Jesteś tutaj
Strona główna > IV liga > Porażka w ostatnim sparingu

Porażka w ostatnim sparingu

W rozegranym wczoraj ostatnim tego lata meczu sparingowym Unia Turza uległa na wyjeździe Ruchowi Radzionków 1:2. Mecz miał być próbą generalną przed spotkaniem z Unią Książenice, ale nie do końca tak było, bowiem po pierwsze miał się on odbyć na naszym boisku, ale ze względu na mocne opady deszczu został przeniesiony do Radzionkowa, po drugie odbywał się na sztucznej murawie, co sprawiało naszym zawodnikom sporo problemów i wreszcie po trzecie w składzie unitów zabrakło kilku piłkarzy, których z pewnością zobaczymy za tydzień w starciu z podopiecznymi trenera Roberta Tkocza. Pierwszy kwadrans wczorajszego meczu o dziwo należał jednak do unitów, którzy ostatni raz ze sztuczną nawierzchnią mieli do czynienia w kwietniu. W tym okresie najbliżej zdobycia bramki byliśmy w 11 min. kiedy to do zablokowanego dośrodkowania Mariusza Wanglorza dopadł Piotr Glenc, ale choć uderzył mocno, to jednak w środek bramki i golkiper gospodarzy poradził sobie z tym strzałem. W 16 min. trochę niespodziewanie na prowadzenie wyszły popularne “Cidry”. Po wrzucie z autu na wysokości naszego pola karnego zbyt krótko wybiliśmy piłkę, ta spadła pod nogi Kacpra Zalewskiego, a ten nie namyślając się długo uderzył w “krótki” róg i futbolówka pomimo interwencji Przemysława Cieśli wpadła do siatki. Po tym golu gospodarze przejęli inicjatywę i w 25 min. powinni prowadzić 2:0, ale Przemek wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam z Robertem Wojsykiem. Ostatnie piętnaście minut pierwszej połowy znów jednak należało do unitów, w 32 min wysoki pressing podopiecznych trenera Marka Hanzela przyniósł przechwyt Pawła Kulczyka, który po nim zdecydował się na uderzenie w kierunku prawie pustej bramki, ale trafił w poprzeczkę. W 41 min. Sławomir Musiolik uciekł obrońcom, ale przegrał pojedynek jeden na jednego z Rafałem Strzelczykiem. Na początku drugiej części gry lepiej prezentowali się gospodarze, ale brakowało im precyzji w szybko prowadzonych atakach i zawsze w porę zdążyliśmy zażegnać niebezpieczeństwo, a strzały z dystansu pewnie bronił świetnie spisujący się w naszej bramce Cieśla. Podobnie jak w pierwszej połowie, tym razem po przewadze radzionkowian to turzanie zdołali wyrównać. Bartłomiej Gwiaździński ręką zablokował uderzenie spoza pola karnego Kamila Tronta, a pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Patryk Dudziński. Oba zespoły nie chciały się zadowolić remisem i rozgorzała walka o “przełamanie” rywala. W 66 min. Cieśla zatrzymał szarżującego Zalewskiego, a w odpowiedzi po dośrodkowaniu Bartosza Łyczki w dobrej sytuacji znalazł się Maciej Gaszka, ale strzelił w środek bramki i Mateusz Szukała poradził sobie z tym uderzeniem. W 79 min. decydujący cios zadali jednak gospodarze, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Kulińskiego najwyżej wyskoczył Rafał Otwinowski i głową z 7 metrów pokonał bezradnego Cieślę. Tuż przed końcem przypieczętować zwycięstwo “Cidrów” powinien Bartosz Nawrocki, ale Cieśla w efektowny sposób nogą zatrzymał strzał rezerwowego napastnika gospodarzy. Tym samym ostatni sparing przed rozpoczynającym się za tydzień nowym sezonem zakończył się porażką unitów, ale mamy nadzieję, że do składu na spotkanie z Książenicami powrócą Szymon Jary i Paweł Staniczek, których brak we wczorajszym meczu był widoczny. Zresztą trener Marek Hanzel nie będzie miał łatwego zadania by wybrać optymalną jedenastkę na inauguracyjne spotkanie, bo na niektórych pozycjach o miejsce w składzie walczy nawet po trzech zawodników. Mamy nadzieję, że nasz szkoleniowiec “trafi” i ci co zagrają w meczu z Książenicami będą w stanie zrewanżować się im za wiosenną porażkę 2:3.

KS RUCH RADZIONKÓW – KS UNIA TURZA 2:1 (1:0)

1 – 0  Kacper Zalewski 16 min.
1 – 1  Patryk Dudziński 66 min. (rzut karny)
2 – 1  Rafał Otwinowski 79 min. (głową)

Sędziowali: Sławomir Smaczny (główny), Wojciech Rafalski, Dawid Woliński (asystenci). Widzów: 50.

KS RUCH RADZIONKÓW: Rafał Strzelczyk (46. Mateusz Szukała) – Marcin Trzcionka (67. Mateusz Pietryga), Rafał Otwinowski, Tomasz Harmata, Miłosz Ćwielong, Szymon Turczyn (46. Szymon Siwy), Rafał Kuliński, Kacper Zalewski (67. Damian Dudziński), Bartosz Nawrocki (46. Bartłomiej Gwiaździński), Andrzej Piecuch (67. Amine Mohamed Boudguiga), Robert Wojsyk (61. Bartosz Nawrocki). Trener: Marcin Dziewulski
KS UNIA TURZA: Przemysław Cieśla – Piotr Glenc (62. Bartosz Łyczko), Aleksander Barteczko, Wojciech Orzeł, Michał Mazur – Mariusz Wanglorz (62. Arkadiusz Woś), Kamil Kuczok, Szymon Kalisz (62. Kamil Tront) – Paweł Kulczyk (62. Patryk Dudziński), Kamil Sikora (46. Maciej Gaszka), Sławomir Musiolik (62. Michał Rycka). Trener: Marek Hanzel

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top