mecz naszych rezerw bez porażki, czwarty z kolei bez straty gola, wliczając w to „szybkie” zwycięstwo sprzed tygodnia z Kobylą. Trzeba wspomnieć również o tym, że wygrana została odniesiona w skromnym składzie osobowym, gdyż na mecz unici pojechali tylko w 12-osobowym zestawieniu. Od początku spotkania unici grali szybko, często wymieniali miedzy sobą podania z tzw. „klepki” czym sprawiali sporo kłopotów podopiecznym trenera Daniela Mrozka. Już w 2 min. mogło być 1:0 dla unitów, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Grzegorza Buczka w światło bramki nie trafił niepilnowany na piątym metrze Daniel Podbioł. W 7 min. ten sam zawodnik oddał płaski mocny strzał, ale Patryk Luda zdołał sparować to kąśliwe uderzenie na rzut rożny. W 21 min. na strzał z dystansu zdecydował się Dmytro Skrynnyk, ale i tym razem, choć z kłopotami, bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Do końca pierwszej połowy turzanie jeszcze kilka razy groźnie atakowali, ale brakowało im precyzji w ostatnim podaniu i gospodarze dowodzeni przez doświadczonego Marcina Tatarę zdołali dowieźć bezbramkowy rezultat do gwizdka oznaczającego 15 minut przerwy. Druga część meczu zaczęła się także od szansy Podbioła, ale po zagraniu Łukasza Adamczyka nasz napastnik źle przyjął piłkę na siódmym metrze od bramki i skończyło się dla gospodarzy tylko na strachu. Turzanie dalej atakowali, a większość akcji kończyli strzałami, niestety większość mijała obramowanie bramki strzeżonej przez Ludę. W 70 min. wydawało się, że już nic nie uchroni gospodarzy od straty gola, ale piłka uderzona przez Buczka z rzutu wolnego obok muru odbiła się źle od murawy i zamiast wpaść do bramki trafiła tylko w słupek. Kiedy wydawało się, że turzanom przyjdzie się pogodzić z piątym w tej rundzie remisem, to we wspomnianej na początku relacji 84 min. po dośrodkowaniu Skrynnyka defensorzy Cyprzanowa nie upilnowali Kozieła, który głową przy pomocy słupka z 10 metrów wpakował wreszcie futbolówkę do siatki. Dopiero po stracie bramki gospodarze nieco żwawiej ruszyli do ataku, groźnie, acz minimalnie niecelnie uderzał z dystansu Tatara, a dwukrotnie świetnie interweniował Oskar Wala, który nie pozwolił gospodarzom przedrzeć się lewą stroną boiska. W doliczonym czasie gry ta troszkę bardziej otwarta gra nie opłaciła się gospodarzom, bowiem po prostopadłym podaniu Podbioła jak rasowy napastnik zachował się najmłodszy na boisku 16-letni rezerwowy Artur Sosna, który wpadł w pole karne i plasowanym uderzeniem po „długim” rogu rozwiał nadzieje gospodarzy na doprowadzenie do remisu. Po chwili arbiter zakończył to ostatnie w tej rundzie spotkanie i to goście mogli się cieszyć z trzypunktowego zysku. Teraz czeka unitów zimowa przerwa, a na ligowe boiska powrócą 19 marca, kiedy to zmierzą się … ponownie z Cyprzanowem.

LKS CYPRZANÓW – KS UNIA II TURZA 0:2 (0:0)

0 – 1  Krystian Kozieł 84 min. (głową) asysta Dmytro Skrynnyk
0 – 2  Artur Sosna 90+1 min. asysta Daniel Podbioł

Sędziowali: Tomasz Figurniak (główny), Andrei Usik, Mikalai Kiriyenka (asystenci). Widzów: 20

LKS CYPRZANÓW: Patryk Luda – Błażej Banach-Gębski (46. Maksymilian Stiebler), Marcin Tatara, Michał Posmyk, Tomasz Haras (72. Paweł Bednarz) – Jakub Gorczowski (88. Aleks Witezy), Dominik Chory, Dawid Gmitruk, Adam Nikel, Dawid Weideman – Dawid Luda. Pozostali rezerwowi: Kamil Gorczowski, Michael Dokupil. Trener: Daniel Mrozek
KS UNIA II TURZA: Dominik Balcerkowski – Oskar Wala, Krystian Kozieł, Łukasz Wójtowicz – Wojciech Zgrzendek (64. Artur Sosna), Grzegorz Buczek, Cezary Chojka, Łukasz Adamczyk, Dmytro Skrynnyk – Daniel Podbioł, Bartosz Moj. Trener: Szymon Sosna

One thought on “Rezerwy kończą jesień zwycięstwem

1. wielkie brawa dla naszych rezerw drugie miejsce zaraz za faworyzowanym Pietraszynem napawa optymizmem choć na wiosnę nie będzie łatwo choćby ze względu na korzystanie z posiłków pierwszej drużyny ale jak widać na przykładzie ostatniego meczu można wygrać bez większej pomocy czwarto ligowców- BRAWA !!!