Drugi zespół seniorów remisuje z Tworkowem

Po pełnym negatywnych emocji meczu przed tygodniem w Owsiszczach, tym razem również nasi młodzi zawodnicy dostarczyli sporo, na szczęście już tylko sportowych emocji, remisując 4:4 z rezerwami Tworkowa, choć do przerwy przegrywali już 0:4! Początek meczu nie wskazywał na taki przebieg wypadków, już po kilkunastu sekundach po indywidualnej akcji Jakuba Kuczy sam na 5 metrze znalazł się Jakub Milek, ale zamiast do praktycznie pustej bramki, trafił tylko w słupek. Ten sam zawodnik w 4 min. znów znalazł się w dobrej sytuacji, tym razem po prostopadłym zagraniu Tomasza Antończyka, ale uderzył zbyt słabo i golkiper Tworkowa bez trudów złapał piłkę. Po tym dobrym początku, później do głosu zaczęli dochodzić goście, w 12 min. Bartosz Kowalski wyłapał jeszcze strzał Łukasza Paskudy, ale pięć minut później był już bezradny wobec „główki” Dennisa Kustosa z 5 metrów. W 23 min. wyczyn Kustosa chciał skopiować Kucza, ale był mniej precyzyjny i futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Znacznie skuteczniejszy okazał się po chwili Dawid Hain, który efektownym uderzeniem z rzutu wolnego podwyższył na 2:0 dla tworkowian. Niestety nie był to koniec strzeleckich fajerwerków naszych rywali, co prawda w 31 min. Artur Leśniak w sytuacji sam na sam strzelił obok lewego słupka, ale cztery minuty później pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim Bartosza Wiaterskiego. Nasi zawodnicy mieli pretensje do arbitra, że faul był jeszcze przed polem karnym, ale wtedy sędzia musiałby pokazać naszemu zawodnikowi czerwoną kartkę, więc nie wiadomo co byłoby lepsze. W 41 min. Grzegorz Buczek stracił piłkę w środkowej strefie boiska, Hain prostopadłym podaniem uruchomił Dominika Grońskiego, ten minął Krystiana Kozieła i z 8 metrów pokonał Kowalskiego. Druga część meczu też rozpoczęła się od groźnej sytuacji pod naszą bramką, Mateusz Graca uderzał z 10 metrów, ale na szczęście Kowalski nogami obronił ten strzał pomocnika Tworkowa. W 55 min. po raz pierwszy w tym meczu do siatki trafili też turzanie, Szymon Sosna wrzucił futbolówkę w pole karne do Kuczy, ten nie namyślając się długo uderzył po „długim” rogu i unici zwietrzyli szansę na dogonienie rywali. Tworzenie sytuacji bramkowych szło im jednak jak po grudzie i dopiero na kwadrans przed końcem meczu faulowany w polu karnym był Krzysztof Szewczyk, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się niespełna 18-letni Kozieł. Kiedy w 85 min. po kolejnym faulu tworkowian we własnym polu karnym, tym razem na Kuczy, Kozieł zdobył kontaktowego gola, realna stała się szansa na dojście zmęczonych już przeciwników. Tak właśnie się stało w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to do odbitej przez bramkarza piłki po rzucie wolnym Kuczy dopadł Antończyk i płaskim strzałem pokonał Wojtka Zygara. Z jednej strony należy ubolewać nad stratą dwóch punktów, które oby nie były decydujące w walce o awans do B klasy, ale mając na uwadze przebieg meczu należy się cieszyć, że nasz młody zespół stanął na nogi po „poczwórnym” nokdaunie i w drugiej połowie odmienił losy spotkania. Za tydzień mecz na szczycie z Wypoczynkiem Buków i mamy nadzieję, że jego zakończeniu będziemy bliżej rywali w ligowej tabeli.

KS UNIA II TURZA – LKS TWORKÓW II 4:4 (0:4)

0 – 1  Dennis Kustos 17 min. (głową)
0 – 2  Dawid Hain 25 min. (rzut wolny)
0 – 3  Artur Leśniak 35 min. (rzut karny)
0 – 4  Dominik Groński 41 min.
1 – 4  Jakub Kucza 55 min. asysta Szymon Sosna
2 – 4  Krystian Kozieł 74 min. (rzut karny)
3 – 4  Krystian Kozieł 85 min. (rzut karny)
4 – 4  Tomasz Antończyk 90+1 min.

Sędziował: Krzysztof Tomas. Mecz bez udziału publiczności. Żółte kartki: Cezary Chojka, Bartosz Wiaterski, Jakub Kucza, Szymon Sosna – Mateusz Graca, Artur Leśniak, Paweł Grud

KS UNIA II TURZA: Bartosz Kowalski – Cezary Chojka, Bartosz Wiaterski, Krystian Kozieł, Przemysław Sosna (88. Szymon Juszczyk) – Jakub Milek (65. Krzysztof Szewczyk), Grzegorz Buczek, Szymon Sosna (83. Mateusz Klepek), Tomasz Antończyk, Jakub Pieróg (89. Wojciech Zgrzendek) – Jakub Kucza. Pozostali rezerwowi: Mateusz Bednarek, Mateusz Pyrzyński, Łukasz Dryja. Trener: Szymon Sosna
LKS TWORKÓW II: Wojtek Zygar – Dawid Zygar, Dennis Kustos, Janusz Sala (33. Mateusz Graca), Denis Wszołek (90+2. Michał Wolnik) – Łukasz Paskuda (67. Marek Besz), Paweł Grud, Martin Wojtek, Artur Leśniak, Dominik Groński – Dawid Hain. Pozostali rezerwowi: Łukasz Grud, Grzegorz Adamczyk. Trener: Michał Wolnik