Jesteś tutaj
Strona główna > NEWS > Rezerwy nie chciały być gorsze

Rezerwy nie chciały być gorsze

Efektownym zwycięstwem 9:0 zakończyło się środowe spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz naszej drugiej drużyny seniorów z LKS-em Ruda Kozielska. Młodzi turzanie „zbili” swojego niedawnego rywala w walce o awans do klasy B, a bohaterem meczu był 17-letni Tomasz Antończyk autor pięciu goli. Świetnie w naszej bramce spisywał się nominalny napastnik Jakub Kucza, który jeszcze w pierwszej połowie obronił rzut karny, a później jeszcze dwukrotnie ratował unitów przed stratą pewnej bramki. Na listę strzelców wpisali się także Jakub Pieróg, Rafał Cyrulik oraz „Dima” Skrynnyk, ale trenera Szymona Sosnę najbardziej ucieszył gol niespełna 16-letniego Kamila Brachmańskiego, który trafił do naszych rezerw z juniorów Rapidu Wodzisław. W pierwszej połowie unici trafili do siatki trzykrotnie i stało się jasne, że gospodarzom będzie ciężko odwrócić losy spotkania, tym bardziej że nie wykorzystali podyktowanej przez arbitra „jedenastki’. Doświadczony zespół z Rudy Kozielskiej w drugich 45 minutach miał ogromne problemy z dotrzymaniem kroku naszej młodzieży, która z kilkunastu stworzonych okazji wykorzystała sześć i z przytupem awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Rezerwy toczyły niejako korespondencyjny pojedynek o jak najwyższe zwycięstwo z równolegle toczonym meczem pierwszego zespołu, co prawda w ostatnim kwadransie zdobyli aż cztery gole, ale nie wystarczyło to do dogonienia swoich starszych kolegów, którzy ostatecznie okazali się o jedną bramkę lepsi. Obaj trenerzy z pewnością muszą być zadowoleni ze skuteczności swoich podopiecznych, bo nie codziennie zdarza się wygrywać z kimś tak przekonująco i wysoko. Teraz naszą drużynę czeka arcytrudny pojedynek o ligowe punkty z Pietraszynem na własnym boisku w niedzielę 4 września i liczymy, że nasi młodzi gracze nie przestraszą się naszpikowanego głośnymi „nazwiskami” rywala i zgarną trzy ważne ligowe punkty.

LKS RUDA KOZIELSKA – KS UNIA II TURZA 0:9 (0:3)
0 – 1  Tomasz Antończyk 15 min. (rzut karny)
0 – 9  Tomasz Antończyk 89 min.

Sędziował: Łukasz Wojaczek (główny). Widzów: 20. Żółte kartki: Rafał Musioł – Krystian Kozieł

LKS RUDA KOZIELSKA: Damian Baszczok – Rafał Musioł, Łucjan Węglorz, Andrzej Adamiak, Andrzej Stronczyński – Mateusz Chlubek (75.Marcin Paszek), Damian Ciechanowicz, Oliwer Miera, Robert Kuśka, Aleksander Hyła (85. Zygmunt Kręcichwost) – Bartosz Gostomski. Pozostali rezerwowi: Roman Węglorz, Wojciech Węglorz. Trener: Sebastian Sadło
KS UNIA II TURZA: Jakub Kucza – Cezary Chojka (55. Wojciech Zgrzendek), Krystian Kozieł, Łukasz Wójtowicz, Szymon Leśnik ( 46. Andrzej Chlebik) – Dmytro Skrynnyk, Grzegorz Buczek, Łukasz Adamczyk, Tomasz Antończyk, Jakub Pieróg (46. Kamil Brachmański) – Rafał Cyrulik (55. Bartosz Moj). Trener: Szymon Sosna