Jesteś tutaj
Strona główna > NEWS > Udany początek rezerw

Udany początek rezerw

Po niezwykle zaciętym meczu druga drużyna naszych seniorów pokonała dzisiaj na własnym boisku Naprzód 37 Krzyżkowice 2:1. „Zaciętości” spotkaniu dodawała także aura, bowiem niemal przez całe 90 minut lało jak z cebra. Trener Szymon Sosna zaskoczył nieco składem, turzanie wyszli na boisko z trójką obrońców, poza tym od początku meczu postawił na najmłodszego w drużynie niespełna 16-letniego Kamila Brachmańskiego. Od pierwszych minut rozgorzała twarda walka, dużo bardziej doświadczeni i górujący nad naszymi wzrostem rywale zagrażali na początku spotkania głównie po stałych fragmentach gry, ale świetnie w naszej bramce spisywał się Mateusz Tomala, a najlepszą sytuację zmarnował Marcin Jureczko, który przestrzelił głową z 5 metrów. Turzanie odgryzali się kombinacyjnymi akcjami, ale brakowało im precyzji w dograniu do lepiej ustawionego kolegi z zespołu. Tak było m.in. w 21 min. kiedy to wyszliśmy z kontrą trzech na jednego, ale Filip Franiczek zbyt długo zwlekał ze strzałem, a i podanie do Jakuba Makselana nie było do końca precyzyjne, stąd strzał tego drugiego stracił na jakości. Goście odpowiedzieli po chwili szansą najlepszego w ich zespole Marcina Jureczko, ale Krystian Kozieł do spółki z Tomalą zdołali zablokować jego uderzenie. W 33 min. wreszcie „wyszła” współpraca pomiędzy Franiczkiem i Makselanem i ten drugi dokładnie przymierzył z 14 metra w „długi” róg. Podobnie było 10 minut później, ale tym razem Filip Gajewski obronił strzał Makselana, a dobitka Dmytro Skrynnyka wylądowała tylko na bocznej siatce. Po przerwie na boisku w naszej drużynie pojawiło się czterech nowych graczy i turzanie jakby stracili kontrolę nad tym spotkaniem. Goście zaczęli śmielej atakować, a nasi defensorzy mieli kłopoty z upilnowaniem młodszego z braci Jureczko. W 59 min. Marcin w znakomitej sytuacji na szczęście dla unitów przestrzelił strzałem głową nad poprzeczką, ale cztery minuty później doprowadził już do wyrównania, kiedy to po akcji swojego brata trafił z bliska do siatki. W 73 min. to turzanie byli blisko odzyskania prowadzenia, ale po zagraniu Rafała Cyrulika swoją szansę zmarnował Jakub Pieróg, który przegrał pojedynek jeden na jednego z golkiperem Naprzodu. W 80 min. nie po raz pierwszy w tym spotkaniu „błysnął” wracający do Unii po dwóch sezonach spędzonych w Kokoszycach Łukasz Wójtowicz, który zdecydował się na indywidualny rajd, wpadł w pole karne, ale Gajewski nie dał się zaskoczyć i obronił jego uderzenie z dosyć ostrego kąta. W 87 min. padła zwycięska bramka dla naszego zespołu, wspomniany wyżej Wójtowicz wrzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne, a tam spod opieki obrońców uwolnił się Daniel Podbioł i efektowną „główką” umieścił futbolówkę w „okienku” krzyżkowickiej bramki. Goście rzucili się do odrabiania strat, ale ich strzały dosyć wyraźnie mijały cel i unitom udało się dowieźć do ostatniego gwizdka arbitra to jednobramkowe prowadzenie. Dzisiejszy mecz pokazał, że poziom B-klasy zdecydowanie różnie się od tego C-klasowego, a turzanie pomimo posiłków z kadry pierwszej drużyny wcale łatwo nie wygrali. Owszem w drużynie trenera Sosny zabrakło chorego kapitana zespołu Grzegorza Buczka, a i z IV ligi nie grali wszyscy, którzy mogliby wesprzeć swoich kolegów z rezerw, ale to spotkanie pokazało, że o każdy punkt trzeba będzie mocno walczyć i oby temu młodemu zespołowi (średnia wieku z dzisiejszej potyczki tylko nieco przekroczyła 21 lat) udawało się to jak najczęściej. Za tydzień czeka unitów kolejne wyzwanie, gdyż na wyjeździe zmierzą się z piątym w tabeli LKS-em Górki Śl.

KS UNIA II TURZA – LKS NAPRZÓD 37 KRZYŻKOWICE 2:1 (1:0)

1 – 0  Jakub Makselan 33 min. asysta Filip Franiczek
1 – 1  Marcin Jureczko 63 min.
2 – 1  Daniel Podbioł 87 min. (głową) asysta Łukasz Wójtowicz

Sędziowali: Krzysztof Tomas (główny), Stanisław Wieczorek, Andrzej Knura (asystenci). Widzów: 30. Żółte kartki: Dawid Skrzyszowski, Cezary Chojka – Przemysław Święty, Marcin Jureczko, Adrian Szreier

KS UNIA II TURZA: Mateusz Tomala – Cezary Chojka, Krystian Kozieł, Łukasz Wójtowicz – Dawid Skrzyszowski (46. Przemysław Sosna), Daniel Podbioł, Tomasz Antończyk (79. Wojciech Zgrzendek), Dmytro Skrynnyk (90. Bartosz Moj) – Jakub Makselan (46. Jakub Pieróg), Filip Franiczek (46. Rafał Cyrulik), Kamil Brachmański (46. Łukasz Adamczyk). Pozostali rezerwowi: Mateusz Chłapek. Trener: Szymon Sosna
LKS NAPRZÓD 37 KRZYŻKOWICE: Filip Gajewski – Daniel Koźlik, Mateusz Szarowski, Andrzej Mandrysz – Sławomir Bugla (82. Jakub Rusok), Adam Skowronek (70. Sebastian Mańka), Przemysław Święty, Marcin Miłek, Adrian Szreier – Mateusz Jureczko, Marcin Jureczko. Pozostali rezerwowi: Radosław Majwald, Mateusz Maciejewski. Trener: Sebastian Mańka