Jesteś tutaj
Strona główna > IV liga > Zwycięska seria trwa

Zwycięska seria trwa

Piąte z rzędu zwycięstwo odniosła dzisiaj Unia Turza, która pokonała w meczu VI kolejki IV ligi Gwarek Ornontowice 3:0. O naszej wygranej zadecydowała druga połowa meczu, w której unici pokazali kawał dobrego futbolu, a wymiar kary przy lepszej skuteczności mógł być znacznie wyższy. Trener Marek Hanzel musiał dokonać kilku zmian w składzie swojej drużyny, kontuzja wyeliminowała z gry Kamila Tronta, Patryk Dudziński dostał powołanie do Reprezentacji Polski na MŚ w piłce 6-osobowej, a chorujący przez cały tydzień Mateusz Danieluk i Dawid Pawlusiński zaczęli mecz na ławce rezerwowych. W pierwszej połowie na boisku niewiele się działo, oba zespoły nie potrafiły stworzyć sobie zbyt wiele okazji na otwarcie wyniku, w 13 min. strzał Kamila Kucharskiego z półobrotu pewnie obronił Tomasz Spałek, podobnie było w 34 min. kiedy to obrońcy zablokowali „Kuchara” a dobijający Daniel Podbioł naciskany przez obrońcę źle trafił w piłkę. Goście mieli dwie dużo groźniejsze sytuacje, w 32 min. po długim wybiciu z defensywy sam na Marcina Musioła biegł Maciej Kowalik, ale świetnie zachował się Piotr Glenc, który bez faulu powstrzymał szarżującego pomocnika Gwarka, a dziesięć minut później z dystansu uderzał Dominik Miłek, Musioł sparował piłkę przed siebie, a dobijającego Kowalika desperackim wślizgiem zablokował Wojciech Orzeł. Tuż przed przerwą boisko musiał opuścić kontuzjowany Kamil Kucharski, a w przerwie trener Hanzel zdecydował się wpuścić na boisko Danieluka za debiutującego w tym sezonie w pierwszym zespole Podbioła. Druga część meczu ułożyła się dla unitów wspaniale, bowiem już w 49 min. objęliśmy prowadzenie. Grający znakomite spotkanie Paweł Staniczek prostopadłym podaniem uruchomił na prawym skrzydle Mariusza Wanglorza, ten pognał w kierunku bramki gości i z narożnika pola karnego technicznym uderzeniem nad wybiegającym Spałkiem umieścił futbolówkę w siatce. W 61 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Mazura soczyście uderzał z pola karnego Danieluk, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Nasz pomocnik w 68 min. zmarnował kapitalną okazję na podwyższenie prowadzenia, po tym jak ograł dwóch defensorów Gwarka trafił jednak wprost w bramkarza. W kolejnej akcji jeszcze lepszą okazję miał Michał Rycka, który po „klepce” z Danielukiem znalazł się sam przed Spałkiem, ale „podcinka” nad bramkarzem była zbyt niska i trafiła w klatkę piersiową golkipera Gwarka. Nasz napastnik zrehabilitował się kilka minut później, kiedy to po zagraniu Mazura pokonał Spałka strzałem z 11 metra. W 78 min. definitywnie o naszej wygranej przesądziła „główka” Glenca po rzucie rożnym Pawlusińskiego, po której wyszliśmy na trzybramkowe prowadzenie i nie oddaliśmy go już do końca meczu. W 84 min. jeszcze kapitalna bomba z 25 metrów „Plastika” ostemplowała poprzeczkę ornontowickiej bramki, a po upływie 90 minut arbiter zakończył to interesujące widowisko. To kolejny mecz unitów bez straty bramki, a Marcin Musioł już od 303 minut zachowuje czyste konto. W ubiegłym sezonie unici po 6 meczach mieli na koncie 7 punktów i 14 straconych goli, teraz wygląda to zupełnie inaczej i na pewno trener Hanzel może być zadowolony z gry defensywnej całego zespołu. Za tydzień turzanie pojadą do pobliskiego Rybnika na mecz z miejscowym ROW-em i liczymy, że będziemy kontynuować pasmo ligowych zwycięstw. Nieco wcześniej, bo w środę, unici zmierzą się w ćwierćfinale Pucharu Polski z Tworkowem i tu także liczymy, że turzanie przejdą kolejną przeszkodę na drodze do obrony tego trofeum.

KS UNIA TURZA – GKS GWAREK ORNONTOWICE 3:0 (0:0)

1 – 0  Mariusz Wanglorz 49 min. asysta Paweł Staniczek
2 – 0  Michał Rycka 75 min. asysta Michał Mazur
3 – 0  Piotr Glenc 78 min. (głową) asysta Dawid Pawlusiński

Sędziowali: Zbigniew Szymanek (główny), Grzegorz Szymanek, Mateusz Bielawski (asystenci). Widzów: 200. Żółte kartki: Patryk Witkowski, Oskar Wala

KS UNIA TURZA: Marcin Musioł – Piotr Glenc (86. Aleksander Barteczko), Wojciech Orzeł, Szymon Jary – Arkadiusz Woś (80. Oskar Wala), Paweł Staniczek, Patryk Witkowski (70. Bartosz Łyczko), Michał Mazur – Mariusz Wanglorz (65. Dawid Pawlusiński), Kamil Kucharski (44. Michał Rycka), Daniel Podbioł (46. Mateusz Danieluk). Pozostali rezerwowi: Karol Wacławiec. Trener: Marek Hanzel
GKS GWAREK ORNONTOWICE: Tomasz Spałek – Jakub Zdrzałek, Robert Majeranowski, Bartosz Ściślak, Dawid Cichoń – Maciej Kowalik, Mateusz Kulanek, Dawid Boczar (72. Marcel Kąkol), Mateusz Kasprzyk (81. Jakub Podyma), Dawid Gajewski (79. Kevin Rocki) – Dominik Miłek (69. Krzysztof Grzegorz). Pozostali rezerwowi: Maksymilian Ćwik, Jeremi Bernacki, Mykhailo Kryvych. Trener: Marcin Wroński