Jesteś tutaj
Strona główna > NEWS > Niespodzianki nie było – Unia gromi pucharowego rywala

Niespodzianki nie było – Unia gromi pucharowego rywala

Od wysokiego zwycięstwa 10:0 nad A-klasowym Rozwojem Bełsznica rozpoczęli turzanie drogę do obrony trofeum wywalczonego w poprzedniej edycji rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Przed rokiem unici również zaczęli pucharową przygodę od meczu z Rozwojem, wtedy skończyło się jednak  „skromnym” 3:0. Dzisiaj też gospodarze długo ambitnie się bronili, a podopieczni trenera Marka Hanzela w pierwszej połowie niczym nie zaimponowali. Owszem dyktowali warunki gry, ale mieli problemy z tworzeniem sobie sytuacji bramkowych oraz ich wykorzystywaniem. Tak było m.in. w 12 min. kiedy to Bartosz Łyczko będąc już blisko bramki poszukał lepiej ustawionego Dawida Pawlusińskiego, ale ten z kilku metrów strzelił nad poprzeczką. W 15 min. wyróżniający się w naszym zespole Michał Mazur dośrodkował w pole karne idealnie na głowę Michała Rycki, a ten nie zmarnował okazji i wyprowadził unitów na prowadzenie. W 27 min. powinno być 0:2, ale tym razem Rycka przekombinował, bowiem po prostopadłym podaniu Łyczki znalazł się sam przed Mateuszem Cywką, ale próba podcinki nad golkiperem Rozwoju nie była udana. W 40 min. swoją szansę zmarnował Daniel Podbioł trafiając z 7 metra wprost w Cywkę. W 41 min. bliscy wyrównania byli gospodarze, po dośrodkowaniu Jarosława Pietrzaka do zbyt krótko wybitej piłki dopadł Mirosław Pawlusiński, a jego wolej wylądował na słupku naszej bramki. W ostatniej minucie pierwszej części gry, „zapędzający” się często pod pole karne rywala Wojciech Orzeł wycofał futbolówkę na 16 metr do Kamila Tronta, a ten plasowanym uderzeniem dał gościom dwubramkowe prowadzenie. W przerwie trener Hanzel dokonał czterech zmian i gra unitów nabrała polotu co przełożyło się także na kolejno zdobywane gole, najpierw w 50 min. po podaniu Patryka Witkowskiego do siatki z 15 metrów trafił Kamil Kucharski, trzy minuty później po strzale Podbioła i interwencji Cywki do siatki głową trafił Pawlusiński. W 57 min. było już 0:5 po tym jak faulowany Kucharski zdążył jeszcze podać do Podbioła, a ten efektownym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Cywce na skuteczną interwencję. Po godzinie gry na murawie pojawiła się kolejna trójka świeżych zawodników Unii Arkadiusz Woś, Mariusz Wanglorz i Mateusz Danieluk i szczególnie ten ostatni dał się mocno we znaki defensywie Rozwoju. W ciągu 30 minut nasz pomocnik skompletował hatricka i do swojego punktowego dorobku dołożył także jedną asystę. Mogła się podobać jego współpraca z Kucharskim, która przyniosła kolejne gole. W 70 min. po centrze Wanglorza i główce Danieluka piłka trafiła w Cywkę, ale nieszczęśliwie dla gospodarzy odbiła się ponownie od „Matiego ” i wpadła do siatki. W 74 min. swoją szansę zmarnował Woś, który przegrał pojedynek jeden na jednego z Cywką, ale piłka spadła pod nogi Danieluka, który „klepnął” ją z Kucharskim i trafił w „okienko”. W 78 i 81 min. dwie dwójkowe akcje Danieluk-Kucharski  zakończyły się bramkami, najpierw celnym strzałem po podaniu Danieluka popisał się Wanglorz, a potem skuteczny był sam Danieluk. Wynik meczu ustalił Kucharski, który skorzystał z podania Jakuba Makselana i z 8 metrów pokonał Cywkę. Trudno w tym miejscu wymieniać wszystkie groźne akcje unitów, którzy oddali w tym spotkaniu aż 38 strzałów, w tym 17 celnych, a ich zdecydowana większość „miała miejsce” po przerwie. Trzeba także dodać, że trener Hanzel dał odpocząć Marcinowi Musiołowi, Piotrowi Glencowi i Szymonowi Jaremu, a za kartki pauzował w tym meczu Patryk Dudziński. Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 14 września o godz.16.30 i już wkrótce dowiemy się na kogo trafi nasza pierwsza drużyna seniorów.

LKS ROZWÓJ BEŁSZNICA – KS UNIA TURZA 0:10 (0:2)

0 – 1  Michał Rycka 15 min. (głową) asysta Michał Mazur
0 – 2  Kamil Tront 45 min. asysta Wojciech Orzeł
0 – 3  Kamil Kucharski 50 min. asysta Patryk Witkowski
0 – 4  Dawid Pawlusiński 53 min. (głową)
0 – 5  Daniel Podbioł 57 min. asysta Kamil Kucharski
0 – 6  Mateusz Danieluk 70 min.
0 – 7  Mateusz Danieluk 74 min. asysta Kamil Kucharski
0 – 8  Mariusz Wanglorz 78 min. asysta Mateusz Danieluk
0 – 9  Mateusz Danieluk 81 min. asysta Kamil Kucharski
0 – 10  Kamil Kucharski 84 min. asysta Jakub Makselan

Sędziowali: Dariusz Lenort (główny), Krzysztof Tomas, Stanisław Wieczorek (asystenci). Widzów: 30

LKS ROZWÓJ BEŁSZNICA: Mateusz Cywka – Konrad Gawlina (77. Tomasz Pogoda), Rafał Koczy, Dawid Papierok, Jarosław Pietrzak – Dawid Kuźdub, Dawid Jankowski, Jakub Sochacki (46. Kamil Poloczek), Zbigniew Poloczek, Kacper Sikora – Mirosław Pawlusiński. Pozostali rezerwowi: Artur Gorzała, Wojciech Hetmaniok. Trener: Marek Poloczek
KS UNIA TURZA: Karol Wacławiec (46. Mateusz Tomala) – Oskar Wala, Aleksander Barteczko, Wojciech Orzeł – Bartosz Łyczko (61. Arkadiusz Woś), Kamil Tront (46. Paweł Staniczek), Patryk Witkowski, Michał Mazur (46. Jakub Makselan) – Dawid Pawlusiński (61. Mariusz Wanglorz), Michał Rycka (46. Kamil Kucharski), Daniel Podbioł (61. Mateusz Danieluk). Trener: Marek Hanzel