Jesteś tutaj
Strona główna > IV liga > Efektowna wygrana z outsiderem

Efektowna wygrana z outsiderem

W rozegranym wczoraj meczu XXIX kolejki IV ligi Unia Turza pokonała na własnym obiekcie ostatni zespół w tabeli Iskrę Pszczyna aż 7:2, choć wydarzenia z pierwszej połowy meczu nie wskazywały na tak efektowne zwycięstwo. Po raz drugi w tym sezonie nasi zawodnicy zdobyli siedem bramek w jednym spotkaniu, ale jeśli w meczu z MKP Odrą Wodzisław aż cztery z nich zdobył Sławomir Musiolik, to wczoraj każdą strzelił inny gracz. Ten przeciwnik wyraźnie „leży” naszej drużynie, bowiem jesienią również odnieśliśmy wysokie zwycięstwo 5:2, prowadząc po 46 minutach gry 5:0. Trochę obawialiśmy się tego meczu, bowiem te rozgrywane w środku tygodnia nie zawsze nam wychodziły tak, jak można tego oczekiwać, a w dodatku rywal, choć przegrywa swoje mecze, to zawsze po walce i minimalnie (np. 3:4 z Odrą, 1:2 z Landkiem). Stąd też turzanie zaczęli to spotkanie ostrożnie i dopiero w 26 min. stworzyli sobie pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki, ale po zagraniu Dawida Pawlusińskiego, Michał Rycka co prawda podcinką przerzucił piłkę nad golkiperem Iskry, ale futbolówkę sprzed linii bramkowej zdążył wybić Piotr Noga. Pięć minut później było już jednak 1:0, po tym jak do piłki zgranej głową przez Piotra Glenca dopadł Kamil Kuczok i efektowną przewrotką wyprowadził unitów na prowadzenie. To przed przerwą powinien podwyższyć Musiolik, ale jego strzał z 8 metrów w świetnym stylu obronił nogą Dominik Chmiel. Druga część gry rozpoczęła się niespodziewanie od gola dla pszczynian, a dał o sobie znać jeden z najskuteczniejszych zawodników w naszej grupie IV ligi Tomasz Zawadzki, który skorzystał ze złego ustawienia naszych obrońców i technicznym uderzeniem z boku pola karnego trafił po „długim” rogu. Stracona bramka zmusiła unitów do przyspieszenia gry, w 54 min. po zagraniu Kuczoka nad poprzeczką główkował Paweł Staniczek, a w 61 min. Chmiel sparował na rzut rożny strzał z 13 metrów Rycki. Po centrze z kornera Dariusza Pawlusińskiego goście nie upilnowali Glenca, który z bliska głową wpakował futbolówkę do bramki. Od tego momentu turzanie rozpoczęli swój festiwal strzelecki, a swoje show kontynuował starszy „Plastik”. Dwie minuty później Rycka zmarnował sytuację sam na sam z Chmielem, ale po chwili obsłużył w polu karnym starszego z Pawlusińskich, a ten silnym strzałem trafił do „długiego” rogu. W 67 min. nasz najbardziej doświadczony zawodnik posłał kapitalne crossowe podanie do Musiolika, ten w pojedynku biegowym ograł Patryka Krygera i obok wybiegającego bramkarza ulokował piłkę w siatce. Dwie minuty później w podobnej sytuacji Kryger sfaulował w polu karnym Musiolika, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Dawid Pawlusiński. W 76 min. kolejne kapitalne prostopadłe zagranie Dariusza Pawlusińskiego trafiło tym razem do Rycki, a skuteczny ostatnio napastnik Unii okazał się lepszy w pojedynku jeden na jednego z bramkarzem Pszczyny. W 82 min. swój niemały potencjał pokazał po raz drugi w tym meczu Zawadzki, który minął jak tyczki kilku naszych zawodników i ze środka pola karnego pokonał bez problemów Przemysława Cieślę. Tuż przed końcem spotkania swoją dobrą formę w ostatnim czasie potwierdził Michał Mazur, który wpadł w pole karne i choć był faulowany utrzymał się na nogach i mocnym strzałem przełamał ręce Chmiela, a piłka po raz siódmy w tym meczu zatrzepotała w jego bramce. Już w najbliższą sobotę czeka unitów najdłuższy wyjazd, bowiem zmierzymy się z Orłem Łękawica, czyli drużyną, która walczy z Radziechowami i Przyszowicami o jedno bezpieczne miejsce w tabeli, które pozwoli na utrzymanie w IV lidze.

KS UNIA TURZA – MKS ISKRA PSZCZYNA 7:2 (1:0)

1 – 0  Kamil Kuczok 31 min. asysta Piotr Glenc
1 – 1  Tomasz Zawadzki 46 min.
2 – 1  Piotr Glenc 61 min. (głową) asysta Dariusz Pawlusiński
3 – 1  Dariusz Pawlusiński 63 min. asysta Michał Rycka
4 – 1  Sławomir Musiolik 67 min. asysta Dariusz Pawlusiński
5 – 1  Dawid Pawlusiński 70 min. (rzut karny)
6 – 1  Michał Rycka 76 min. asysta Dariusz Pawlusiński
6 – 2  Tomasz Zawadzki 82min.
7 – 2  Michał Mazur 89 min. asysta Paweł Staniczek

Sędziowali: Daniel Wiejowski (główny), Robert Skoludek, Mateusz Machulik (asystenci). Widzów: 60. Żółte kartki – Paweł Staniczek – Fabian Pustelnik

KS UNIA TURZA: Przemysław Cieśla – Piotr Glenc (85. Mateusz Wuwer), Aleksander Barteczko (77. Paweł Mitko), Szymon Jary, Michał Mazur – Dawid Pawlusiński, Paweł Staniczek, Kamil Kuczok (70. Kamil Tront), Dariusz Pawlusiński, Sławomir Musiolik (73. Adam Witoszek) – Michał Rycka. Pozostali rezerwowi: Marcin Musioł, Kacper Skrenik. Trener: Marek Hanzel
MKS ISKRA PSZCZYNA: Dominik Chmiel – Daniel Kręciwilk, Piotr Noga, Dawid Szromek, Patryk Kryger – Patryk Tatarczuch (65. Piotr Mika), Mateusz Żelazo, Łukasz Mąka (79. Patryk Mizera), Fabian Pustelnik, Tomasz Zawadzki – Kamil Komraus (76. Andrzej Żur). Pozostali rezerwowi: Paweł Zjawiński, Michał Klim. Trener: Jan Wleciałowski

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top