Jesteś tutaj
Strona główna > Młodziki > Młodziki wygrały turniej w Kuźni!

Młodziki wygrały turniej w Kuźni!

Po niedawnym awansie do III Ligi Wojewódzkiej nasze młodziki dzisiaj odniosły kolejny sukces wygrywając mocno obsadzony turniej w Kuźni Raciborskiej. Na pierwsze miejsce złożyły się trzy wysokie wygrane po 4:0 z Naprzodem Czyżowice i Unią Racibórz oraz 5:2 z Sośnicą Gliwice oraz dwa bezbramkowe remisy z drużyną Małapanew Ozimek oraz Akademią GKS-u Jastrzębie. Królem strzelców turnieju został zawodnik naszego klubu Sebastian Materzok, który aż siedem razy pokonywał bramkarzy rywali. Podopieczni trenera Dariusza Pawlusińskiego rozpoczęli bożonarodzeniowy turniej „Prouve Cup” nieco ospale i choć mieli sporą przewagę i kilka szans by pokonać bramkarza Małejpanwi, to tylko zremisowali 0:0, a dla naszych rywali, jak się później okazało, był to jedyny wywalczony punkt w całych rozgrywkach. Niestety bardzo szybko turniej zakończył się dla dzisiejszego jubilata Nikodema Mazura, który w dniu turnieju kończył właśnie 12 lat, a już w pierwszej akcji meczu doznał kontuzji kolana nieszczęśliwie upadając na parkiet kuźniańskiej hali. W pierwszej serii spotkań jednak wszystkie drużyny miały problemy ze zdobywaniem bramek, bowiem w trzech meczach padła tylko jedna. W swoim drugim meczu turzanie zmierzyli się z Naprzodem Czyżowice, który niejako zastąpił w turnieju MKP Odrę Centrum Wodzisław ( trener Tomasz Palasz przeniósł się do Czyżowic, a za nim podążyła większość zawodników). Unici od początku dominowali, a Sylwek Marcol w naszej bramce był zupełnie bezrobotny. W ofensywie też turzanie zdołali się przełamać i po golach Sebastiana Materzoka, Błażeja Marcola, Konrada Lisa i Szymona Tatarczyka nie dali absolutnie żadnych szans swoim przeciwnikom. W swoim trzecim spotkaniu unitów czekało nie lada wyzwanie, bowiem zmierzyli się z faworytem całego turnieju Akademią GKS-u Jastrzębie. O dziwo, to podopieczni Dariusza Pawlusińskiego mieli więcej z gry, ale na ich drodze stał świetnie dysponowany golkiper jastrzębian, który nie dał się pokonać ani Konradowi Lisowi, ani Szymonowi Tatarczykowi, a w dwóch przypadkach ratowali go jego koledzy, którzy blokowali groźne uderzenia młodych unitów. Jastrzębianie starali się kontrować i dwa razy byli blisko zdobycia bramki, ale za pierwszym razem świetnie interweniował Sylwek Marcol, a potem napastnik rywali z bliska nie trafił w światło bramki. Drugi remis „zrzucił” nas w tabeli po trzech seriach spotkań na trzecie miejsce, a w perspektywie mieliśmy jeszcze trudne mecze z Unią Racibórz i prowadzącą w tabeli Sośnicą Gliwice. W meczu dwóch Unii, to turzanie bardzo szybko wyszli na prowadzenie, a efektownego gola piętą po kilku sekundach zdobył Sebastian Materzok. Później turzanie sukcesywnie podwyższali przewagę, głównie wykorzystując proste błędy w rozegraniu swoich rywali. Swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Materzok, a wysokie zwycięstwo przypieczętowali Igor Rek i Szymon Tatarczyk. Wyniki innych spotkań sprawiły, że nasz ostatni występ w turnieju był praktycznie meczem o zwycięstwo w całych rozgrywkach. Wygrana z Sośnicą już na pewno dawała nam pierwsze miejsce, wynik remisowy również dawał nadzieję na wygraną w całym turnieju, ale już nie wszystko zależałoby od naszych zawodników. Rozpoczęło się niezbyt dobrze, bo rywale wykorzystali błąd Błażeja Marcola i w 3 minucie objęli prowadzenie. Gliwiczanie nie cieszyli się z niego zbyt długo, bo w przeciągu kilkudziesięciu sekund najpierw młodszy z Marcolów zrehabilitował się za błąd przy stracie bramki i doprowadził do remisu, a po chwili kolejną bramkę w tym turnieju zdobył Materzok i to już turzanie byli na prowadzeniu. Kiedy po kolejnych dwóch minutach nasz superstrzelec podwyższył na 3:1 wydawało się, że rywal jest już na kolanach, ten jednak nie zamierzał łatwo oddać wygranej w całym turnieju i po chwili było już tylko 3:2. Emocje sięgały zenitu, ale wszystko „uspokoił” niezawodny Materzok, który jeszcze dwukrotnie wpakował futbolówkę do siatki i praktycznie zapewnił sobie tytuł króla strzelców, a swojej drużynie efektowne zwycięstwo w całym turnieju. Bardzo cieszyła wysoka skuteczność unitów, na cztery mecze przed końcem rozgrywek turzanie mieli na swoim koncie 13 zdobytych bramek, a pozostałe drużyny razem wzięte tylko jedenaście!!! Mając na uwadze brak kontuzjowanych Kacpra Osydy i Nikodema Mazura musimy wyrazić słowa uznania dla naszych zawodników, którzy mówiąc nieskromnie grali najlepszą piłkę w tym turnieju i zasłużenie zdobyli puchar za zwycięstwo. Ponieważ był to turniej nieoficjalny, więc nasz zespół wystąpił pod nazwą Akademii Piłkarskiej United Unia Turza Śląska, którą będziemy chcieli jak najszybciej zarejestrować.
W turnieju „Prouve Cup” zagrali: Sylwester Marcol – Igor Rek, Błażej Marcol, Szymon Tatarczyk, Nikodem Mazur, Sebastian Materzok, Konrad Lis, Stanisław Gatnarczyk, Oskar Godulla. Trener: Dariusz Pawlusiński

Końcowa klasyfikacja:

  1. AP United Unia Turza Śląska
  2. Sośnica Gliwice
  3. Akademia GKS Jastrzębie
  4. Naprzód Czyżowice
  5. Unia Racibórz
  6. Małapanew Ozimek

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top