Sparingowa porażka z liderem

W rozegranym wczoraj meczu sparingowym Unia Turza uległa liderowi naszej grupy IV ligi Odrze Wodzisław 3:5. Spotkanie rozpoczęło się trochę niespodziewanie od szybkich ataków podopiecznych trenera Marka Hanzela. Wodzisławianie nie potrafili sobie poradzić z niezwykle szybkim Sławomirem Musiolikiem, i choć dwa jego pierwsze rajdy nie przyniosły bramkowych efektów, to już w 14 min. Sławek przy wydatnej pomocy swojego byłego kolegi zarówno z Unii jak i z Odry Arkadiusza Lalko dostarczył piłkę do Bartosza Łyczko, a ten strzałem z 10 metrów pokonał Michała Antkowiaka. Niestety nie cieszyliśmy się zbyt długo prowadzeniem, bowiem cztery minuty później szkolny błąd popełnił Przemysław Cieśla, który zbyt długo czekał z wybiciem piłki co spowodowało „nabicie” Marcina Wodeckiego, a do bezpańskiej futbolówki doskoczył Piotr Zieliński i bez problemów trafił do pustej bramki. Wodzisławianie poszli za ciosem i w 22 min. po naszej stracie w środkowej strefie boiska przeprowadzili szybką kontrę, Jakub Białas dośrodkował w pole karne do Wodeckiego, a ten po rykoszecie trafił na 2:1 dla Odry. W 30 min. najmłodszy w naszym zespole Paweł Mitko próbował blokować piłkę by ta wyszła na aut, ale jego niezdecydowanie wykorzystał Białas, który głową wypuścił sobie futbolówkę do przodu po czym zagrał do ustawionego na 16 metrze Patryka Dudzińskiego, a ten plasowanym uderzeniem pokonał bezradnego Cieślę. Dwie głupio stracone bramki nie załamały jednak unitów, którzy już w następnej akcji mogli zdobyć kontaktowego gola, ale Musiolik po indywidualnej akcji trafił jedynie w boczną siatkę. W 39 min. znów kapitalny rajd Sławka, który w ekspresowym tempie minął Lalkę, zagrał idealnie do nadbiegającego Łyczki, ale Bartek tym razem w znakomitej sytuacji strzelił nad poprzeczką. Dwie minuty później Unia jednak dopięła swego, Mateusz Wuwer przechwycił piłkę ok. 40 metrów od bramki rywali, zagrał krótko do Kamila Kuczoka, ten uruchomił na lewym skrzydle Musiolika, który tym razem nie szukał już podania, tylko sam wymierzył sprawiedliwość trafiając z 8 metrów. Trzy minuty później rozgrywający kapitalne zawody Musiolik, tym razem asystował Michałowi Rycce, który po jego podaniu wpadł w pole karne i z 10 metrów strzałem po „długim” rogu doprowadził do remisu. Po chwili arbiter zakończył tę emocjonującą część meczu, a w przerwie trenerzy jak to zwykle w sparingach bywa dokonali sporo zmian i niestety gra nieco „siadła”. Wodzisławianie zaczęli dominować, przeprowadzili kilka składnych akcji, ale na szczęście najlepszy strzelec ligi Adrian Garcia Tabala nie miał najlepiej ustawionego celownika i zmarnował dwie wyśmienite okazje. W 58 min. nasi defensorzy nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego co skończyło się niestety faulem w polu karnym na Wodeckim, a Artur Gać efektownym strzałem w „okienko” znów wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Dziesięć minut później trafił w końcu także Tabala, który „zszedł” na „krótki” słupek po dośrodkowaniu Salvadora Pryki i z bliska pokonał Marcina Musioła. Choć do końca meczu pozostało jeszcze sporo czasu, to żadnej z drużyn nie udało się już stworzyć dogodnych sytuacji, wodzisławianie „pilnowali” wyniku, a nasi zmiennicy, inaczej niż w sobotnim meczu z Mikołowem, tym razem nie wnieśli za wiele dobrego do naszej gry i podobnie jak w meczu ligowym musieliśmy uznać wyższość wodzisławskiego zespołu. Środowy pojedynek okazał się bardzo pożytecznym sprawdzianem, w obu zespołach zabrakło kilku zawodników z ligowej kadry, a nas martwić może jedynie uraz Macieja Gaszki, który po zderzeniu z Pawłem Zdunkiem już w 12 min. musiał opuścić boisko. Miejmy nadzieję, że kontuzja nie okaże się zbyt groźna i już w sobotę Maciek wybiegnie na boisko w meczu sparingowym z Ruchem Radzionków.

ODRA WODZISŁAW SP. Z O.O. – KS UNIA TURZA 5:3 (3:3)

5 – 3  Adrian Garcia Tabala 68 min.

Sędziowali: Mateusz Piszczelok (główny), Maciej Kuropatwa, Kamil Karch (asystenci)

ODRA WODZISŁAW SP.Z O.O: Michał Antkowiak – Artur Gać, Arkadiusz Lalko, Szymon Jary, Maciej Kłosek – Arkadiusz Woś, Paweł Zdunek, Marcin Wodecki, Patryk Dudziński, Jakub Białas – Piotr Zieliński. Ponadto grali: Maciej Kacperski, Adrian Garcia Tabala, Salvador Pryka, Daniel Podbioł, Mateusz Danieluk, Jakub Rosiak. Trener: Arkadiusz Tracz
KS UNIA TURZA: Przemysław Cieśla (46. Marcin Musioł) – Piotr Glenc (64. Sławomir Musiolik), Paweł Mitko (46. Kamil Tront), Piotr Szymiczek (64. Kacper Skrenik), Michał Mazur (46. zawodnik testowany I) – Bartosz Łyczko (46. Dawid Pawlusiński), Kamil Kuczok (64. Bartosz Łyczko), Mateusz Wuwer, Dariusz Pawlusiński (46. zawodnik testowany II), Sławomir Musiolik (46.zawodnik testowany III) – Maciej Gaszka (12. Michał Rycka). Trener: Marek Hanzel