Kolejne zwycięstwo rezerw

We wczorajszym spotkaniu sparingowym dwóch drużyn rezerwowych Zameczka Czernica i Unii Turza lepsi okazali się nasi zawodnicy ogrywając rywala na ich terenie 3:1. Początek meczu należał do podopiecznych trenera Szymona Sosny, którzy grali agresywnie, co powodowało sporo przechwytów z ich strony, z których turzanie mogli prostopadłymi podaniami dochodzić do sytuacji bramkowych. Jednak brakowało precyzji w decydującej fazie ofensywnych akcji, najbliżej zdobycia bramki był duet Jakub Milek – Jakub Kucza, ale podanie pierwszego z nich było ciut za mocne i ten drugi nie zdążył dostawić nogi. Niestety później turzanie zamiast dalej grać, skupili się na dyskusjach z sędzią spotkania, co spowodowało chaos w ich szeregach, ale na szczęście gospodarze nie potrafili wykorzystać błędów naszej defensywy. W pierwszej połowie straciliśmy jednak gola, który padł z rzutu karnego i to podopieczni trenera Przemysława Warło schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Druga połowa znów rozpoczęła się od ataków unitów, które tym razem przyniosły już efekty bramkowe. Najpierw z rzutu wolnego z 17 metrów trafił po rykoszecie od muru Kucza, potem po dośrodkowaniu z prawej strony Krzysztofa Szewczyka najwyżej do piłki wyskoczył Jakub Pieróg i głową skierował futbolówkę do siatki. Później swoje drugie trafienie w tym meczu zaliczył Kucza, który wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Grzegorza Buczka i z bliska nie dał żadnych szans na obronę tego strzału golkiperowi Zameczka. Trener Sosna był zadowolony z gry swoich podopiecznych i podkreślił po meczu, że wszyscy rezerwowi dali dobre zmiany, co jest bardzo ważne w perspektywie zbliżającego się startu nowego sezonu.

Skład Unii w meczu z Czernicą: Bartosz Kowalski – Cezary Chojka, Karol Kwiatkowski, Krystian Kozieł, Łukasz Dryja – Przemysław Sosna, Grzegorz Buczek, Szymon Sosna, Jakub Pieróg – Jakub Milek, Jakub Kucza. Ponadto grali: Kacper Mularczyk, Krzysztof Szewczyk, Mateusz Klepek, Mateusz Pyrzyński. Trener: Szymon Sosna