Jesteś tutaj
Strona główna > NEWS > „Złoty” gol Łyczki – Unia w półfinale!!!

„Złoty” gol Łyczki – Unia w półfinale!!!

Unia Turza pokonała wczoraj na własnym boisku III-ligową Polonię Bytom 1:0, a ta wygrana dała awans już do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. Faworyzowani bytomianie może nie przyjechali do Turzy w najsilniejszym składzie, zabrakło w nim m.in. dwóch najlepszych strzelców Dawida Wolnego i Konrada Andrzejczaka, a w bramce Dominika Brzozowskiego zastąpił o rok młodszy Szymon Gniełka, ale i tak byli faworytem. Trener Marek Hanzel „pozwolił” zadebiutować w bramce Mateuszowi Tomali, a w porównaniu ze składem z sobotniego meczu z Bełkiem dokonał w nim czterech zmian. Od początku środowego spotkania inicjatywę posiadali wyżej notowani bytomianie, już w 6 min. po dośrodkowaniu Patryka Stefańskiego główkował Sebastian Pączko, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W 17 min. znów centra Stefańskiego trafiła do Pączki, ale ten tym razem nogą ponownie przestrzelił. W 35 min. z rzutu wolnego z 17 metrów uderzał Patryk Dudziński, ale Gniełka sparował to uderzenie na rzut rożny. W końcówce pierwszej połowy bytomianie mogli dwukrotnie skarcić naszą obronę, ale najpierw w 42 min. Tomala obronił mocny i zaskakujący strzał Dominika Koniecznego, a dwie minuty później Pączko po raz trzeci w tym meczu nie trafił w światło bramki uderzeniem głową po centrze Mateusza Anklewicza. W drugiej części gry obraz gry się nie zmienił, ale jako pierwsi o mały włos to turzanie nie objęli prowadzenia, po tym jak Dudziński z rzutu wolnego z 40 metrów zmusił do interwencji Gniełkę, który z kłopotami poradził sobie z tym strzałem. Potem dwa razy zagroził naszej bramce wprowadzony w przerwie na boisko Daniel Iwanek, najpierw z ostrego kąta trafił jednak tylko w boczną siatkę, a w 62 min. ofiarny wślizg świetnie grającego Wojciecha Orła zatrzymał jego uderzenie z 12 metrów, które nieuchronnie zmierzało do naszej bramki. W 73 min. po kolejnej centrze Stefańskiego niecelnie główkował Michał Płonka, a minutę później stała się rzecz trochę niespodziewana, jako że to unici objęli prowadzenie. Długie podanie Pawła Staniczka przejął Bartosz Łyczko, wydawało się, że będzie szukał miejsca do dośrodkowania, ale jednak „nawinął” Kordiana Górkę i lewą nogą z narożnika pola karnego trafił w „okienko” bytomskiej bramki. Zszokowani bytomianie rzucili się do odrabiania strat, ale dalej bili głową w mur, bowiem większość dośrodkowań padała łupem świetnie grającej defensywy Unii i jedynie w 81 min. swoim kunsztem musiał wykazać się Tomala, który w kapitalny sposób wyciągnął spod poprzeczki główkę Płonki. Do końca meczu jeszcze kilka razy zakotłowało się pod naszą bramką, ale nie daliśmy sobie strzelić gola i w ten sposób po raz pierwszy w historii unici zameldowali się w półfinale pucharowych rozgrywek na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wkrótce dowiemy się z kim w tym półfinale przyjdzie nam zagrać, a mogą to być obrońca trofeum Rekord Bielsko-Biała i dwie drużyny z klasy okręgowej Tempo Puńców i rezerwy GIEKSY Katowice.

KS UNIA TURZA – BYTOMSKI SPORT POLONIA BYTOM SP. Z O.O. 1:0 (0:0)

1 – 0  Bartosz Łyczko 74 min.

Sędziowali: Marcin Bielawski (główny), Kamil Pągowski, Mariusz Cherjan (asystenci). Widzów: 120. Żółte kartki: Patryk Dudziński – Michał Bedronka

KS UNIA TURZA: Mateusz Tomala – Wojciech Orzeł, Aleksander Barteczko, Szymon Jary – Bartosz Łyczko (79. Daniel Gryman), Paweł Staniczek, Kamil Tront (63. Kamil Kuczok), Michał Mazur – Dawid Pawlusiński (28. Mariusz Wanglorz), Patryk Dudziński (90+2. Piotr Glenc), Daniel Podbioł (58. Arkadiusz Woś). Pozostali rezerwowi: Przemysław Cieśla, Dawid Skrzyszowski. Trener: Marek Hanzel
BYTOMSKI SPORT POLONIA BYTOM SP. Z O.O.: Szymon Gniełka – Michał Bedronka, Krzysztof Hałgas (71. Dominik Budzik), Kordian Górka – Mateusz Anklewicz (84. Jakub Siwek), Dominik Konieczny (71. Michał Maj), Michał Płonka, Dawid Krzemień – Patryk Stefański, Arkadiusz Maj (46. Daniel Iwanek), Sebastian Pączko. Pozostali rezerwowi: Dominik Brzozowski, Piotr Topolewski, Kamil Mizera. Trener: Kamil Rakoczy

One thought on “„Złoty” gol Łyczki – Unia w półfinale!!!