Jesteś tutaj
Strona główna > IV liga > W sobotę zaczynamy!

W sobotę zaczynamy!

Mecz Rozwoju Katowice z Unią Turza zainauguruje rundę wiosenną sezonu 2020/2021 w II grupie IV ligi, bowiem to spotkanie rozpocznie się już w najbliższą sobotę o godz.11.00 na sztucznej nawierzchni boiska Kolejarza Katowice. Jak wiemy turzanie w pierwszej kolejce wiosny mieli grać z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała, ale Komisja ds. Rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Nożnej po wycofaniu się z rozgrywek MKP Odry Centrum Wodzisław zdecydowała się na stworzenie nowego terminarza i stąd też zamiast do Bielska jedziemy do Katowic. Drużyna gospodarzy sobotniego meczu plasuje się w tabeli naszej grupy tuż za nami, mając w swoim dorobku jeden punkt mniej od podopiecznych trenera Marka Hanzela. Katowiczanie znakomicie spisują się w roli gospodarzy spotkań, bowiem odnieśli siedem zwycięstw i tylko rezerwom Podbeskidzia „udało” się zremisować 2:2. Imponujący jest przede wszystkim stosunek bramek w tych meczach, który wynosi 26:3 !!! Już widzimy jak trudne zadanie czeka unitów w sobotę i należy mieć nadzieję, że po zimowej przerwie gospodarze będą potrzebować czasu by wrócić do tak skutecznej gry. W drużynie trenera Tomasza Wróbla nie doszło do wielkich zmian, choć odejście Kajetana Kunki do GKS-u Bełchatów jest na pewno sporym osłabieniem linii defensywnej naszych rywali. W meczu sparingowym z Ruchem Chorzów kontuzji doznał najlepszy strzelec katowiczan Robert Woźniak i w pierwszych 3-4 kolejkach będzie pauzować. Do treningów wrócili już za to Daniel Kaletka i Tomasz Wroza, którzy nie grali w ostatnim przed ligą sparingu ze Szczakowianką Jaworzno przegranym 1:3. W naszej drużynie panuje pełna mobilizacja, wszyscy marzą o udanym rozpoczęciu rundy rewanżowej, z zajęć wykluczeni są na razie Paweł Mitko i Michał Rycka, którzy leczą drobne urazy i nie pojadą w sobotni poranek do Katowic. Trener Marek Hanzel będzie miał do dyspozycji 20 zawodników, z których wybierze meczową osiemnastkę. Na pewno na dwa dni przed meczem nasz szkoleniowiec ma już w głowie zarys składu na sobotnie spotkanie, ale na niektórych pozycjach do końca będzie trwała walka o miejsce w wyjściowej jedenastce. Przypominamy, że jesienią po niezwykle zaciętym meczu unici pokonali Rozwój na własnym boisku 3:2 i mile widziane byłoby powtórzenie takiego rezultatu również w sobotę. Niestety tego z pewnością interesującego meczu w dalszym ciągu nie będą mogli zobaczyć kibice, bowiem wciąż obowiązuje obostrzenie nakładające na gospodarzy obowiązek rozgrywania meczów bez udziału publiczności. Jak zapowiadają na swojej stronie internetowej katowiczanie, na żywo będzie prowadzona relacja tekstowa z meczu, a później będzie można zobaczyć także skrót z najciekawszymi sytuacjami z tego spotkania.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top