Unia ograła rezerwy Piasta

Unia Turza kontynuuje świetną serię meczów bez porażki, bowiem pokonała dzisiaj rezerwy ekstraklasowego Piasta Gliwice po twardej walce 2:1. Goście dysponujący najlepszą defensywą w lidze (w pięciu z ostatnich sześciu meczów zachowali czyste konto), również w Turzy postawili trudne warunki i od początku meczu starali się narzucić swój styl gry. Jako pierwsi jednak swoją szansę mieli turzanie, bowiem po stracie doświadczonego Tomasza Podgórskiego w środkowej strefie boiska, Patryk Dudziński posłał do boju Sławomira Musiolika, ten wpadł w pole karne, ale jego strzał z ostrego kąta minął prawy słupek gliwickiej bramki. Już minutę później Aleksander Barteczko zbyt krótko zagrał do Marcina Musioła, to chciał wykorzystać Gabriel Kirejczyk, ale na jego drodze stanęła świetna interwencja naszego golkipera. W 21 min. Musiolik w swoim stylu minął na prawym skrzydle Dawida Pilcha, ale do jego dośrodkowania wzdłuż bramki spóźnił się nieco Szymon Kalisz i dla gliwiczan skończyło się tylko na strachu. W odpowiedzi Patryk Fabian „przepchnął” Szymona Jarego, ale na szczęście jego próba lobu z narożnika pola karnego okazała się niecelna. Po kolejnych siedmiu minutach przed szansą po zagraniu Kalisza stanął Michał Rycka, ale na wysokości zadania stanął Bartłomiej Jelonek, który sparował nogami na rzut rożny uderzenie naszego napastnika. Na boisku trwała prawdziwa wymiana ciosów, niestety ten decydujący zadali goście, którzy w 39 min. przeprowadzili szybką kontrę, Maksym Gendera zdecydował się na solowy rajd, którego nie potrafili zatrzymać nasi defensorzy i 21-letni pomocnik Piasta przymierzył z 17 metrów w prawy dolny róg i Musioł nie zdołał skutecznie interweniować. Przed przerwą jeszcze raz zadrżały nam serca po tym jak po rzucie rożnym Fabiana, najpierw zablokowaliśmy strzał Wojciecha Kędziory, a dobitka wykonawcy kornera trafiła na szczęście tylko w boczną siatkę. Na początku drugiej połowy Jelonek obronił nogami soczyste uderzenie Musiolika, by po chwili po dośrodkowaniu Podgórskiego, Fabian uderzył z woleja minimalnie nad poprzeczką. Potem jeszcze Musioł w efektownym stylu obronił rzut wolny z 17 metrów Podgórskiego, a w 60 min. w zamieszaniu podbramkowym jeden z gliwiczan zagrał ręką w polu karnym i arbiter podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze od bramki Jelonka podszedł skuteczny ostatnio w tym elemencie Musiolik i choć bramkarz Piasta wyczuł jego intencje, to strzał był na tyle silny i precyzyjny, że dał unitom wyrównanie. Ci poszli za ciosem i pięć minut później objęli prowadzenie. Dudziński dośrodkował z rzutu rożnego, do piłki wyskoczyło kilku zawodników, ta trafiła jednak w plecy Piotra Glenca i pomimo interwencji Jelonka przekroczyła już linię bramkową. Goście rzucili się do odrabiania strat, ale mądrze broniła się nasza defensywa z Szymonem Jarym na czele. Gliwiczanie próbowali różnych sposobów na pokonanie Musioła, nawet bezpośrednio z rzutu rożnego, ale tym razem, nie tak jak w meczu z Bełkiem, nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć. Turzanie odpowiadali za to bardzo groźnymi kontrami, ale Maciejowi Gaszce dwukrotnie zabrakło niewiele, by z bliska po dośrodkowaniach z bocznego sektora boiska pokonać Jelonka. Arbiter doliczył do podstawowego czasu gry cztery, a w ostatecznym rozrachunku pięć minut, ale wynik nie uległ już zmianie i turzanie mogli się cieszyć z piątego w ostatnich sześciu meczach zwycięstwa. Ta wygrana pozwoliła unitom wskoczyć na najniższy stopień ligowego podium, ale wobec zwycięstw Tychów i Bełku strata do rywali nie zmalała. Za tydzień podopiecznych trenera Marka Hanzela czeka trudna przeprawa z czwartym w tabeli Drzewiarzem Jasienica, ale liczymy, że zaprawieni w ciężkich bojach z rywalami turzanie podtrzymają serię meczów bez porażki i z tarczą powrócą z tej wyjazdowej potyczki.

KS UNIA TURZA – GKS PIAST II GLIWICE S.A. 2:1 (0:1)

0 – 1  Maksym Gendera 39 min.
1 – 1  Sławomir Musiolik 60 min. (rzut karny)
2 – 1  Piotr Glenc 65 min. asysta Patryk Dudziński

Sędziowali: Robert Reguła (główny), Kamil Pągowski, Krzysztof Sikora (asystenci). Widzów: 100. Żółte kartki: Piotr Glenc, Patryk Dudziński, Maciej Gaszka

KS UNIA TURZA: Marcin Musioł – Piotr Glenc, Aleksander Barteczko, Szymon Jary – Arkadiusz Woś (65. Mariusz Wanglorz), Kamil Tront (70. Paweł Staniczek), Patryk Dudziński (86. Kamil Sikora), Michał Mazur – Szymon Kalisz, Michał Rycka (46. Maciej Gaszka), Sławomir Musiolik (89. Paweł Kulczyk). Pozostali rezerwowi: Beniamin Jastrzębowski, Daniel Podbioł. Trener: Marek Hanzel
GKS PIAST II GLIWICE S.A.: Bartłomiej Jelonek – Krzysztof Dankowski, Oskar Wala, Dawid Pilch (89. Dominik Świetlicki) – Jakub Cembala, Konrad Stisz, Tomasz Podgórski, Maksym Gendera (72. Sebastian Dulęba) – Patryk Fabian (72. Dariusz Sulma, 81. Bartłomiej Pankowski), Wojciech Kędziora, Gabriel Kirejczyk. Pozostali rezerwowi: Damian Skowronek. Trener: Maciej Szmatiuk