Drugie zwycięstwo rezerw

W rozegranym dzisiaj derbowym meczu nasz drugi zespół seniorów pokonał na wyjeździe Olszynkę Olza 3:1. Spotkanie może nie stało na najwyższym poziomie, ale obie drużyny do końca walczyły o zmianę rezultatu. Znacznie młodsi turzanie starali się dużo grać z pierwszej piłki, ale nie było to łatwe, bowiem pofałdowane boisko oraz ostro grający rywale mocno utrudniali taką grę. Rozpoczęło się jednak zgodnie z planem od szybko zdobytej bramki, którą strzelił Tomasz Antończyk już w 4 min. Nasz 16-latek dopadł do bezpańskiej piłki i z narożnika pola karnego trafił do praktycznie pustej bramki. Kiedy w 17 min. Michał Rycka po błędzie bramkarza Olszynki podwyższył na 2:0 wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem, ale po trzech minutach błąd przytrafił się także stojącemu dzisiaj między słupkami naszej bramki Jakubowi Pierogowi, którego zaskoczył „centrostrzał” Mateusza Bolika oddany spod linii bocznej boiska. Przed przerwą unici jeszcze przynajmniej dwa razy poważnie zagrozili bramce gospodarzy, ale i Antończyk z dystansu i Daniel Podbioł z ostrego kąta nie trafili w światło bramki. To co nie udało się przed przerwą, stało się faktem tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Turzanie przeprowadzili chyba najlepszą akcję całego spotkania, na której końcu Szymon Sosna z prawego skrzydła dośrodkował wzdłuż bramki, piłki nie sięgnął co prawda Cyprian Frączek, ale całą akcję zamykał Rycka i z bliska podwyższył nasze prowadzenie. Dziesięć minut później Michał powinien skompletować hattricka, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w jego nogi i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Kilka razy z dystansu próbował zaskoczyć Michała Mrozka grający dobre spotkanie Łukasz Adamczyk, ale brakowało mu precyzji, szkoda szczególnie uderzenia w 69 min, kiedy to popisał się kapitalną indywidualną akcją mijając rywali niczym tyczki, ale niestety nie zakończył jej celnym strzałem. Od 75 minuty nieco śmielej zaczęli atakować podopieczni trenera Wojciecha Swobody, wywalczyli kilka rzutów rożnych, i po jednym z nich w zamieszaniu podbramkowym o mały włos do własnej bramki nie trafił Przemysław Sosna, ale na szczęście Pieróg zdążył jeszcze przed linią bramkową złapać futbolówkę. Czujący swoje szanse gospodarze mocno „przyostrzyli”, kilka ich wejść zasługiwało na co najmniej żółte kartoniki, ale arbiter „oszczędzał” ich i byliśmy pełni obaw czy nie zakończy się to tak jak wiosną w Owsiszczach ogólną bijatyką (tam też spotkanie prowadził Damian Sypień), ale na szczęście tym razem udało się szczęśliwie dobrnąć do końca meczu, a z urazami (mamy nadzieję, że niegroźnymi) to spotkanie zakończyli „tylko” Szymon Sosna i Cyprian Frączek. W końcówce meczu swoją szansę na premierowego gola w seniorach miał zaledwie 15-letni Samuel Lis, ale jego strzał z 8 metrów trafił w stojącego tuż przed linią bramkową Tomasza Chlebisza. Za tydzień naszych zawodników czeka na pewno trudniejsze zadanie, bowiem podejmować będą sąsiada w tabeli LKS Rudę Kozielską, ale liczymy, że podtrzymają oni swoją zwycięską passę i na dłużej zakotwiczą w czubie ligowej tabeli.

KS OLSZYNKA OLZA – KS UNIA II TURZA 1:3 (1:2)

0 – 1  Tomasz Antończyk 4 min.
0 – 2  Michał Rycka 17 min. asysta Łukasz Adamczyk
1 – 2  Mateusz Bolik 20 min.
1 – 3  Michał Rycka 47 min. asysta Szymon Sosna

Sędziował: Damian Sypień (Racibórz). Widzów: 40. Żółte kartki: Radosław Parma, Przemysław Kupka

KS OLSZYNKA OLZA: Michał Mrozek – Filip Bolik (60. Jarosław Hałacz), Tomasz Chlebisz, Przemysław Kupka, Mateusz Bolik – Mateusz Ryszka (82. Jakub Dziura), Adam Gensty, Sebastian Blanik, Szymon Paździor – Adrian Warzeszka, Radosław Parma. Trener: Wojciech Swoboda
KS UNIA II TURZA: Jakub Pieróg – Łukasz Dryja (89. Bartosz Moj), Krystian Kozieł, Cezary Chojka, Przemysław Sosna – Cyprian Frączek, Łukasz Adamczyk, Szymon Sosna, Daniel Podbioł (62. Mateusz Pyrzyński), Tomasz Antończyk (73. Samuel Lis) – Michał Rycka (62. Krzysztof Szewczyk). Pozostali rezerwowi: Bartosz Wiaterski. Trener: Szymon Sosna