Jesteś tutaj
Strona główna > IV liga > Derby na remis

Derby na remis

W rozegranym wczoraj meczu zaległej XIX kolejki IV ligi Unia Turza na własnym boisku zremisowała 1:1 z Czarnymi Gorzyce. Spotkanie było niezwykle zacięte, jak na derby przystało, choć sytuacji do zdobycia bramek nie było zbyt wiele. Początkowe 20 minut należało do unitów, w 9 min. Michał Łagoda „wypluł” dośrodkowanie Patryka Dudzińskiego, ale dobijający Daniel Podbioł uderzył zbyt słabo i golkiper Czarnych naprawił swój błąd. W 13 min. centra Michała Mazura trafiła na głowę Podbioła, ale jego „główka” poszybowała nad poprzeczką. Goście po raz pierwszy poważnie zagrozili naszej bramce w 27 min., kiedy to Salvador Pryka uciekł naszym obrońcom, ale dogonił go już w polu karnym Aleksander Barteczko i czystym wślizgiem odebrał mu piłkę. W 32 min. z rzutu wolnego dośrodkował na „długi” słupek Dudziński, a „główkę” Wojciecha Orła tuż sprzed linii bramkowej wybił Dawid Buczek. W 45 min. w niegroźnej sytuacji Pryka chcąc przerzucić piłkę nad Bartoszem Łyczko, trafił go w rękę, a że było to w polu karnym to arbiter wskazał na „wapno”. Karnego pewnym strzałem na gola zamienił Pryka i to podopieczni trenera Piotra Haudera schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie turzanie szybko wyrównali, w 51 min. Podbioł zdecydował się na indywidualną akcję, ale nie znalazł miejsca do strzału, więc wycofał piłkę na 20 metr  do Kamila Tronta, który mocnym uderzeniem po nodze obrońcy trafił do siatki po raz pierwszy w naszych barwach w swoim 56 meczu dla Unii. Goście nie zrazili się stratą gola i dwa razy byli blisko ponownego prowadzenia. W 60 min. nasi defensorzy dali się ograć w narożniku boiska Kamilowi Kucharskiemu, ten zgrał futbolówkę do Mateusza Szuścika, ale jego uderzenie z 13 metrów w efektowny sposób spod poprzeczki wyciągnął Marcin Musioł, a trzy minuty później po wrzucie z autu Kamil Benauer zagrał do Kucharskiego, który na szczęście nie trafił czysto w piłkę i jego wolej poszybował obok słupka. Ostatnie 25 minut meczu należało do unitów, którzy w 67 min. mieli znakomitą okazję na przechylenie szali na swoją stronę, ale Dudziński po zagraniu głową Podbioła uderzył trochę za nisko i Łagoda zdołał końcami palców sparować ten strzał na rzut rożny. Potem turzanie dalej atakowali, ale brakowało im precyzji w tzw. „ostatnim” podaniu i wiele akcji z tego powodu nie kończyło się nawet strzałem, a jak już się to nam udało, to ofiarnie interweniująca defensywa Czarnych blokowała każde uderzenie naszych zawodników. Tym samym derby Gminy Gorzyce zakończyły się sprawiedliwym remisem, choć gospodarze mieli sporo pretensji do sędziego, za niepodyktowanie rzutu karnego jeszcze w pierwszej połowie po tym jak strzał Dudzińskiego trafił w rękę jednego z gorzyczan. Osłabiona Unia robiła co mogła by zrewanżować się Czarnym za jesienną porażkę, ale bez Sławomira Musiolika (dzisiaj przejdzie w Bieruniu operację więzadeł pobocznych), Wojciecha Caniboła, Piotra Glenca i Kamila Sikory było to znacznie utrudnione. Teraz przed unitami seria trudnych spotkań, którą rozpoczniemy w sobotę meczem z wiceliderem z Bełku.

KS UNIA TURZA – KS CZARNI GORZYCE 1:1 (0:1)

0 – 1  Salvador Pryka 45+1 min. (rzut karny)
1 – 1  Kamil Tront 51 min. asysta Daniel Podbioł

Sędziował: Mateusz Piszczelok (główny), Jakub Kopczyk, Maciej Kuropatwa (asystenci). Widzów: 400. Żółte kartki: Bartosz Łyczko, Daniel Gryman – Denis Waś, Mateusz Szuścik

KS UNIA TURZA: Marcin Musioł – Wojciech Orzeł, Aleksander Barteczko, Szymon Jary – Bartosz Łyczko (66. Daniel Gryman), Paweł Staniczek, Kamil Tront (85. Kamil Kuczok), Michał Mazur – Patryk Dudziński, Daniel Podbioł, Dawid Pawlusiński (77. Mariusz Wanglorz). Pozostali rezerwowi: Mateusz Tomala, Arkadiusz Woś, Dmytro Skrynnyk. Trener: Marek Hanzel
KS CZARNI GORZYCE: Michał Łagoda – Denis Waś (82. Mateusz Juraszczyk), Szymon Balcer, Dawid Buczek, Mateusz Krzyżok – Kamil Benauer, Tomasz Kukla (40. Błażej Lamczyk), Mateusz Szuścik, Dawid Bober, Salvador Pryka (79. Krzysztof Warło) – Kamil Kucharski. Pozostali rezerwowi: Mateusz Stebel, Dawid Zychma, Bartosz Kuc, Aleksander Nagórka. Trener: Piotr Hauder