Jesteś tutaj
Strona główna > IV liga > Remis z liderem okręgówki

Remis z liderem okręgówki

W rozegranym dzisiaj w Nieboczowach pierwszym zimowym meczu sparingowym Unia Turza zremisowała 2:2 ze swoją imienniczką z Raciborza. Turzanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale za każdym razem nasi rywale dość szybko doprowadzali do wyrównania. Bez wątpienia bohaterami tego spotkania byli nasi bramkarze…. którzy na zmianę gościnnie występowali w raciborskim zespole, bowiem w ekipie trenera Dawida Plizgi od początku przygotowań są problemy z obsadą tej pozycji. Nasi przeciwnicy lepiej „weszli” w mecz i już w pierwszej akcji mogli zdobyć gola, ale strzał Patryka Monety z 13 metrów został w ostatniej chwili zablokowany i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Od początku było widać, że dla naszego zespołu jest to pierwsze „meczowe” doświadczenie tej zimy i długo trwało zanim zaczęliśmy stwarzać sobie jakieś klarowne sytuacje bramkowe. Pierwszą miał Sławomir Musiolik, który „zszedł” na „krótki” słupek do podania Mariusza Wanglorza, ale Przemysław Cieśla zdołał przesunąć się do tego narożnika swojej bramki i sparował uderzenie najlepszego strzelca II grupy 4 ligi na korner. Dwie minuty później po długim zagraniu Wojciecha Orła, do piłki najwyżej wyskoczył Paweł Kulczyk, ale futbolówka o dobry metr minęła prawy słupek. Jednak dwie najlepsze okazje na objęcie prowadzenia turzanie stworzyli w przeciągu kilkunastu sekund w 35 minucie meczu, kiedy to dwukrotnie błysnął formą Cieśla, który najpierw wygrał pojedynek jeden na jednego z Musiolikiem, a po chwili w podobnej sytuacji nie dał się pokonać Kamilowi Sikorze. W przerwie trener Marek Hanzel wymienił ósemkę zawodników, a na murawie pojawili się w większości piłkarze, którzy ostatnio chorowali oraz testowany niespełna 20-letni obrońca. W 49 min. po raz pierwszy w tym meczu dał o sobie znać nasz nowy nabytek Wojciech Caniboł, który po zagraniu Musiolika z bliska próbował zaskoczyć Marcina Musioła, ale ten efektowną paradą zdołał, to nie do końca czyste uderzenie sparować. Potem popularny „Cani” próbował zdobyć bramkę strzałem głową, ale piłka poszybowała obok słupka, aż wreszcie w 66 min. dopiął swego i po podaniu od Bartosza Łyczko z bliska wpakował futbolówkę do siatki zdobywając swojego premierowego gola w naszych barwach. Raciborzanie wyrównali sześć minut później, kiedy to po rzucie rożnym Dawida Migusa w zamieszaniu podbramkowym mocnym strzałem z kilku metrów piłkę w bramce umieścił Kamil Duda. Turzanie próbowali szybko odpowiedzieć, ale brakowało dokładności w tzw. „ostatnim” podaniu i dobrze zapowiadające się akcje zaczepne często paliły na panewce. W 81 min. jednak udało się im ponownie wyjść na prowadzenie, Daniel Podbioł zagrał przed pole karne do Patryka Dudzińskiego, ten ograł jednego z rywali i technicznym uderzeniem w „długi” róg pokonał Musioła. Z prowadzenia turzanie jednak nie cieszyli się zbyt długo, bo już trzy minuty później nikt nie doskoczył do szykującego się do uderzenia z ponad 20 metrów Dudy, a ten ładnym strzałem w lewy górny róg pokonał po raz drugi w tym meczu Cieślę. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, i choć to turzanie mieli więcej okazji do zdobycia gola, to trzeba przyznać, że raciborzanie wysoko postawili poprzeczkę i jak na początek naszych przygotowań do rundy wiosennej byli wymagającym rywalem. Mamy nadzieję, że za nieco ponad miesiąc okażemy się od dzisiejszych rywali już lepsi i po raz drugi w historii zdobędziemy podokręgowy Puchar Polski, bowiem naszym finałowym rywalem będzie ponownie raciborska Unia. Dzisiaj w naszym zespole nie mogli zagrać chorzy Arkadiusz Woś i Dawid Pawlusiński, a Mateusz Tomala zasilił nasze rezerwy w wygranym 6:2 meczu z A-klasową Odrzanką Dziergowice. Za tydzień czeka naszą drużynę wyjazd do Częstochowy, gdzie zmierzymy się z juniorami Rakowa Częstochowa, którzy na co dzień grają w Centralnej Lidze Juniorów.

KS UNIA TURZA – UNIA RACIBÓRZ SP. Z O.O. 2:2 (0:0)

1 – 0  Wojciech Caniboł 66 min. asysta Bartosz Łyczko
1 – 1  Kamil Duda 72 min.
2 – 1  Patryk Dudziński 81 min. asysta Daniel Podbioł
2 – 2  Kamil Duda 84 min.

Sędziowali: Bartosz Ochyj (główny), Kamil Jureczko, Patryk Orc (asystenci). Widzów: 30

KS UNIA TURZA: Marcin Musioł (46. Przemysław Cieśla) – Piotr Glenc (46. zawodnik testowany), Wojciech Orzeł (70. Aleksander Barteczko), Aleksander Barteczko (46. Szymon Jary), Michał Mazur (70. Mariusz Wanglorz) – Mariusz Wanglorz (46. Bartosz Łyczko), Paweł Staniczek (46. Kamil Kuczok), Kamil Tront (46. Patryk Dudziński), Paweł Kulczyk (46. Daniel Podbioł), Sławomir Musiolik (70. Paweł Kulczyk) – Kamil Sikora (46. Wojciech Caniboł). Trener: Marek Hanzel
UNIA RACIBÓRZ SP.Z O.O.: Przemysław Cieśla (46. Marcin Musioł) – Jakub Ziemkiewicz, Kamil Duda, Paweł Stępiński – Dawid Migus, Patryk Goły, Patryk Moneta, Fabian Kaczor – Marcin Ośliźlok, Gabriel Szotek, Bartosz Łagosz. Ponadto grali: Kevin Gawlik, Niko Gawlik oraz dwaj zawodnicy testowani. Trener: Dawid Plizga