Nędza pokonana – Unia w półfinale

W rozegranym dzisiaj meczu 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz Unia Turza bez większych problemów pokonała LKS 1908 Nędza na ich terenie 4:0. Zwycięstwo powinno być znacznie bardziej okazałe, ale nasi zawodnicy ciągle marnują za dużo sytuacji, a w dodatku świetnie spisywał się w bramce gospodarzy Mateusz Mrozek. Zanim padł pierwszy gol dla unitów, to już dwukrotnie przed szansą stanął Kamil Sikora, ale najpierw uderzył z woleja niecelnie, a po chwili przegrał pojedynek jeden na jednego z Mrozkiem. Jak strzelać bramki pokazał za to w 7 min. Patryk Dudziński, który technicznym uderzeniem ze środka pola karnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Minutę później powinno już być 0:2, ale Sławomir Musiolik w sytuacji sam na sam z Mrozkiem fatalnie spudłował. Dziesięć minut później po raz pierwszy było groźnie pod naszą bramką, ale szarżujący Adrian Cichecki uderzył jednak obok lewego słupka. W ciągu najbliższych dwóch minut najpierw świetnie interweniował Mrozek, parując strzał Mariusza Wanglorza na rzut rożny, a po nim byłby bez szans, ale Szymon Jary z 3 metrów strzelił zbyt słabo i golkiper Nędzy znów nie pozwolił się pokonać. W 32 min. 21-letni bramkarz gospodarzy zatrzymał Pawła Kulczyka, a dobijający do pustej bramki Sikora nie trafił w ogóle w piłkę!!! W 35 min. grający dobre zawody Dudziński dośrodkował z rzutu wolnego piłkę na tzw. „przecięcie”, nikt tego nie zrobił, Mrozek instynktownie wybił ją nogą, ale wprost na głowę Kamila Tronta i ten z bliska wpakował ją do siatki. Chwilę później Mrozek w dobrym stylu obronił strzał Arkadiusza Wosia, a w 40 min. 200% okazje zmarnowali Musiolik i Sikora, którzy z bliska nie potrafili pokonać golkipera gospodarzy. W 42 min. po raz pierwszy musiał interweniować Marcin Musioł, który końcami palców skierował futbolówkę na poprzeczkę po strzale spoza pola karnego Thomasa Przybyły. W przerwie obaj trenerzy dokonali trzech zmian i gra nieco siadła. Dopiero w 58 min. sprawy w swoje ręce, a właściwie nogi wziął Dudziński, który „przejechał” wzdłuż pola karnego aż znalazł miejsce do strzału, a po nim piłka odbiwszy się jeszcze od słupka wpadła do siatki. Ten gol wyzwolił w unitach dodatkowe siły i z impetem ruszyli na bramkę zwijającego się jak w ukropie Mrozka. W 65 min. minimalnie obok słupka strzelał Michał Rycka, a cztery minuty później pojedynek z nim wygrał Mrozek broniąc jego strzał na rzut rożny. Po nim na listę strzelców powinien wpisać się Aleksander Barteczko, ale w dobrej sytuacji strzelił nad poprzeczką. W 73 min. znów dwie kapitalne interwencje zaliczył bramkarz gospodarzy, który najpierw „wyciągnął” spod poprzeczki „główkę” Macieja Gaszki, a po rzucie rożnym jeszcze raz zatrzymał Ryckę. W 76 min. był już jednak bezradny wobec strzału Daniela Podbioła, który skorzystał z długiego podania Barteczki, wpadł w pole karne i posłał piłkę obok wybiegającego Mrozka. Świetnie dysponowany bramkarz jeszcze dwukrotnie spisał się rewelacyjnie, kiedy to w tylko wiadomy dla siebie sposób sparował uderzenie Rycki z linii pola karnego na poprzeczkę, a w 87 min. obronił strzał z bliska Daniela Grymana, a piłkę zmierzającą do bramki wybił tuż sprzed linii Tomasz Wardęga. Bramkarz Nędzy doznał przy tej interwencji kontuzji i jego miejsce między słupkami na ostatnie kilka minut zajął Michał Grzesik, który jednak nie musiał już wykazywać swoich bramkarskich umiejętności. Zwycięstwo cieszy, ale ciągle musi martwić wręcz fatalna skuteczność i na tym poprzestańmy, skupiając się już na niedzielnym meczu z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała, który rozpocznie się dokładnie w samo południe.

LKS 1908 NĘDZA – KS UNIA TURZA 0:4 (0:2)

0 – 1  Patryk Dudziński 7 min. asysta Paweł Kulczyk
0 – 2  Kamil Tront 35 min. (głową)
0 – 3  Patryk Dudziński 58 min.
0 – 4  Daniel Podbioł 76 min. asysta Aleksander Barteczko

Sędziowali: Damian Hareńczuk (główny), Mateusz Malaszewski, Sebastian Kramarczyk (asystenci). Widzów: 30. Żółte kartki: Dawid Fojcik – Maciej Gaszka

LKS 1908 NĘDZA: Mateusz Mrozek – Jan Weiner (46. Rafał Fojcik), Szymon Paskuda, Tomasz Wardęga, Thomas Przybyła (46. Nathan Przybyła) – Adrian Cichecki (46. Bartosz Popow), Dawid Fojcik, Eliasz Rudek, Mateusz Stawinoga – Marek Prusicki, Michał Grzesik. Trener: Mieczysław Masłowski
KS UNIA TURZA: Marcin Musioł – Aleksander Barteczko, Wojciech Orzeł, Szymon Jary – Arkadiusz Woś, Kamil Tront, Patryk Dudziński (62. Maciej Gaszka), Mariusz Wanglorz (46. Daniel Gryman) – Paweł Kulczyk (70. Tomasz Antończyk), Kamil Sikora (46. Michał Rycka), Sławomir Musiolik (46. Daniel Podbioł). Pozostali rezerwowi: Przemysław Cieśla. Trener: Marek Hanzel