Jesteś tutaj
Strona główna > IV liga > Derby dla Czarnych

Derby dla Czarnych

W rozegranym wczoraj meczu 4 kolejki IV ligi Unia Turza uległa na wyjeździe w derbowym spotkaniu Czarnym Gorzyce 1:3. Były to pierwsze derby Gminy Gorzyce na tym szczeblu rozgrywek i zgromadziły w to niedzielne popołudnie sporą rzeszę kibiców obu drużyn. Spotkanie nie stało na najwyższym poziomie, gospodarze przeciwstawili bardziej ogranym na tym poziomie unitom ogromną waleczność i jak się później okazało to wystarczyło by pokonać aktywniejszych i prowadzących grę rywali. Gospodarze wykazali się też skutecznością, bowiem wszystkie trzy strzały w światło bramki zamienili na gole, co niestety nie najlepiej świadczy o naszej grze defensywnej. Pomimo środowej porażki z rezerwami GKS-u Tychy trener Marek Hanzel nie zdecydował się na żadne zmiany w naszym zespole, a jego podopieczni zaczęli mecz fatalnie, bowiem już w 10 min. przegrywali 0:1. Do dośrodkowania z rzutu wolnego spod bocznej linii boiska Mateusza Krzyżoka najwyżej wyskoczył Tomasz Kukla i efektowną główką umieścił futbolówkę w “okienku” naszej bramki. W 19 min. odpowiedzieli po raz pierwszy turzanie, po sprytnie rozegranym rzucie rożnym główkował Kamil Kuczok, ale nie trafił w światło bramki. Cztery minuty później na uderzenie z dystansu zdecydował się Paweł Kulczyk, ale Michał Łagoda poradził sobie z tym strzałem. Później dwie sytuacje mieli gospodarze najpierw groźnie choć niecelnie z półobrotu strzelał Kamil Kucharski, a w 31 min. blisko podwyższenia prowadzenia był Grzegorz Łukasiak, bowiem piłka po jego kapitalnym woleju z 20 metrów odbiła się najpierw od poprzeczki, potem od linii bramkowej i na szczęście dla unitów wyszła w pole. W 39 min. blisko wyrównania byli za to unici, dośrodkowanie z rzutu rożnego Kuczoka przedłużył głową Michał Rycka, piłka spadła pod nogi Szymona Jarego, ale ten z bliska trafił tylko w słupek. Dwie minuty później goście dopięli jednak swego i po indywidualnej akcji Sławomira Musiolika wyrównali. Co prawda pierwsze uderzenie naszego pomocnika zdołał zablokować Kukla, ale poprawka była już skuteczna i na przerwę oba zespoły schodziły z rezultatem remisowym. Pomimo mobilizacji w szatni, na drugą część boiska nasi zawodnicy wyszli jacyś nieobecni, co skrzętnie wykorzystali bojowo nastawieni gorzyczanie i w krótkim odstępie czasu dwa razy wpakowali futbolówkę do naszej bramki. Najpierw po zagraniu Radosława Żbikowskiego z najbliższej odległości trafił Kamil Benauer, a chwilę potem Kucharski zagrał do Dawida Bobera, a ten choć nie trafił dobrze w piłkę i pomimo rozpaczliwej interwencji Pawła Staniczka, mógł cieszyć się ze zdobycia trzeciej bramki w tym meczu. Turzanie przez dziesięć minut wyglądali jak bokser po nokdaunie, ale później ruszyli do odrabiania strat. W 63 min. Łagoda z kłopotami sparował na rzut rożny strzał Szymona Kalisza, a dwie minuty później przed znakomitą szansą stanął Kamil Sikora, który po dośrodkowaniu Michała Mazura znalazł się sam na piątym metrze od bramki gospodarzy, ale strzelił głową nad poprzeczką. W 70 min. za drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną z boiska “wyleciał” Kucharski i już po chwili gospodarze mogli za to zapłacić stratą bramki, ale Łagoda w efektowny sposób obronił strzał Musiolika z kilku metrów. Ta interwencja źle podziałała na naszych zawodników, bo ci już do końca meczu nie potrafili poważniej zagrozić bramce gospodarzy i to oni po ostatnim gwizdku arbitra mogli się cieszyć ze zwycięstwa. Spotkanie to pokazało po raz kolejny, że statystyki “nie grają”, bo choć to turzanie oddali aż 24 strzały przy zaledwie 9 gospodarzy, i choć to unici wykonywali aż 10 rzutów rożnych przy zaledwie trzech podopiecznych trenera Piotra Haudera, to jednak Czarni wyszli zwycięsko z pierwszych derbów naszej Gminy w IV lidze.

KS CZARNI GORZYCE – KS UNIA TURZA 3:1 (1:1)

1 – 0  Tomasz Kukla 10 min. (głową)
1 – 1  Sławomir Musiolik 41 min.
2 – 1  Kamil Benauer 49 min.
3 – 1  Dawid Bober 51 min.

Sędziowali: Szymon Janicki (główny), Dawid Woliński, Wojciech Zarzycki (asystenci). Widzów: 500. Czerwona kartka: Kamil Kucharski (70 min.). Żółte kartki: Kamil Kucharski (2), Grzegorz Łukasiak, Aleksander Nagórka – Kamil Kuczok, Paweł Kulczyk

KS CZARNI GORZYCE: Michał Łagoda – Denis Waś, Dawid Buczek, Tomasz Kukla, Mateusz Krzyżok – Kamil Benauer (86. Marcin Widenka), Mateusz Szuścik, Grzegorz Łukasiak (67. Dawid Zychma), Kamil Kucharski, Radosław Żbikowski (67. Krzysztof Warło) – Dawid Bober (56. Aleksander Nagórka). Pozostali rezerwowi: Marek Warzeszka, Mateusz Juraszczyk, Jacek Bażan. Trener: Piotr Hauder
KS UNIA TURZA: Przemysław Cieśla – Piotr Glenc, Wojciech Orzeł, Szymon Jary, Michał Mazur – Paweł Kulczyk, Paweł Staniczek (70. Arkadiusz Woś), Kamil Kuczok (59. Maciej Gaszka), Szymon Kalisz, Sławomir Musiolik – Michał Rycka (54. Kamil Sikora). Pozostali rezerwowi: Marcin Musioł, Aleksander Barteczko, Mariusz Wanglorz, Bartosz Łyczko. Trener: Marek Hanzel

2 thoughts on “Derby dla Czarnych

  1. zaczyna wyglądać to nieciekawie w każdym meczu tracimy dwie lub trzy bramki co przy miernej skuteczności przekłada się na kiepskie wyniki. Niby na papierze jesteśmy mocni ale boisko weryfikuje wszystko . Co się dzieje z Dudzińskim i Trontem skoro nie ma ich nawet ławie ?

  2. Defensywa spisuje się od początku rundy bardzo słabo. Trzeba to koniecznie poprawić, bo będziemy nadal przegrywali.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top