Jesteś tutaj
Strona główna > NEWS > Zmarł Kazimierz Rychły

Zmarł Kazimierz Rychły

Jutro o godz.8.15 na cmentarzu przy ul. Pszowskiej w Wodzisławiu Śl. odbędzie się pogrzeb byłego zawodnika naszego klubu Kazimierza Rychłego. Ten urodzony 9 maja 1948 roku najpierw napastnik, z czasem przesunięty do defensywy zawodnik rozegrał w barwach Unii w latach 70 i początku 80-tych w przeciągu 11 sezonów 133 mecze w których zdobył aż 52 bramki, co plasuje go w pierwszej dziesiątce najlepszych strzelców w pisanej historii naszego klubu. Starsi kibice na pewno pamiętają, jak dysponujący potężnym uderzeniem ś.p. Kazik pokonywał bramkarzy rywali strzałami z dystansu, co było przez wiele lat jego znakiem rozpoznawczym. Zmarły przed kilkoma dniami Kazik był też współautorem największego sukcesu naszego klubu w latach 70-tych, czyli awansu w sezonie 1974/1975 do klasy B. W tym sezonie zdobył 7 bramek, a w turnieju barażowym w Pszowie dołożył również gola w pierwszym meczu z rezerwami Górnika Boguszowice. Choć w trakcie gry w Unii przeprowadził się z Turzy do Wodzisławia Śl., to nie przeszkodziło mu w zostaniu jedną z ikon naszego klubu.

Cześć Jego Pamięci !

One thought on “Zmarł Kazimierz Rychły

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top