Czwarta wygrana naszych rezerw

W rozegranym w miniony weekend meczu VI kolejki C klasy nasz drugi zespół seniorów pokonał wysoko rezerwy B-klasowego Naprzodu Zawada aż 7:1, choć o tak efektownym zwycięstwie zadecydował dopiero ostatni kwadrans spotkania. Wzmocnieni kilkoma zawodnikami z IV-ligowej kadry podopieczni grającego trenera Szymona Sosny byli zdecydowanym faworytem tego meczu, ale słaba skuteczność sprawiła, że do 77 minuty wynik spotkania był sprawą otwartą. W pierwszej połowie turzanie zanim w końcu objęli prowadzenie zmarnowali kilka świetnych okazji bramkowych, aż wreszcie w 36 min. po zagraniu Kamila Sikory do bramki trafił Cyprian Frączek. Wydawało się, że teraz pójdzie już „z górki”, ale nic bardziej mylnego, bowiem jedno długie podanie z głębi pola zupełnie zaskoczyło naszych stoperów i Adrian Rozmyślak pomimo interwencji Marcina Musioła trafił do siatki wykorzystując sytuację sam na sam z naszym golkiperem. Jeszcze przed przerwą unici odzyskali jednak prowadzenie, bowiem błąd popełnił bramkarz Naprzodu Oliwier Gawełek przepuszczając między rękami słaby strzał Tomasza Antończyka. Druga część meczu wyglądała podobnie, turzanie atakowali bezskutecznie, marnując swoje okazje , a goście z rzadka przekraczali własną połowę boiska skupiając się głównie na obronie swojej świątyni. Dopiero w 77 min. centrostrzał Dawida Skrzyszowskiego zupełnie zaskoczył Gawełka i goście po stracie „kontaktu” z rywalem zupełnie odpuścili, a Kamil Sikora w przeciągu czterech minut skompletował klasycznego hattricka.  Dzieła zniszczenia dopełnił w doliczonym czasie gry 16-letni Wojciech Zgrzendek, który wykorzystał podanie Łukasza Dryji i z bliska trafił do siatki. Za tydzień nasze rezerwy czeka trudna przeprawa w derbach Gminy Gorzyce z drugim zespołem Naprzodu Czyżowice, ale mamy nadzieję, że wystąpimy w dobrym składzie i z dobrym końcowym efektem.

KS UNIA II TURZA – LKS NAPRZÓD 46 ZAWADA II 7:1 (2:1)

7 – 1  Wojciech Zgrzendek 90+2 min. asysta Łukasz Dryja

Sędziował: Jarosław Lach. Widzów: 30. Żółte kartki: Mateusz Trzaskalik, Michał Bugdol

KS UNIA II TURZA: Marcin Musioł – Przemysław Sosna (79. Łukasz Dryja), Łukasz Adamczyk, Krystian Kozieł, Szymon Sosna (90. Bartosz Moj) – Dawid Skrzyszowski, Daniel Gryman, Kamil Sikora (86. Samuel Lis), Daniel Podbioł (86. Wojciech Zgrzendek), Tomasz Antończyk – Cyprian Frączek (46. Jakub Pieróg). Pozostali rezerwowi: Szymon Juszczyk. Trener: Szymon Sosna
LKS NAPRZÓD 46 ZAWADA II: Oliwier Gawełek – Robert Powalacz, Sebastian Jęczmionka, Rafał Materzok, Robert Wiedeman – Łukasz Wuwer, Mateusz Trzaskalik (82. Szymon Trzaskalik), Zenon Rogoś, Adrian Rozmyślak, Michał Bugdol – Przemysław Antończyk. Trener: Mateusz Trzaskalik