Jesteś tutaj
Strona główna > C klasa > Rezerwy wciąż wygrywają

Rezerwy wciąż wygrywają

Po bardzo zaciętym spotkaniu drugi zespół naszych seniorów pokonał dzisiaj na wyjeździe rezerwy Naprzodu Zawada 2:0 po golach Jakuba Pieroga i Rafała Cyrulika w drugiej połowie meczu. Liderująca w tabeli C klasy drużyna prowadzona przez trenera Szymona Sosnę odniosła tym samym trzecie wiosenne zwycięstwo, a wliczając także zaległy mecz z jesieni z Dzimierzem to nawet czwarte, z czego trzy zostały odniesione bez straty gola. Wygrana ta pozwoliła, bez względu na wyniki pozostałych spotkań, utrzymać pozycję lidera II grupy C klasy. Zwycięstwo cieszy także dlatego, że zostało odniesione bez wielkiej „pomocy” IV-ligowców, a w dodatku z powodu kontuzji nie grał też kapitan i lider zespołu Grzegorz Buczek. Początek meczu był wyrównany, ale po upływie 10 minut do głosu doszli młodzi turzanie i stworzyli sobie dwie doskonałe okazje na „otwarcie” wyniku, ale Bartosz Moj w 12 min. i Rafał Cyrulik dwie minuty później strzelali minimalnie obok lewego słupka. W 15 min. zadrżały nam serca, bowiem próbujący wybijać piłkę z własnego pola karnego Wojciech Zgrzendek skiksował, ale na szczęście futbolówka spadła na górną część poprzeczki i wyszła na rzut rożny. W 24 min. po zagraniu Dmytro Skrynnyka, Cyrulik trafił z bliska w nogi Kacpra Kościuka, a po chwili uderzający z dystansu Mateusz Błędowski pomylił się minimalnie. Gospodarze najlepszą i jedyną okazję na zdobycie bramki w tej części gry mieli w 40 min., kiedy to efektownie z woleja uderzał Przemysław Antończyk, ale na posterunku był Mateusz Tomala, który sparował ten strzał na rzut rożny. W 45 min. popisał się także po drugiej stronie boiska Kościuk, który również zdołał wybić piłkę na rzut rożny po strzale z dystansu Skrynnyka i rykoszecie od obrońcy. Drugą połowę też lepiej zaczęli turzanie, którzy pierwszą szansę mieli już w 50 min., ale wolej Skrynnyka poszybował nad poprzeczką. Dwie minuty później nasz ukraiński pomocnik wrzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne, a tam na „długim” słupku centrę zamknął Pieróg i głową wpakował futbolówkę do siatki. Unici poszli za ciosem i w 57 min. bliski szczęścia był Moj, ale jego soczyste uderzenie z narożnika pola karnego sparował na rzut rożny Kościuk. Dziesięć minut później był już jednak bezradny po tym jak prostopadłe podanie Jakuba Dudka na bramkę zamienił Cyrulik wykorzystując sytuację sam na sam. Po tej bramce turzanie niepotrzebnie cofnęli się do defensywy, co skrzętnie starali się wykorzystać gospodarze, którzy raz po raz dośrodkowywali w pole karne, ale nasza defensywa dowodzona przez najlepszego na boisku Cezarego Chojkę do końca meczu zachowała czyste konto, a gospodarze najbliżej zdobycia gola byli w 73 min. kiedy to minimalnie niecelnie strzelał Piotr Kuliński. Za tydzień unitów czeka derbowe spotkanie z rezerwami Naprzodu Czyżowice i liczymy na kolejne potwierdzenie dobrej formy.

LKS NAPRZÓD 46 ZAWADA II – KS UNIA II TURZA 0:2 (0:0)

0 – 1  Jakub Pieróg 52 min. (głową) asysta Dmytro Skrynnyk
0 – 2  Rafał Cyrulik 68 min. asysta Jakub Dudek

Sędziował: Jarosław Lach (Racibórz). Widzów: 30. Żółta kartka: Piotr Kuliński

LKS NAPRZÓD 46 ZAWADA II: Kacper Kościuk – Piotr Kuliński (76. Bartłomiej Loreńczyk), Patryk Kozłowski, Łukasz Pytlik, Tomasz Dąbek (70. Robert Wiedeman) – Szymon Trzaskalik (46. Paweł Parzych), Mateusz Trzaskalik (74. Michał Bugdol), Robert Powalacz, Łukasz Wuwer (65. Zenon Rogoś), Bartosz Rogoś – Przemysław Antończyk. Pozostali rezerwowi: Krzysztof Tytko, Aleksander Goralczyk. Trener: Mateusz Trzaskalik
KS UNIA II TURZA: Mateusz Tomala (46. Dominik Balcerkowski) – Wojciech Zgrzendek (46. Łukasz Dryja), Cezary Chojka, Krystian Kozieł, Przemysław Sosna – Dmytro Skrynnyk (60. Szymon Juszczyk), Łukasz Adamczyk, Jakub Pieróg, Rafał Cyrulik, Mateusz Błędowski (76. Samuel Lis) – Bartosz Moj (58. Jakub Dudek). Trener: Szymon Sosna