Rezerwy kończą rundę zwycięstwem

W zaległym meczu z IX kolejki rozgrywek klasy C drugi zespół seniorów Unii Turza pokonał na wyjeździe po dobrej grze plasujący się w górnej połówce tabeli LKS Wojnowice 2:0. Przed tygodniem w nominalnie ostatnim meczu rundy jesiennej młodzi turzanie ograli również w meczu wyjazdowym drugi zespół Krzanowic 3:1, dzięki bramkom Jakuba Kuczy w 12 min., Rafała Ganity w 55 min. i pięknym golu Dawida Pawlusińskiego na 10 minut przed końcem spotkania. Wczoraj podopieczni trenera Szymona Sosny chcąc liczyć się na wiosnę w walce o awans do B klasy nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów, i choć pierwsza połowa zakończyła się rezultatem bezbramkowym, to w drugich 45 minutach potrafili rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść. Już w pierwszej części gry oba zespoły stworzyły sobie dogodne sytuacje strzeleckie, ale w naszej bramce dobrze spisywał się Bartosz Kowalski, który m.in. na poprzeczkę sparował uderzenie głową… Karola Kwiatkowskiego, który próbując wybijać piłkę z własnego pola karnego o mały włos nie trafił do własnej bramki. Po drugiej stronie boiska swoje szanse mieli i Jakub Pieróg i Przemysław Sosna, ale zabrakło im precyzji przy oddawaniu strzałów. Goście domagali się też dwóch rzutów karnych, ale sędziujący to spotkanie Dariusz Lenort w obu przypadkach „puścił” grę. W drugiej połowie unici przeważali, a w 63 min. udokumentowali to zdobyciem bramki. Grający wyjątkowo na stoperze Grzegorz Buczek uruchomił na prawym skrzydle Szymona Sosnę, grający trener unitów dorzucił piłkę w pole karne wprost na głowę Krzysztofa Szewczyka, a ten ulokował futbolówkę w wojnowickiej bramce. Gospodarze próbowali wyrównać, ale dobrze spisywała się nasza defensywa z Cezarym Chojką na czele i zawodnicy z Wojnowic nie potrafili jej sforsować. Kiedy wydawało się, że unici zadowolą się jednobramkowym zwycięstwem, w doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym był Kucza i tym razem arbiter już wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki gospodarzy. Do piłki podszedł nie etatowy do tej pory wykonawca rzutów karnych w zespole rezerw Jakub Kucza, ale Rafał Ganita, który na pożegnanie z Unią pewnym strzałem  przypieczętował ósme zwycięstwo rezerw w tym sezonie. Popularny „Kawa” opuszcza nasz klub, bowiem od stycznia przenosi się w inne rejony naszego kraju i gdzieś w pobliżu miejsca pracy poszuka sobie innego klubu. Nasz drugi zespół seniorów dzięki tej wygranej zbliżył się na pięć punktów do prowadzącego w tabeli od początku rozgrywek Wypoczynku Buków i zachował jeszcze szanse na walkę o promocję do klasy B. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, ale cieszymy się, że nasz młody zespół, składający się w większości z zawodników, którzy dwa lata temu stanowili trzon drużyny juniorów prowadzonych przez trenera Przemysława Pawliczka, radzi sobie tak dobrze w rozgrywkach seniorów. Szkoda tylko straconego w ostatnich minutach prowadzenia w meczu na szczycie z Bukowem, bo tak strata do rywali byłaby o trzy punkty mniejsza. Jeżeli sytuacja w Polsce pozwoli, to 11 kwietnia meczem z Bojanowem nasz drugi zespół seniorów rozpocznie rundę rewanżową i mamy nadzieję, że będzie się w niej spisywał nie gorzej niż jesienią.

LKS WOJNOWICE – KS UNIA II TURZA 0:2 (0:0)

0 – 1  Krzysztof Szewczyk 63 min. (głową) asysta Szymon Sosna
0 – 2  Rafał Ganita 90+1 min. (rzut karny)

Sędziował: Dariusz Lenort. Mecz bez udziału publiczności.

LKS WOJNOWICE: Łukasz Jarosz (60. Kami Zawieja) – Daniel Cimała, Mateusz Adamczyk, Robert Halfar, Marcin Wojnarowski (70. Tomasz Marcinek), Szymon Warwas (46. Patryk Bała), Damian Kleta, Paweł Rostek (80. Sebastian Szmańta), Michael Daniszewski, Paweł Zwierzyna, Denis Zaczek (60. Piotr Lazar). Pozostali rezerwowi: Arnold Matuszek, Jarosław Szymiczek. Trener: Paweł Zwierzyna
KS UNIA II TURZA: Bartosz Kowalski – Łukasz Dryja (46. Jakub Milek), Rafał Ganita, Grzegorz Buczek, Cezary Chojka – Krzysztof Szewczyk, Karol Kwiatkowski, Jakub Pieróg (80. Mateusz Klepek), Szymon Sosna (82. Bartosz Wiaterski), Przemysław Sosna (70. Mateusz Pyrzyński) – Jakub Kucza. Pozostali rezerwowi: Kacper Mularczyk. Trener: Szymon Sosna