Unia „wypunktowała” ROW

Unia Turza pokonała dzisiaj po dobrej grze szczególnie w drugiej połowie rybnicki ROW aż 5:1, pomimo tego, że do 37 minuty przegrywała 0:1. Oba zespoły wystąpiły w mocno okrojonych składach, u rywali zabrakło m.in. doświadczonego Michała Pieczki oraz Bartosza Kunata i najlepszego strzelca zespołu Łukasza Krakowczyka, w Unii zagrać nie mogli kontuzjowani Szymon Kalisz, Aleksander Barteczko, Marcin Musioł, Maciej Gaszka z kolei pauzował za czerwoną kartkę otrzymaną przed tygodniem, a Michał Mazur dopiero w czwartek wieczorem wrócił z urlopu i trener Marek Hanzel nie zdecydował się powołać go do kadry meczowej. Jakby tych problemów było mało, to już w 13 min. z powodu kontuzji boisko opuścić musiał będący ostatnio w świetnej dyspozycji Kamil Tront. Ale jeszcze raz ten mecz pokazał, że unici dysponują bardzo wyrównaną kadrą i dzięki temu te osłabienia nie były zbyt widoczne. Turzanie od początku meczu zaatakowali, w 4 min. po dobrym podaniu Patryka Dudzińskiego przed szansą stanął Mariusz Wanglorz, ale Paweł Kapusta sparował jego uderzenie na rzut rożny. Podobnie było trzy minuty później, tym razem Kamil Sikora przedłużył wyrzut z autu Pawła Kulczyka, ale i tym razem Kapusta nie dał się zaskoczyć Wanglorzowi. Potem jednak turzanie nie wiedzieć czemu oddali inicjatywę głośno dopingowanym przez ponad setkę swoich kibiców rybniczanom. W 15 min. Przemysław Cieśla obronił jeszcze groźny strzał z dystansu Yaroslava Baranskyiego, ale cztery minuty później był już bezradny po tym jak 17-letni Mateusz Cywka ograł w polu karnym doświadczonego Szymona Jarego i strzałem w „długi” róg trafił do siatki. Odpowiedź unitów powinna być natychmiastowa, ale Sikora po indywidualnej akcji z 12 metrów trafił tylko w słupek !!! Po kwadransie popularny „Pedro” poprawił jednak celownik i efektowną „piętką” sfinalizował kapitalną indywidualną akcję Dudzińskiego. W końcówce pierwszej połowy turzanie powinni objąć przynajmniej jednobramkowe prowadzenie, ale ani Daniel Podbioł po dośrodkowaniu Kulczyka, ani Wanglorz po centrze Sławomira Musiolika nie trafiali do bramki w doskonałych sytuacjach. Początek drugiej części gry był wyrównany, a kluczowa okazała się 58 min. kiedy to na boisku pojawili się Arkadiusz Woś i Michał Rycka. Ten pierwszy w 63 min. wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił niezawodny Musiolik, a ten drugi po efektownej kontrze skorzystał z asysty Dudzińskiego  i trafił do pustej bramki sześć minut później. W 77 min. unici sprytnie rozegrali rzut rożny i Pawłowi Staniczkowi nie pozostało  nic innego jak wpakować futbolówkę do siatki. Rybniczanie całkowicie przybici stratą kolejnych goli zupełnie oddali inicjatywę podopiecznym trenera Hanzela, którzy raz po raz atakowali bramkę Kapusty. W 79 min. w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Rycka, minął golkipera ROW-u ale jego strzał sprzed linii bramkowej wybił kapitan gości Jan Janik. W 81 min. kapitalnie z narożnika pola karnego uderzył Musiolik, ale piłka po raz drugi w tym meczu ostemplowała słupek rybnickiej bramki. W 83 min. arbiter podyktował kolejny rzut karny, tym razem faulowany był Rycka, a Musiolik nie dał szans Kapuście i zaliczył czternaste trafienie w tym sezonie. Jak podkreślił po meczu trener Hanzel dzisiaj wygrała drużyna, bowiem każdy z zawodników dał z siebie „maksa”, oczywiście nie wszystko wyszło, ale i tak możemy być zadowoleni z postawy unitów w tym spotkaniu. Za tydzień czeka nas wyjazd do Żywca, gdzie zmierzymy się z ostatnimi w tabeli Czarnymi Góral. Teoretycznie Unia będzie faworytem, ale gospodarze po zmianie trenera grają znacznie lepiej i z ostatnich pięciu meczów przegrali tylko jedno.

KS UNIA TURZA – KS ROW 1964 RYBNIK 5:1 (1:1)

0 – 1  Mateusz Cywka 19 min.
1 – 1  Kamil Sikora 37 min. asysta Patryk Dudziński
2 – 1  Sławomir Musiolik 64 min. (rzut karny)
3 – 1  Michał Rycka 69 min. asysta Patryk Dudziński
4 – 1  Paweł Staniczek 77 min. asysta Szymon Jary
5 – 1  Sławomir Musiolik 84 min. (rzut karny)

Sędziowali: Wojciech Szczurek (główny), Przemysław Greń, Maciej Raczek (asystenci). Widzów: 300.

KS UNIA TURZA: Przemysław Cieśla – Piotr Glenc, Wojciech Orzeł, Szymon Jary – Mariusz Wanglorz (58. Arkadiusz Woś), Paweł Staniczek, Kamil Tront (13. Daniel Podbioł), Patryk Dudziński (78. Kamil Kuczok), Paweł Kulczyk (71. Daniel Gryman) – Sławomir Musiolik, Kamil Sikora (58. Michał Rycka). Pozostali rezerwowi: Beniamin Jastrzębowski. Trener: Marek Hanzel
KS ROW 1964 RYBNIK: Paweł Kapusta – Piotr Jakubowski, Jan Janik, Daniel Rolka – Konrad Warmiński (84. Marcin Chruszcz), Olaf Sobik, Adam Byzdra (70. Olivier Wiora), Dominik Piekorz (80. Szymon Balcer), Yaroslav Baranskyi – Mateusz Cywka, Nikodem Juraszczyk. Pozostali rezerwowi: Aleksander Łubik, Oliwer Grabczyński. Trener: Dariusz Widawski