Jesteś tutaj
Strona główna > NEWS > Dariusz Pawlusiński odchodzi z Unii

Dariusz Pawlusiński odchodzi z Unii

Po pięciu sezonach spędzonych w naszym klubie na zmianę otoczenia zdecydował się najbardziej doświadczony zawodnik Unii Dariusz Pawlusiński, który otrzymał propozycję trenowania zespołu z klasy okręgowej LKS Krzyżanowice i zdecydował się z niej skorzystać. Jeśli zdrowie pozwoli, to ten niespełna 44-letni piłkarz, będzie także pojawiał się na boisku, a jak wartościowym jest jeszcze zawodnikiem świadczą choćby statystyki z ostatniego sezonu, w którym rozegrał na poziomie IV ligi 30 meczów, zdobył osiem bramek i zaliczył 11 asyst. Przez wspomniane pięć sezonów uzbierało się tych spotkań 142 (prawie tyle samo co w ekstraklasie), w których strzelił 34 bramki, a asystował przy 57 golach zdobytych przez jego kolegów z zespołu. Co by nie napisać o wpływie Darka na grę całego zespołu, to i tak nie odda wszystkiego. Dla niejednego młodego zawodnika postawa “Plastika” mogłaby być wzorem, zawsze profesjonalne podejście do meczu, zaangażowanie i serce pozostawione na boisku to tylko niektóre cechy piłkarza, który przez te pięć sezonów opuścił tylko cztery mecze swojej drużyny, często grając z nie do końca zaleczonymi urazami, które szczególnie w minionej rundzie wiosennej coraz częściej dawały znać o sobie. Nie będziemy w tym miejscu przypominać wszystkich ważnych chwil Darka w naszym klubie, bo kibice dobrze je pamiętają, po prostu: Darku dziękujemy za te wspaniałe pięć lat gry w Unii i życzymy Ci sukcesów w nowej rzeczywistości!!!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top