Unia ograła Ruch Radzionków

W dzisiejszym meczu sparingowym Unia Turza pokonała w Radzionkowie miejscowy Ruch 2:1 dzięki bramkom zdobytym przez Kamila Kuczoka i Szymona Kalisza. Po środowej porażce po naprawdę dobrej grze z Odrą Wodzisław, również dzisiaj liczyliśmy, że podopieczni trenera Marka Hanzela pokażą kawał dobrej piłki. I tak też rzeczywiście było. Szczególnie pierwsza połowa w wykonaniu unitów mogła zadowolić najwybredniejszych kibiców futbolu. Już w 5 min. turzanie objęli prowadzenie. Szybka akcja lewym skrzydłem, Dariusz Pawlusiński dośrodkował w pole karne do Michała Rycki, jego strzał obronił instynktownie nogami testowany przez radzionkowian bramkarz, ale piłka trafiła pod nogi Kamila Kuczoka, który uderzeniem spoza pola karnego, po rykoszecie od próbującego blokować ten strzał obrońcy, trafił tuż przy prawym słupku. W 11 min. boisko musiał opuścić nasz kapitan, który odczuł ból mięśnia pośladkowego i nie było sensu ryzykować pogłębienia kontuzji. W 19 min. trochę niespodziewanie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Nasi zawodnicy nie potrafili oddalić niebezpieczeństwa spod swojej bramki, Kuczok zbyt krótko wyekspediował piłkę, ta spadła pod nogi Mateusza Pietrygi, a ten z 17 metrów przy pomocy słupka trafił do siatki. Trzeba dodać, że był to jedyny celny strzał radzionkowian w całym meczu. Strata bramki zmobilizowała unitów do jeszcze lepszej gry i do końca pierwszej połowy stworzyli sobie aż sześć dogodnych sytuacji bramkowych. Zaczęło się w 28 min. kiedy to Szymon Kalisz poszukał w polu karnym Kuczoka, ten z półobrotu strzelił jednak nad poprzeczką. Dwie minuty później sporo pracy miał golkiper gospodarzy, który z największym trudem przeniósł nad poprzeczką uderzenie z 8 metrów Dawida Pawlusińskiego. Rzut rożny pod nieobecność Dariusza Pawlusińskiego wykonywał Kuczok, a po jego dośrodkowaniu Piotr Szymiczek  trafił głową w spojenie słupka z poprzeczką! W 36 min. szybko wykonany wrzut z autu przez Michała Mazura zaskoczył piłkarzy Ruchu, Rycka zgrał piłkę do Sławomira Musiolika, a ten po nodze obrońcy trafił w poprzeczkę! Po nim ponownie futbolówkę zgrywał tym razem klatką piersiową Rycka, do piłki dopadł Kalisz i prawą nogą z12 metrów trafił po „długim” rogu. Przed przerwą jeszcze swoją szansę zmarnował Musiolik, który po indywidualnej akcji trafił tylko w boczną siatkę. W drugiej połowie gra się wyrównała, obie drużyny miały spore problemy z tworzeniem sytuacji podbramkowych i dopiero w końcówce przed szansą stanęli najpierw Kalisz, który jednak tym razem strzelił obok lewego słupka, a w 86 min. po indywidualnej akcji młodszego z Pawlusińskich przed szansą stanął Maciej Gaszka, ale trafił wprost w Krystiana Mitasa. Za tydzień turzanie rozegrają ostatni sparing przed startem rundy rewanżowej, w sobotę 6 marca zmierzymy się z Szombierkami Bytom.

KS RUCH RADZIONKÓW – KS UNIA TURZA 1:2 (1:2)

0 – 1  Kamil Kuczok 5 min.
1 – 1  Mateusz Pietryga 19 min.
1 – 2  Szymon Kalisz 37 min. asysta Michał Rycka

KS RUCH RADZIONKÓW: Mateusz Szukała (61. Krystian Mitas) – Kamil Banaś, Tomasz Harmata, Miłosz Ćwielong (73. Szymon Turczyn), Kevin Rocki – Szymon Siwy (46. Patryk Wnuk), Mateusz Pietryga (46. Bartłomiej Gwiaździński), Szymon Cichecki (73. Damian Dudziński), Kamil Kopeć (73. Kacper Zalewski), Andrzej Piecuch (46. Amine Mohamed Boudguiga) – Michał Szromek. Trener: Marcin Dziewulski
KS UNIA TURZA: Marcin Musioł (46. Przemysław Cieśla) – Piotr Glenc, Aleksander Barteczko (46. Paweł Mitko), Piotr Szymiczek (72. Kacper Skrenik), Michał Mazur – Dawid Pawlusiński, Kamil Kuczok (65. Kamil Tront), Kamil Tront (46. Mateusz Wuwer), Dariusz Pawlusiński (11. Sławomir Musiolik, 68. zawodnik testowany), Szymon Kalisz – Michał Rycka (46. Maciej Gaszka). Trener: Marek Hanzel