Jesteś tutaj
Strona główna > C klasa > Rezerwy w „gazie”

Rezerwy w „gazie”

Po wygranej 5:0 w zaległym meczu z Dzimierzem oraz 2:1 w sparingu z Chwałęcicami, nasz drugi zespół seniorów podtrzymał wczoraj dobrą passę wygrywając na własnym boisku z Olszynką Olza 4:0. Pomimo osłabienia w przerwie zimowej, kiedy to z zespołu odeszli liderzy (Szymon Sosna do Syryni i Tomasz Antończyk do Rogowa) i kontuzji Jakubów Kuczy i Pieroga, nasze rezerwy imponują skutecznością. Wczoraj dosyć długo nie potrafili umieścić futbolówki w siatce, ale jeszcze przed przerwą zdobyli dwa efektowne gole. Najpierw w 34 min. Dmytro Skrynnyk zwiódł obrońcę gości i z narożnika pola karnego trafił w „okienko” olzańskiej bramki, a siedem minut później Mateusz Błędowski dopadł do bezpańskiej piłki na 20 metrze od bramki Olszynki i silnym strzałem po koźle trafił w prawy dolny narożnik bramki strzeżonej przez Marka Walaska. W drugiej połowie turzanie kontrolowali grę z rzadka pozwalając gościom na stworzenie dogodnych sytuacji, najlepszą zmarnował Łukasz Adamczyk (ten z Olzy), który po przechwycie znalazł się sam przed Mateuszem Tomalą, ale nieco pośpieszył się ze strzałem i nasz golkiper z łatwością poradził sobie z tym uderzeniem. W 63 min. świetną okazję zmarnował Bartosz Moj, który po dośrodkowaniu Dawida Skrzyszowskiego najpierw z bliska trafił w bramkarza, a dobitka wylądowała na poprzeczce. W 76 min. swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Skrynnyk, tym razem trafił „dołem” do „długiego” rogu z okolic narożnika pola karnego. W 81 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Błędowskiego w poprzeczkę strzałem głową trafił Grzegorz Buczek. Nasz kapitan w doliczonym czasie gry pokazał swoje nieprzeciętne techniczne umiejętności, ograł w polu karnym trzech rywali i został sfaulowany przez Filipa Bolika, a świetnie prowadzący zawody arbiter bez wahania wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem ustalił wynik spotkania. Cieszy fakt, że z zawsze niewygodnym rywalem, w derbowym pojedynku młodzi turzanie (średnia wieku meczowej 18-tki to nieco ponad 21 lat) tym razem poradzili sobie łatwo, w dodatku zachowując czyste konto, co wydarzyło się dopiero po raz trzeci w tym sezonie. W święta rezerwy pauzują, a później czeka ich trudny wyjazdowy pojedynek z trzecią w tabeli Rudą Kozielską.

KS UNIA II TURZA – KS OLSZYNKA OLZA 4:0 (2:0)

1 – 0  Dmytro Skrynnyk 34 min. asysta Łukasz Dryja
2 – 0  Mateusz Błędowski 41 min.
3 – 0  Dmytro Skrynnyk 76 min. asysta Cyprian Frączek
4 – 0  Grzegorz Buczek 90+2 min. (rzut karny)

Sędziował: Krzysztof Tomas. Widzów: 40. Żółte kartki: Jarosław Hałacz, Filip Bolik

KS UNIA II TURZA: Mateusz Tomala (74. Dominik Balcerkowski) – Przemysław Sosna, Cezary Chojka, Krystian Kozieł, Łukasz Dryja (46. Wojciech Zgrzendek) – Dawid Skrzyszowski (70. Cyprian Frączek), Łukasz Adamczyk, Grzegorz Buczek, Mateusz Błędowski (82. Samuel Lis), Dmytro Skrynnyk (82. Jakub Dudek) – Rafał Cyrulik (46. Bartosz Moj). Pozostali rezerwowi: Szymon Juszczyk. Trener: Szymon Sosna
KS OLSZYNKA OLZA: Marek Walasek – Filip Bolik, Mateusz Ryszka, Tomasz Chlebisz, Mateusz Bolik – Sebastian Blanik (80. Jakub Dziura), Wojciech Ligus, Adrian Warzeszka, Adam Gensty (64. Jarosław Hałacz), Jan Gensty – Łukasz Adamczyk. Pozostali rezerwowi: Patryk Warzeszka. Trener: Wojciech Swoboda