Wygrany ostatni sparing

W rozegranym dzisiaj meczu sparingowym Unia Turza pokonała w Bytomiu miejscowe Szombierki 4:3. W ten sposób unici zakończyli okres zimowych gier kontrolnych, bowiem dokładnie o tej samej porze w najbliższą sobotę zainaugurujemy rundę rewanżową meczem z Rozwojem Katowice. Niestety na mecz w Bytomiu udaliśmy się w mocno okrojonym składzie, kontuzje wyłączyły z gry Michała Ryckę, Pawła Mitko i Aleksandra Barteczko, a sprawy rodzinne zatrzymały w domach Kamila Tronta i Piotra Glenca. Trener Marek Hanzel sprawdzał w tym meczu jeszcze dwóch młodych zawodników, którzy stoją przed szansą gry w Unii w rundzie rewanżowej. Niestety definitywnie z gry wiosną wyłączony został Marek Gładkowski, którego rehabilitacja przedłuża się i zawodnik nie będzie w stanie odpowiednio przygotować się do wiosennych rozgrywek. Ostatni test-mecz z 10 zespołem I grupy IV ligi w pierwszym kwadransie był niezwykle wyrównany, oba zespoły próbowały zaskoczyć bramkarzy przeciwnika uderzeniami z dystansu, ale wszystkie strzały mijały bramkę tak gospodarzy jak i unitów. W 17 min. wydawało się, że w końcu któraś z drużyn „otworzy” wynik, bowiem w świetnej sytuacji znalazł się po podaniu swojego syna Dariusz Pawlusiński, ale jego strzał z 10 metrów minął o kilka centymetrów prawy słupek bytomskiej bramki. W 24 min. Sławomir Musiolik przechwycił podanie pomiędzy bytomskimi stoperami, wpadł w pole karne i ze spokojem posłał futbolówkę obok wybiegającego bramkarza. Pięć minut później Sławek ponownie wpisał się na listę strzelców, po tym jak wykorzystał prostopadłe podanie Pawła Staniczka, minął bramkarza i bez problemów trafił do pustej bramki. Gospodarze szybko odpowiedzieli zdobyciem kontaktowego gola, a ładnym uderzeniem z linii pola karnego popisał się Karol Pstuś. Ten sam zawodnik trzy minuty później doprowadził do wyrównania, w efektowny sposób wykorzystując rzut wolny z 20 metrów. W końcówce pierwszej części gry oba zespoły stworzyły sobie po jednej dogodnej sytuacji, ale najpierw starszy „Plastik” obsłużony ponownie przez swojego syna nie trafił dobrze w piłkę i ta poleciała daleko obok słupka, a w odpowiedzi znów naszej bramce zagroził Pstuś, ale tym razem uderzył nad poprzeczką. Drugą połowę lepiej zaczęli podopieczni trenera Hanzela, blisko zdobycia bramki byli Maciej Gaszka i Dariusz Pawlusiński, ale tę zdobył w 53 min. Mateusz Wuwer, który uderzeniem z 20 metrów wymiótł przysłowiową pajęczynę z „okienka” bytomskiej bramki. W 66 min. widzieliśmy niemal kopię sytuacji z 24 minuty, ponownie Musiolik skorzystał  z nieporozumienia pomiędzy defensorami Szombierek i z łatwością pokonał golkipera GKS-u. Przewaga unitów rosła, przed szansą na skompletowanie „czteropaka” w tym meczu w 74 min. stanął Musiolik, ale tym razem bramkarz gospodarzy zdołał przenieść jego uderzenie nad poprzeczkę. Dwie minuty później był już bezradny, ale pomogło mu górne obramowanie jego bramki po technicznym uderzeniu starszego z Pawlusińskich z narożnika pola karnego. Te zmarnowane okazje mogły zemścić się w 83 min., ale gospodarze nie skorzystali z błędu naszych obrońców. To co nie udało się w 83 min., stało się cztery minuty później, powracający do Szombierek Fabian Bulek wpadł w pole karne i strzałem po nodze Marcina Musioła zmniejszył rozmiary porażki. Te powinien powiększyć w ostatniej minucie meczu Dawid Pawlusiński, który po szybkiej kontrze unitów znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale ten świetną interwencją zapobiegł utracie piątej bramki. Bilans czterech oficjalnych meczów sparingowych to dwa zwycięstwa, jeden remis i jedna porażka przy stosunku bramkowym 10:10. Przed unitami teraz ostatni tydzień przygotowań, jako, że Rozwój rozgrywa swoje mecze na sztucznej nawierzchni, w tym tygodniu również turzanie będą trenować na boiskach o takim podłożu. Mamy nadzieję, że do drużyny wrócą kontuzjowani ostatnio zawodnicy, być może w ekipie trenera Hanzela pojawi się także jeszcze dwóch nowych zawodników, których transfery są właśnie „dopinane”.

GKS SZOMBIERKI BYTOM – KS UNIA TURZA 3:4 (2:2)

3 – 4  Fabian Bulek 87 min.

Skład Unii: Przemysław Cieśla (46. Marcin Musioł) – Bartosz Łyczko (46. zawodnik testowany I), Kamil Kuczok (65. Kacper Skrenik), Piotr Szymiczek, Michał Mazur – Dawid Pawlusiński, Paweł Staniczek (46. Mateusz Wuwer), Szymon Kalisz (68. zawodnik testowany II), Dariusz Pawlusiński, Sławomir Musiolik – Maciej Gaszka. Trener: Marek Hanzel