Udany start naszych rezerw

W meczu I kolejki klasy C nasz drugi zespół seniorów pokonał na wyjeździe LKS Bojanów 6:3. Mecz może nie stał na zbyt wysokim poziomie, ale cieszyć musi wygrana naszych młodych zawodników, która przed jutrzejszymi meczami dała na razie fotel wicelidera. Już w pierwszej akcji spotkania przed szansą na premierowe trafienie stanął Przemysław Sosna, ale nie trafił czysto w piłkę i ta poszybowała daleko obok lewego słupka. Młodzi turzanie dalej atakowali, ale nadziewali się na kontry doświadczonych rywali, pierwszej co prawda nie wykorzystał Rafał Jenderka, który zbyt długo zwlekał ze strzałem i został ostatecznie zablokowany, ale w 11 min. na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Adam Hince i piłka odbiwszy się jeszcze od słupka wpadła do naszej bramki. Turzanie odpowiednio zareagowali na stratę gola i już po 6 minutach to oni prowadzili. Najpierw po faulu w polu karnym na Szymonie Kuninie pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Jakub Kucza, a w 17 min. akcja dwóch braci Sosnów zakończyła się dośrodkowaniem Szymona wprost na głowę Przemka i Unia prowadziła 2:1. Turzanie mieli sporą przewagę w środku pola, gdzie pierwsze skrzypce grał kapitan zespołu Grzegorz Buczek, który w 33 min. kapitalnym prostopadłym podaniem uruchomił Krzysztofa Szewczyka, ten wygrał biegowy pojedynek z defensorem gospodarzy i bez problemów pokonał Dominika Plecnera. W 39 min. padł kolejny gol dla Unii, po indywidualnej akcji grającego trenera naszego zespołu Szymona Sosny, swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kucza, który strzałem z 5 metrów pokonał bezradnego Plecnera. W przerwie w naszej drużynie doszło do dwóch zmian, boisko opuścili zawodnicy, którzy jutro zasiądą na ławce rezerwowych w meczu IV ligi z Odrą Wodzisław, czyli Szymon Kunina i Jakub Kucza. W ich miejsce na murawie pojawili się Kacper Mularczyk i Jakub Milek i ten pierwszy w 54 min. wywalczył rzut karny, gdyż chcąc mijać bramkarza został przez niego sfaulowany i arbiter nie miał innego wyjścia jak wskazać na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki gospodarzy. Do piłki podszedł Buczek i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Plecnera. W dalszych minutach przewaga Unii nie podlegała dyskusji, ale pomimo kilku dobrych akcji nie udawało się po raz kolejny pokonać golkipera Bojanowa. Trochę niespodziewanie to właśnie gospodarze w 76 min. zdobyli drugą bramkę, wykorzystując niezdecydowanie naszych obrońców Jenderka strzałem z bliska pokonał Mateusza Klepka. Unici znów zareagowali na stratę bramki wyśmienicie, i po upływie kilkudziesięciu sekund znów prowadzili różnicą czterech bramek. Szymon Sosna urwał się obrońcom i z lewego skrzydła idealnie dośrodkował do wbiegającego w pole karne Buczka, a ten strzałem głową pokonał Plecnera. Kiedy wydawało się, że już w tym meczu nic ciekawego się nie wydarzy, to w 90 minucie zbyt słabe podanie Szymona Sosny do własnego bramkarza przechwycili gospodarze, i choć udało się na chwilę zażegnać niebezpieczeństwo, to ostatecznie podopieczni trenera Henryka Kachela wepchnęli za sprawą Adriana Klimanka futbolówkę do siatki i ustalili w ten sposób ostateczny rezultat tego spotkania.

LKS BOJANÓW – KS UNIA II TURZA 3:6 (1:4)

1 – 0 Adam Hince 11 min.
1 – 1 Jakub Kucza 14 min. (rzut karny)
1 – 2 Przemysław Sosna 17 min. (głową) asysta Szymon Sosna
1 – 3 Krzysztof Szewczyk 33 min. asysta Grzegorz Buczek
1 – 4 Jakub Kucza 39 min. asysta Szymon Sosna
1 – 5 Grzegorz Buczek 54 min. (rzut karny)
2 – 5 Rafał Jenderka 76 min.
2 – 6 Grzegorz Buczek 77 min. (głową) asysta Szymon Sosna
3 – 6 Adrian Klimanek 90 min.

Sędziował: Zdzisław Małys. Widzów: 20. Żółte kartki: Michał Marek, Adrian Klimanek – Jakub Kucza

LKS BOJANÓW: Dominik Plecner – Piotr Hanczuch, Dawid Rzepka (69. Dawid Kotula), Radosław Jaszowski, Mariusz Makoś – Łukasz Makoś, Mateusz Rezny, Michał Marek (46. Marek Rezny), Adam Hince, Adrian Klimanek – Rafał Jenderka. Trener: Henryk Kachel
KS UNIA II TURZA: Mateusz Klepek – Cezary Chojka, Krystian Kozieł, Karol Kwiatkowski (77. Błażej Wiśniowski), Szymon Kunina (46. Kacper Mularczyk) – Krzysztof Szewczyk (69. Mateusz Bednarek), Grzegorz Buczek, Szymon Sosna, Jakub Malinowski, Przemysław Sosna (64. Mateusz Pyrzyński) – Jakub Kucza (46. Jakub Milek ). Trener: Szymon Sosna