Jesteś tutaj
Strona główna > IV liga > Próba generalna na „szóstkę”

Próba generalna na „szóstkę”

Efektownym zwycięstwem 6:1 nad Ruchem Radzionków zakończyli letni okres przygotowawczy nasi seniorzy, co jest dobrym prognostykiem przed rozpoczynającym się za tydzień sezonem IV ligi. Gra naszego zespołu w dzisiejszym spotkaniu mogła zadowolić najwybredniejszych kibiców futbolu, a w pierwszej połowie unici dali prawdziwy koncert gry ofensywnej. Początek meczu nie wskazywał na taką dominację unitów, goście ruszyli z impetem i podopieczni trenera Marka Hanzela mieli trochę problemów z wyekspediowaniem piłki z własnego pola karnego, ale jedynym efektem tego mocnego początku gości był niecelny strzał z dystansu Adama Barana. W 9 min. po raz pierwszy poważnie zagrozili bramce rywali unici, Arkadiusz Woś dośrodkował piłkę w pole karne wprost na głowę Kamila Kucharskiego, ale Mateusz Szukała zdołał sparować zmierzającą pod poprzeczkę futbolówkę na rzut rożny. Do piłki ustawionej w narożniku boiska podszedł Mariusz Wanglorz, a jego dośrodkowanie na bramkę zamienił strzałem głową Paweł Staniczek. W 22 min. z kapitalnej strony pokazał się nasz nowy nabytek niespełna 19-letni Patryk Witkowski, który najpierw zablokował prostopadłe podanie rywali i natychmiast w taki sam sposób wypuścił w bój Michała Mazura, ten pomimo swoich 39 lat niczym expres wpadł w pole karne i efektowną podcinką nad bramkarzem umieścił piłkę w bramce. Dwie minuty później ponownie z kornera dośrodkował Wanglorz, piłka znów  „poszukała” Staniczka, ale tym razem nasz pomocnik strzelił minimalnie nad poprzeczką. W 29 min. Szukałę zaniepokoił strzałem z linii pola karnego Kucharski, ale golkiper Ruchu nie dał się zaskoczyć. Trzy minuty później nie miał jednak nic do powiedzenia, bowiem Mateusz Danieluk wygarnął piłkę spod nóg obrońcy tuż przy linii końcowej boiska, zagrał do niepilnowanego Wanglorza, a ten nie miał problemów by umieścić futbolówkę w praktycznie pustej bramce. W 41 min. popularny „Mario” trafił do siatki po raz drugi, tym razem sfinalizował naprawdę ładną akcję swoich kolegów, najpierw Mazur znalazł w polu karnym Kucharskiego, ten zdołał się odwrócić z piką i poszukał dobrze ustawionego pomocnika, który z 6 metrów uderzył pod poprzeczkę. Dwie minuty później Wanglorz zasłużył na skompletowanie hat tricka, bowiem sposób w jaki ograł na linii szesnastki obrońcę Ruchu wzbudził podziw nie tylko na naszej ławce, ale kapitalną paradą popisał się także Szukała i skończyło się tylko na rzucie rożnym. W drugiej połowie w naszym zespole pojawiło się sześciu nowych graczy, ale nie spowodowało to zmiany oblicza gry. Turzanie może rzadziej atakowali, ale były to „konkretne” akcje. Już w 49 min. powinno być 5:0, ale po dośrodkowaniu Dawida Pawlusińskiego „setkę” zmarnował Patryk Dudziński, który niepilnowany z 7 metrów strzelił nad poprzeczką. W 57 min. Pawlusiński mocno uderzał z rzutu wolnego, ale bramkarz z pomocą obrońcy zdołali wybić piłkę na rzut rożny. W 66 min. „Plastik” strzelał tym razem z gry po akcji Michała Rycki, ale i tym razem golkiper Radzionkowa sparował ten strzał na korner. Pięć minut później można powiedzieć, że Pawlusiński dopiął swego, bowiem po świetnej akcji całego zespołu i asyście „Dudiego” trafił po „długim” z 8 metra. W końcówce meczu goście zdobyli honorowego gola, po tym jak błąd w rozegraniu popełnił Mateusz Tomala, a Szymon Matysek skorzystał z prezentu i trafił po „długim” rogu. Na minutę przed zakończeniem spotkania agresywny pressing Danieluka przyniósł sytuację sam na sam naszego pomocnika, który z zimną krwią ją wykorzystał posyłając futbolówkę obok wybiegającego Krystiana Mitasa. Skuteczna gra unitów na pewno musi cieszyć, a wynik tego meczu z zawsze niewygodnym rywalem z którym toczyliśmy w poprzednich sparingach wyrównane boje zasługuje na uwagę ligowych rywali Unii. Rzecz jasna każdy mecz jest inny, stąd też trzeba hamować entuzjazm po efektownym zwycięstwie, bowiem za tydzień w starciu z beniaminkiem IV ligi grającym pierwszy mecz na tym szczeblu w historii klubu na pewno łatwo nie będzie. Mamy jednak nadzieję, że turzanie utrzymają poziom swojej gry i przywiozą z trudnego terenu trzy punkty.

KS UNIA TURZA – KS RUCH RADZIONKÓW 6:1 (4:0)

1 – 0  Paweł Staniczek 9 min. (głową) asysta Mariusz Wanglorz
2 – 0  Michał Mazur 22 min. asysta Patryk Witkowski
3 – 0  Mariusz Wanglorz 32 min. asysta Mateusz Danieluk
4 – 0  Mariusz Wanglorz 41 min. asysta Kamil Kucharski
5 – 0  Dawid Pawlusiński 71 min. asysta Patryk Dudziński
5 – 1  Szymon Matysek 86 min.
6 – 1  Mateusz Danieluk 89 min.

Sędziował: Przemysław Greń. Widzów: 30

Skład Unii: Marcin Musioł (46. Mateusz Tomala) – Piotr Glenc (46. Aleksander Barteczko), Wojciech Orzeł, Szymon Jary (60. Oskar Wala) – Arkadiusz Woś (60. Daniel Podbioł), Paweł Staniczek (68. Mateusz Danieluk), Patryk Witkowski (46. Kamil Tront), Michał Mazur – Mariusz Wanglorz (46. Dawid Pawlusiński), Kamil Kucharski (46. Michał Rycka), Mateusz Danieluk (46. Patryk Dudziński, 79. Patryk Witkowski). Trener: Marek Hanzel