Jesteś tutaj
Strona główna > IV liga > Minimalna porażka z trzecioligowcem

Minimalna porażka z trzecioligowcem

W rozegranym wczoraj kolejnym tej zimy meczu sparingowym Unia Turza przegrała 0:1 z sąsiadem zza miedzy Odrą Wodzisław. Spotkanie miało bardzo wyrównany charakter, momentami nasz zespół prezentował się nawet lepiej od rywala, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do wodzisławskiej bramki. Pierwsze 10 minut meczu należało jednak do podopiecznych trenera Łukasza Targiela, na lewej flance szalał doświadczony Marcin Radzewicz, który posłał w pole karne kilka dośrodkowań, ale nasi defensorzy ofiarnymi interwencjami zdołali zapobiec stracie bramki. Po kwadransie turzanie zaczęli opanowywać sytuację na boisku, a w 16 min. powinni prowadzić 1:0, ale po znakomitym podaniu Kamila Sikory, Sławomir Musiolik w sytuacji sam na sam z testowanym przez Odrę bramkarzem strzelił „podcinką” nad poprzeczką. Potem unici domagali się rzutu karnego po faulu w polu karnym na Wojciechu Canibole, ale gwizdek arbitra milczał. W 29 min. na mocny strzał z dystansu zdecydował się inny z testowanych wodzisławian i piłka wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Marcina Musioła. Do końca pierwszej części gry trwała ostra walka o przejęcie inicjatywy, ale gdy wydawało się, że już jedna drużyna zaczyna dominować, to po chwili sytuacja się odwracała i na boisku „królowali” rywale. Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli podopieczni trenera Marka Hanzela, którzy raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramką Odry. W 50 min. po dośrodkowaniu Patryka Dudzińskiego minimalnie niecelnie główkował Sikora. Cztery minuty później ten sam duet był bliski zdobycia gola, ale Sikora trochę zbyt daleko wypuścił sobie piłkę po prostopadłym podaniu „Dudiego”, stąd jego strzał był za słaby i w dodatku w środek bramki. Po upływie kolejnych dwóch minut „Pedro” po raz trzeci mógł pokonać Artura Sipa, ale po centrze Caniboła, jego „główka” i tym razem była niecelna. W 65 min. jeszcze jedna szansa Sikory ponownie zakończyła się zbyt słabym uderzeniem, z którym bez problemu poradził sobie testowany przez Odrę bramkarz rezerw GKS-u Tychy. Na ostatnie pół godziny trener Targiel wpuścił na boisko młodzież, którą Odra ma przejąć od MKP, a ta o dziwo prezentowała się zupełnie przyzwoicie, kilka razy próbując zaskoczyć Przemysława Cieślę, ale ten zachował czujność i dwukrotnie nie dał się pokonać testowanemu przez rywala zawodnikowi z Bielska-Białej. W 74 min Cieśla sparował także uderzenie innego z testowanych zawodników, ale po chwili Szymon Jary faulował jednego z wodzisławian w polu karnym i tym razem arbiter nie zawahał się podyktować „jedenastki”. Do piłki podszedł doświadczony Krzysztof Krzyżok i pewnym strzałem wyprowadził Odrę na prowadzenie. W ostatnim kwadransie turzanie mieli dwie okazje do wyrównania, najpierw w 79 min. na indywidualną akcję zdecydował się Musiolik, z którym wodzisławianie mieli sporo kłopotów, ale jego strzał z dosyć ostrego kąta sparował na rzut rożny Sip, a cztery minuty później zakotłowało się w polu karnym Odry, ale ani Musiolik, ani Sikora, ani wreszcie testowany przez Unię zawodnik z Ukrainy nie zdołali z bliska wepchnąć futbolówki do siatki. Skończyło się więc minimalną porażką, ale trener Hanzel powinien być w miarę zadowolony z gry swoich podopiecznych, którzy w większości prosto po pracy, rozegrali całkiem dobry mecz. Wiadomo, że nasi rywale dopiero budują nowy zespół, z zawodników którzy jesienią biegali po trzecioligowych boiskach wczoraj zagrali tylko strzelec jedynej bramki Krzysztof Krzyżok, Paweł Zdunek, Maciej Kłosek i Wojciech Wenglorz, resztę stanowili albo zawodnicy już pozyskani zimą, albo testowani lub też wodzisławska młodzież trenowana przez Marcina Ćwiklińskiego. Nasz zespół także wystąpił w okrojonym składzie, na kontuzje narzekają Kamil Tront, Dawid Pawlusiński i Paweł Kulczyk, nie grali też chorzy Daniel Podbioł i drugi z testowanych Ukraińców, a Szymon Kalisz i Michał Rycka grali w drużynie Odry. W sobotę o godz.11.00 w Chorzowie przy ul. Harcerskiej zmierzymy się z AKS-em Mikołów i mamy nadzieję, że pojedziemy tam w nieco liczniejszym składzie.

ODRA WODZISŁAW – KS UNIA TURZA 1:0 (0:0)

1- 0  Krzysztof Krzyżok 75 min. (rzut karny)

Sędziował: Łukasz Jakubski

Skład Unii: Marcin Musioł (46. Przemysław Cieśla) – Piotr Glenc (64. Michał Mazur), Wojciech Orzeł (73. Aleksander Barteczko), Aleksander Barteczko (46. Szymon Jary), Michał Mazur (46. Arkadiusz Woś) – Bartosz Łyczko (64. Sławomir Musiolik), Kamil Kuczok (46. Paweł Staniczek), Patryk Dudziński, Sławomir Musiolik (46.Mariusz Wanglorz) – Wojciech Caniboł (73. zawodnik testowany), Kamil Sikora. Trener: Marek Hanzel