Pucharowy popis unitów

W meczu półfinałowym Pucharu Polski Unia Turza pokonała na wyjeździe gładko LKS Tworków 6:0 i w finale zmierzy się ze swoją imienniczką z Raciborza, która w drugim półfinale okazała się lepsza od Naprzodu Borucin wygrywając 3:1. W spotkaniu w Tworkowie oba zespoły nie wystąpiły w najsilniejszych składach, u gospodarzy zabrakło m.in. Pawła Polaka, Konrada Kochana, Marka Fojcika czy też Filipa Erynkwajta, a trener Marek Hanzel nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Pawła Staniczka i Kamila Kuczoka, Macieja Gaszkę zatrzymały w pracy obowiązki służbowe, a na ławce mecz rozpoczęli m.in. Sławomir Musiolik i Szymon Jary. Jednak od początku to turzanie zupełnie zdominowali wydarzenia na boisku i już po 25 minutach prowadzili 3:0. Najpierw w 8 min. na prowadzenie unitów wyprowadził Piotr Glenc, który po dośrodkowaniu Patryka Dudzińskiego z rzutu wolnego uwolnił się spod opieki obrońców i silnym strzałem głową trafił pod poprzeczkę. W 19 min. Dudziński po raz kolejny udowodnił, że znajduje się obecnie w kapitalnej dyspozycji, otrzymał podanie od Przemysława Cieśli i w iście ekspresowym tempie pobiegł w kierunku bramki gospodarzy pewnie wykorzystując sytuację sam na sam z Kamilem Grycmanem. W 23 min. co prawda podobną szansę zmarnował Daniel Podbioł, ale minutę później idealne crossowe podanie Dudzińskiego opanował w powietrzu Szymon Kalisz, ale został sfaulowany przez Jakuba Klimaszkę i arbiter bez wahania wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Michał Rycka, który jednak po chwili zmarnował świetną okazję na podwyższenie prowadzenia, bowiem po dośrodkowaniu Arkadiusza Wosia nie trafił z 3 metrów do praktycznie pustej bramki. W drugiej połowie na murawie pojawił się Musiolik i już w 48 min. mógł wpisać się na listę strzelców, ale zatrzymała go kapitalna interwencja Marka Świrzewskiego, a trzy minuty później Sławek w sytuacji sam na sam strzelił minimalnie obok lewego słupka. W 52 min. po raz pierwszy i chyba tak naprawdę jedyny przed szansą na bramkę stanęli gospodarze, a właściwie Kacper Mrozek, ale w dogodnej sytuacji strzelił nad poprzeczką. Turzanie odpowiedzieli ładną akcją pięć minut później, Musiolik zagrał „na obieg” do Michała Mazura, ten w pełnym biegu idealnie znalazł w polu karnym Kamila Sikorę, a ten z bliska dopełnił tylko formalności. W 60 min. znów turzanie zaatakowali lewym skrzydłem, Musiolik tym razem prostopadłym zagraniem ponownie wysłał w bój Mazura, który sam wymierzył sprawiedliwość trafiając w „krótki” róg. W 68 min. kolejna świetna interwencja Świrzewskiego uratowała tworkowian przed stratą kolejnej bramki, po tym jak turzanie przeprowadzili szybką kontrę po rzucie rożnym rywali, ale i tym razem golkiper gospodarzy zatrzymał szarżującego Musiolika. W 72 min. przytrafił mu się jednak błąd, bowiem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mariusza Wanglorza minął się z piłką, a ta spadła pod nogi Aleksandra Barteczko, który nie miał żadnych problemów by umieścić ją w siatce. W 75 min. znów przed szansą stanął Musiolik, ale dzisiaj wyraźnie nie miał szczęścia, bo znów minimalnie przestrzelił. Później jeszcze dwukrotnie ratował tworkowian Świrzewski, który za każdym razem w efektowny sposób bronił strzały z linii pola karnego Sikory. Skończyło się więc na „skromnym” 6:0, ale mamy nadzieję, że turzanie mimo wszystko zostawili sobie coś w zanadrzu na sobotni ligowy mecz z Bestwiną.

LKS TWORKÓW – KS UNIA TURZA 0:6 (0:3)

0 – 1  Piotr Glenc 8min. (głową) asysta Patryk Dudziński
0 – 2  Patryk Dudziński 19 min. asysta Przemysław Cieśla
0 – 3  Michał Rycka 25 min. (rzut karny)
0 – 4  Kamil Sikora 57 min. asysta Michał Mazur
0 – 5  Michał Mazur 60 min. asysta Sławomir Musiolik
0 – 6  Aleksander Barteczko 72 min. asysta Mariusz Wanglorz

Sędziowali: Mirosław Niedziela (główny), Grzegorz Wojda, Radosław Szymiczek (asystenci). Widzów: 100. Żółte kartki: Jakub Klimaszka, Mateusz Kocot – Daniel Gryman

LKS TWORKÓW: Kamil Grycman (46. Marek Świrzewski) – Jakub Klimaszka, Grzegorz Jakosz (46. Adam Jachimowicz), Paweł Kowacz (74. Artur Leśniak), Paweł Grud – Krzysztof Szewczyk, Bartłomiej Sikorski, Kamil Koczor, Piotr Złoty, Krzysztof Cerkowniak (46. Kacper Mrozek) – Dawid Pawela (46. Mateusz Kocot). Trener: Adam Jachimowicz
KS UNIA TURZA: Przemysław Cieśla – Wojciech Orzeł (63. Paweł Kulczyk), Aleksander Barteczko, Piotr Glenc (46. Szymon Jary) – Arkadiusz Woś (46. Mariusz Wanglorz), Kamil Tront, Patryk Dudziński (56. Daniel Gryman), Michał Mazur – Daniel Podbioł (46. Sławomir Musiolik), Michał Rycka (46. Kamil Sikora), Szymon Kalisz. Pozostali rezerwowi: Marcin Musioł. Trener: Marek Hanzel