Jesteś tutaj
Strona główna > C klasa > Rezerwy z drugim zwycięstwem

Rezerwy z drugim zwycięstwem

W rozegranym wczoraj meczu III kolejki C klasy nasz drugi zespół seniorów pokonał w derbach Gminy Gorzyce Olszynkę Olza na ich boisku 2:1. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu podopiecznych trenera Szymona Sosny, na szczęście przeciwnik również prezentował się przeciętnie. Trener Sosna mocno zaskoczył wyjściowym składem dając pograć w większym wymiarze czasu zawodnikom dotychczas wchodzących głównie z ławki rezerwowych, by później na „zmęczonego” rywala wpuścić do boju swoich podstawowych graczy. Taktyka ta co prawda przyniosła efekt w postaci trzech zdobytych punktów i sprawiła, że każdy w tej drużynie czuje się potrzebny, ale niewiele brakowało, by nie ukrywajmy, słabszy piłkarsko przeciwnik zdołał odebrać nam punkty. Rywale grali niezwykle ambitnie, a że wynik był „na styku” to dawali z siebie z pewnością więcej niż 100%, i gdyby mieli lepiej ustawione celowniki, to mogliby pokusić się nawet o sprawienie niespodzianki. Mecz zaczął się jednak „planowo”, bowiem w 13 min. Grzegorz Buczek świetnie wykonał rzut wolny z boku pola karnego i strzałem w „krótki” róg zaskoczył Mateusza Bolika. Dziewięć minut później trochę niespodziewanie olzanie wyrównali, na strzał z ponad 20 metrów zdecydował się Adam Gensty, a trajektoria lotu piłki zupełnie zaskoczyła Bartosza Kowalskiego, który nawet nie próbował interweniować. Turzanie, nie zważając na stratę bramki, dalej starali się spokojnie rozgrywać piłkę i choć utrzymywali się oczywiście w ten sposób dłużej przy piłce, to nie potrafili groźnie zaatakować. Raz tylko po rzucie rożnym wykonywanym przez wyróżniającego się w pierwszej połowie Mateusza Klepka powstało zamieszanie w polu karnym, ale najpierw Krystian Kozieł nie trafił głową w piłkę, a potem strzał tuż sprzed szesnastki Buczka na rzut rożny sparował Bolik. W drugiej połowie na boisku w naszej drużynie pojawili się ci teoretycznie lepsi zawodnicy, ale obraz gry nie bardzo uległ zmianie. Wręcz przeciwnie to gospodarze korzystając z błędów naszej defensywy mogli pokusić się o zdobycie drugiej bramki, na szczęście dla unitów doświadczony Radosław Parma zmarnował dwie doskonałe okazje. Nic nie wskazywało na to, że turzanie mogą przechylić szalę w swoją stronę, ale w 78 min. Maciej Szczyrba zaskoczył golkipera gospodarzy silnym uderzeniem spoza pola karnego, ten nieco zasłonięty próbował interweniować, ale piłka po jego rękach odbiła się od słupka i wpadła ostatecznie do siatki. Trener Olszynki Dariusz Pawłowski (były nasz zawodnik i obecnie mieszkaniec Turzy) wpuścił na boisko dwóch nowych zawodników, ale na niewiele się to zdało, bowiem w końcówce to unici mieli jeszcze szanse na podwyższenie prowadzenia, ale najpierw kontrę trzy na jednego niedokładnym podaniem do swoich partnerów zepsuł Szymon Sosna, a w doliczonym czasie gry bliski zdobycia gola był Mateusz Bednarek, który znalazł się sam na piątym metrze od bramki Bolika, ale jego strzał zdołał zablokować Tomasz Chlebisz i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Rezultat już do końca spotkania nie uległ zmianie i turzanie w ten sposób nadal pozostają niepokonanym zespołem w tym sezonie. Za tydzień unitów czeka „domowy” pojedynek z rezerwami B-klasowych Owsiszcz i to nasi zawodnicy wydają się być murowanym faworytem do odniesienia kolejnej wygranej, ale jak to pokazało wczorajsze spotkanie, nikogo nie można lekceważyć.

KS OLSZYNKA OLZA – KS UNIA II TURZA 1:2 (1:1)

0 – 1 Grzegorz Buczek 13 min. (rzut wolny)
1 – 1 Adam Gensty 22 min.
1 – 2 Maciej Szczyrba 78 min. asysta Szymon Sosna

Sędziował: Jarosław Lach (Racibórz). Widzów: 40. Żółte kartki: Radosław Parma – Jakub Milek, Karol Kwiatkowski

KS OLSZYNKA OLZA: Mateusz Bolik – Mateusz Ryszka, Tomasz Chlebisz, Filip Bolik, Szymon Paździor – Wojciech Ligus, Sebastian Blanik (80. Patryk Juzek), Adam Gensty, Kamil Warzeszka – Radosław Parma (84. Bartosz Krupa), Adrian Warzeszka. Pozostali rezerwowi: Mateusz Chłapek, Jakub Dziura. Trener: Dariusz Pawłowski
KS UNIA II TURZA: Bartosz Kowalski – Cezary Chojka, Krystian Kozieł, Jakub Sosna (46. Karol Kwiatkowski), Łukasz Dryja (46. Przemysław Sosna) – Jakub Milek (46. Krzysztof Szewczyk), Maciej Szczyrba (90. Mateusz Bednarek), Grzegorz Buczek, Jakub Pieróg (74. Mateusz Pyrzyński), Mateusz Klepek (46. Szymon Sosna) – Kacper Mularczyk (46. Szymon Kunina). Trener: Szymon Sosna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top