Trampkarze ograli lidera

W zaległym spotkaniu Podokręgowej Ligi Trampkarzy Młodszych Unia Turza pokonała wczoraj na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy wodzisławskiej „budowlance” lidera tabeli LKS 1908 Nędza 4:1.Już pierwsza połowa tego meczu pokazała, że młodzi unici są „w gazie” i po 25 minutach prowadzili już 3:0. Zaczęło się od solowego rajdu z własnej połowy boiska Samuela Lisa, który strzałem spoza pola karnego obok wybiegającego Bartosza Reznera skierował futbolówkę do siatki. Goście chcieli szybko doprowadzić do remisu i mogło im się to udać po upływie kwadransa gry, ale Denis Haberkiewicz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Piotrem Pendziałkiem, bowiem zbyt długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie turzanie wybili piłkę na rzut rożny. Później dwa rzuty z autu na wysokości pola karnego wykonywane przez Igora Reka, przy biernej postawie defensywy gości wykorzystali Kuba Biela i Kacper Osyda i podopieczni trenera Jacka Bugli podwyższyli znacznie swoje prowadzenie. Nasi rywale próbowali odpowiedzieć głównie po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, ale nasza defensywa kierowana przez Andrzeja Chlebika nie dała się w pierwszej połowie pokonać. To co nie udało się podopiecznym trenera Szymona Paskudy w pierwszych 40 minutach, stało się na początku drugiej części gry, Jakub Kołat trochę przypadkowo zagrał piłkę ręką, a że miało to miejsce w polu karnym, to arbiter podyktował „jedenastkę”, którą pewnym strzałem w lewy róg bramkarza wykorzystał Haberkiewicz. Wydawać się mogło, że unitów czekają ciężkie chwile, ale zapędy gości utemperowała bramka Nikodema Mazura w 46 min., który z bliska dobił piłkę głową do bramki po niepewnej interwencji golkipera naszych rywali. Potem jeszcze Haberkiewicz po indywidualnej akcji trafił w słupek, ale ofiarnie grający gospodarze na więcej już nie pozwolili i bezpiecznie dowieźli zwycięstwo do końcowego gwizdka. Za tydzień czeka młodych unitów ostatni mecz w tym sezonie, a zmierzą się oni na wyjeździe z piątym w tabeli UKS-em Gracz Lyski.

KS UNIA TURZA – LKS 1908 NĘDZA 4:1 (3:0)

1 – 0  Samuel Lis 5 min.
2 – 0  Kuba Biela 22 min.
3 – 0  Kacper Osyda 25 min.
3 – 1  Denis Haberkiewicz 44 min. (rzut karny)
4 – 1  Nikodem Mazur 46 min. (głową)

Sędziował: Krzysztof Tomas

KS UNIA TURZA: Piotr Pendziałek – Igor Rek, Błażej Marcol, Andrzej Chlebik, Jakub Kołat – Szymon Tatarczyk, Robert Myśliwiec, Kacper Osyda, Samuel Lis, Kuba Biela – Nikodem Mazur. Ponadto grali: Sebastian Materzok, Oskar Godulla, Jakub Piprek, Filip Kosteczko, Michał Grutz, Konrad Lis. Rezerwowi: Sylwester Marcol. Trener: Jacek Bugla
LKS 1908 NĘDZA: Bartosz Rezner – Paweł Kołodziej, Jakub Szymik, Filip Gembalczyk, Oliwier Musioł, Johanes Zwick, Kacper Jurkowski, Grzegorz Machecki, Denis Haberkiewicz, Jakub Langer, Fabian Badura. Ponadto grał: Wiktor Kułaga. Trener: Szymon Paskuda