Jesteś tutaj
Strona główna > C klasa > Wygrany sparing rezerw

Wygrany sparing rezerw

Wykorzystując pauzę w rozgrywkach, nasz drugi zespół seniorów rozegrał dzisiaj mecz sparingowy z liderem rybnickiej C klasy TKKF-em Sokół Chwałęcice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem unitów 2:1, a bramki w drugiej połowie zdobyli Mateusz Pyrzyński i Łukasz Dryja. Niedzielny pojedynek liderów swoich rozgrywek stał na dobrym poziomie i obfitował w mnóstwo okazji bramkowych z obu stron. Dobrze spisywali się jednak bramkarze, a raz Dominikowi Balcerkowskiemu pomógł słupek. W 52 min. jako pierwsi trafili goście za sprawą Patryka Knapika, jednak turzanie szybko odpowiedzieli golem Pyrzyńskiego, który wykorzystał świetne podanie Dmytro Skrynnyka. Zwycięska bramka dla unitów padła na pięć minut przed końcem meczu, a w zamieszaniu podbramkowym powstałym po rzucie wolnym Skrynnyka najwięcej zimnej krwi wykazał Dryja, który z 13 metrów trafił silnym strzałem w prawy dolny róg chwałęcickiej bramki. Niestety w tej akcji kontuzji doznał nasz Jakub Pieróg, który z opuchniętą kostką musiał opuścić boisko. Za tydzień podopieczni trenera Szymona Sosny zmierzą się w ligowym spotkaniu z LKS-em Pstrążna, i mamy nadzieję, że także bez specjalnych wzmocnień z IV-ligowej kadry dają radę pokonać ligowego średniaka.

KS UNIA II TURZA – TKKF SOKÓŁ CHWAŁĘCICE 2:1 (0:0)

0 – 1  Patryk Knapik 52 min.
1 – 1  Mateusz Pyrzyński 55 min. asysta Dmytro Skrynnyk
2 – 1  Łukasz Dryja 85 min.

Skład Unii: Dominik Balcerkowski (46. Mateusz Tomala) – Dmytro Skrynnyk, Cezary Chojka, Krystian Kozieł, Łukasz Dryja – Wojciech Zgrzendek, Grzegorz Buczek, Łukasz Adamczyk, Samuel Lis, Jakub Pieróg – Bartosz Moj. Ponadto grali: Przemysław Sosna, Łukasz Winkler, Cyprian Frączek, Mateusz Pyrzyński, Jakub Dudek. Trener: Szymon Sosna.