Pewna wygrana rezerw

W rozegranym w minioną niedzielę pierwszym meczu po zimowej przerwie nasz drugi zespół seniorów pokonał w niezłym stylu lokalnego rywala Olszynkę Olza 5:1. Zwycięstwo to wobec niespodziewanego remisu lidera z Bukowa z rezerwami Krzanowic pozwoliło na zmniejszenie strat do rywali na odległość trzech punktów. W naszej drużynie w przerwie zimowej pojawiło się kilku nowych zawodników, nie wszyscy ze względu na kontuzje zadebiutowali w niedzielnym meczu, ale liczymy na to, że transfery Cypriana Frączka czy Tomasza Antończyka przyniosą wiele dobrego. Początkowe minuty pierwszego wiosennego spotkania podopiecznych trenera Szymona Sosny nie wskazywały na tak efektowną wygraną, rywale nie zamierzali łatwo sprzedać skóry i szczególnie po stałych fragmentach gry stwarzali sobie dobre sytuacje strzeleckie, na szczęście mieli kłopoty z celnością uderzeń lub ich strzały były blokowane przez naszych defensorów. Turzanie też mieli swoje okazje, po dośrodkowaniu Jakuba Kuczy w słupek „na wślizgu” trafił Mateusz Klepek, a chwilę później kolejna centra tym razem Pawła Mitko znalazła w polu karnym Kuczę, ale naszemu napastnikowi piłka tylko musnęła lewe kolano i wyszła poza boisko. Wreszcie w 43 min. po jednym z licznych rzutów rożnych naszego zespołu do piłki na 7 metrze dopadł Mitko i futbolówka po nodze jednego z obrońców Olszynki wtoczyła się do bramki. Druga połowa meczu zaczęła się od … żółtej kartki dla Kuczy, który próbował dopaść jako pierwszy do bezpańskiej piłki, ale bramkarz gości był szybszy i napastnik Unii faulował. W efekcie tego faulu po kilkunastu minutach Mateusz Bolik musiał jednak opuścić boisko, a że olzanie nie mieli rezerwowego golkipera w bramce stanął  zawodnik z pola Patryk Juzek. W tym momencie wynik był już 3:1, bowiem najpierw obchodzący następnego dnia 18 urodziny Jakub Pieróg zaskoczył nie w pełni dysponowanego Bolika wydawało się lekkim strzałem z linii pola karnego, a po pięciu minutach jedna z nielicznych kontr rywali w drugiej połowie zakończyła się celnym strzałem Patryka Warzeszki. Odpowiedź młodych unitów była prawie natychmiastowa, bowiem siedem minut później mocnym strzałem pod poprzeczkę do siatki trafił grający trener Szymon Sosna, który dobił sparowane przez bramkarza uderzenie Kuczy. Kiedy 4 minuty później na 4:1 strzałem głową po dośrodkowaniu Kacpra Skrenika do bramki trafił wreszcie Kucza, stało się jasne, że już nic nie stanie nam na przeszkodzie w odniesieniu zwycięstwa. Jego rozmiary w 84 min. podwyższył jeszcze Krystian Kozieł, który efektownym lobem z 40 metrów zaskoczył wysuniętego na 8 metr Juzka. Za tydzień nasz drugi zespół seniorów zagra na wyjeździe z rezerwami B-klasowych Owsiszcz i na pewno będzie faworytem tego spotkania.

KS UNIA II TURZA – KS OLSZYNKA OLZA 5:1 (1:0)

1 – 0  Paweł Mitko 43 min. asysta Łukasz Adamczyk
2 – 0  Jakub Pieróg 54 min. asysta Jakub Kucza
2 – 1  Patryk Warzeszka 59 min.
3 – 1  Szymon Sosna 66 min.
4 – 1  Jakub Kucza 70 min. (głową) asysta Kacper Skrenik
5 – 1  Krystian Kozieł 84 min. asysta Paweł Mitko

Sędziował: Tomek Kacorzyk. Mecz bez udziału publiczności. Żółte kartki: Jakub Kucza – Mateusz Staś

KS UNIA II TURZA: Bartosz Kowalski – Przemysław Sosna (80. Szymon Juszczyk), Krystian Kozieł, Kacper Skrenik, Cezary Chojka – Paweł Mitko, Jakub Pieróg (57. Karol Kwiatkowski), Grzegorz Buczek, Łukasz Adamczyk (86. Wojciech Zgrzendek), Mateusz Klepek (46. Szymon Sosna) – Jakub Kucza (80. Mateusz Pyrzyński). Pozostali rezerwowi: Mateusz Bednarek. Trener: Szymon Sosna
KS OLSZYNKA OLZA: Mateusz Bolik (63. Patryk Juzek) – Szymon Paździor, Tomasz Chlebisz, Mateusz Ryszka (67. Krzysztof Reguła), Filip Bolik – Adam Chlebisz (46. Mateusz Staś), Adam Gensty, Adrian Warzeszka, Wojciech Ligus, Sebastian Blanik (76. Bartosz Krupa) – Patryk Warzeszka (76. Jakub Dziura). Trener: Jakub Fober