Jesteś tutaj
Strona główna > B klasa > Piorunujący początek dał wygraną

Piorunujący początek dał wygraną

Trzy bramki zdobyte w początkowych sześciu minutach zadecydowały o tym, że rezerwy Unii Turza pokonały na wyjeździe LKS Gamów 4:3. Czym dalej w las, gra naszych zawodników wyglądała gorzej, ale udało się, choć w osłabieniu, utrzymać miano niepokonanego zespołu w tym sezonie. Przed meczem było wiadomo, że zdobycie trzech punktów nie będzie sprawą łatwą, specyficzne boisko w Gamowie, to zawsze był trudny teren, stąd zwycięstwo musi cieszyć. Na wygrane w lepszym stylu musimy poczekać, być może już za tydzień w „małych” derbach Gminy Gorzyce podopieczni trenera Szymona Sosny pokażą się w pozytywniejszym świetle. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się dla unitów rewelacyjnie, już w 17 sekundzie Tomasz Antończyk wykorzystał prostopadłe podanie Jakuba Makselana i dał turzanom prowadzenie. W 5 min. niemal identyczna akcja zakończyła się drugim golem dla Unii, tym razem Rafał Cyrulik zagrał do Antończyka, a ten bez problemów trafił po raz drugi do siatki. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze w tej samej minucie, błąd Krystiana Kozieła, który nie trafił w piłkę sprawił, że pomimo rozpaczliwej interwencji Mateusza Tomali nie udało się zapobiec stracie bramki, którą zdobył Rafał Strzeduła. Na tym nie koniec szalonego początku, bowiem rozpoczynający ze środka Cyrulik zagrał do Makselana, a ten zaskoczył golkipera gospodarzy lobem ze środka boiska !!! W 24 min. kontra gospodarzy zakończyła się strzałem w „krótki” róg Rafała Wilczka, ale Tomala nie dał się zaskoczyć. Turzanie odpowiedzieli w 30 min. akcją Cyrulik-Antończyk, ale tym razem ten drugi przestrzelił. Cztery minuty później gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, Dmytro Skrynnyk zgubił krycie z czego skorzystał Andrzej Himel i strzałem od słupka trafił z 8 metrów. W 39 min. unici powrócili do dwubramkowego prowadzenia, a stało się tak kiedy to po długim wykopie Tomali strzałem z 16 metra zaskoczył własnego bramkarza Grzegorz Czekała. Druga część meczu zaczęła się od szansy Marcina Wilczka, ale na szczęście świetnie zachował się Tomala, który nogą zatrzymał uderzenie napastnika Gamowa. Później gra się mocno zaostrzyła, słabsi technicznie gospodarze nie przebierali w środkach by zatrzymać przeciwników, ale dziwnym trafem arbiter karał kartkami naszych zawodników. W 70 min. losy meczu mógł definitywnie rozstrzygnąć Łukasz Wójtowicz, który po nie najlepszej interwencji Patryka Szacha z 5 metrów nie trafił do pustej bramki. Ta zmarnowana okazja jak to zwykle bywa od razu się na unitach zemściła. Słabo prowadzący zawody arbiter dopatrzył się faulu przed polem karnym Cezarego Chojki, za co w dodatku ukarał naszego obrońcę żółtą kartką, a rzut wolny z pomocą rykoszetu od naszego muru wykorzystał Dominik Nowak. W 86 min. z boiska po drugiej żółtej kartce wyleciał Chojka i czekało nas trudne 8 minut, bowiem arbiter doliczył do podstawowego czasu gry najpierw trzy, ale po kontuzjach naszych zawodników ostatecznie cztery minuty. Udało się naszym graczom wytrzymać napór gospodarzy, wśród których najbliżej celu był Marek Neukirch w 89 min., ale na szczęście trafił po indywidualnej akcji tylko w boczną siatkę. Tym samym nasi zawodnicy utrzymali miano niepokonanych w tym sezonie mając na swoim koncie trzy zwycięstwa i remis z drugimi w tabeli Górkami. Za tydzień czekają ich wspomniane na początku relacji derby z rezerwami Czarnych Gorzyce i mamy nadzieję, że nasza młodzież poradzi sobie i z tym trudnym, bo na pewno wzmocnionym zawodnikami z pierwszego zespołu (grają w niedzielę) rywalem.

LKS GAMÓW – KS UNIA II TURZA 3:4 (2:4)

0 – 1  Tomasz Antończyk 1 min. asysta Jakub Makselan
0 – 2  Tomasz Antończyk 5 min. asysta Rafał Cyrulik
1 – 2  Rafał Strzeduła 5 min.
1 – 3  Jakub Makselan 6 min. asysta Rafał Cyrulik
2 – 3  Andrzej Himel 34 min.
2 – 4  Grzegorz Czekała 39 min. (samobójcza) asysta Mateusz Tomala
3 – 4  Dominik Nowak 74 min. (rzut wolny)

Sędziowali: Kamil Kluczyński (główny), Piotr Poznański, Dariusz Lenort (asystenci). Widzów: 30. Czerwona kartka : Cezary Chojka (86 min.). Żółte kartki: Andrzej Himel, Grzegorz Wytrzymały, Marek Neukirch – Cezary Chojka (2), Dmytro Skrynnyk, Rafał Cyrulik

LKS GAMÓW: Patryk Szach – Dawid Wilczek, Grzegorz Wytrzymały, Grzegorz Czekała (46. Marcin Pendziałek), Andrzej Himel (61. Marek Neukirch) – Rafał Strzeduła, Dominik Nowak, Karol Przybyła, Daniel Krybus (29. Tomasz Drążek) – Rafał Wilczek, Marcin Wilczek. Pozostali rezerwowi: Mateusz Strzeduła, Tomasz Kierek, Tomasz Jegliczka, Pascal Kranz. Trener: Mateusz Strzeduła.
KS UNIA II TURZA: Mateusz Tomala – Dmytro Skrynnyk (70. Przemysław Sosna), Cezary Chojka, Krystian Kozieł, Łukasz Wójtowicz – Jakub Makselan, Łukasz Adamczyk, Grzegorz Buczek, Tomasz Antończyk, Wojciech Zgrzendek (46. Jakub Pieróg) – Rafał Cyrulik (67. Bartosz Moj). Pozostali rezerwowi: Mateusz Chłapek, Artur Sosna, Szymon Leśnik, Jakub Dudek. Trener: Szymon Sosna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top