Unia pożegnała się z Pucharem

Porażką 1:3 zakończyło się środowe pucharowe spotkanie naszego zespołu z Unią Racibórz. Tym samym obrońca trofeum z ubiegłej edycji odpadł już w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz, wracając niejako do „tradycji”, gdyż nie licząc ostatnich dwóch sezonów, regularnie żegnaliśmy się z pucharowymi rozgrywkami na tym właśnie etapie. Trener Marek Hanzel zdecydował się dać pograć w środę tym zawodnikom, którzy mniej lub wcale grają w ligowych potyczkach, stąd na boisku przy Srebrnej w pierwszej jedenastce zagrało tylko trzech piłkarzy rozpoczynających ligowy mecz z Drzewiarzem Jasienica. Rzadko grający ze sobą zawodnicy niestety bardzo słabo „weszli” w mecz i już po 12 minutach przegrywali 0:2. Najpierw w 6 min. w zamieszaniu podbramkowym powstałym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do naszej bramki wepchnął leżący na murawie Kamil Duda, a po upływie kolejnych sześciu minut Dawid Migus wykorzystał niezbyt precyzyjne zagranie pomiędzy naszymi stoperami i piłka po rykoszecie od Rafała Ganity wpadła do siatki. W 28 min. gospodarze cieszyli się z trzeciego gola, ten padł po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Szymona Kuninę po centrze z rzutu rożnego, futbolówka spadła pod nogi grającego trenera raciborskiej Unii Dawida Plizgi, który wrzucił ją z powrotem w pole karne, a tam nie zdołaliśmy upilnować Marcina Ośliźloka, który efektownym wolejem nie dał najmniejszych szans na obronę Marcinowi Musiołowi. W 31 min. turzanie, jak się później okazało, zdobyli honorową bramkę, a jej strzelcem był Dawid Pawlusiński, który techniczną sztuczką przerzucił sobie piłkę nad obrońcą i strzałem z powietrza ulokował futbolówkę w raciborskiej bramce. Trzy minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamila Tronta piłkę przedłużył Dominik Zganiacz, ta trafiła na głowę Ganity, ale jego strzał przeleciał pół metra obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Aleksandra Plutę. Tuż przed przerwą znakomitej okazji nie wykorzystał Ośliźlok, który został fenomenalnie obsłużony przez Plizgę, ale będąc sam przed Musiołem posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. W drugiej połowie na murawie pojawiło się w naszej drużynie czterech nowych zawodników, którzy mieli odwrócić losy spotkania i sprawić by to nasza Unia awansowała do dalszej fazy pucharowych zmagań. I rzeczywiście podopieczni trenera Hanzela osiągnęli w tej części gry sporą przewagę, choć już na jej początku raciborzanie trafili najpierw w słupek, a dobitkę złapał Musioł. Potem jednak kilka efektownych rajdów przeprowadził Sławomir Musiolik, jednak niewiele z nich wynikało, bowiem gospodarze ofiarnie się bronili, blokując większość z nich na rzuty rożne. Tych turzanie wykonywali w całym meczu aż 12, ale i po nich pomimo świetnych jak zawsze centrach Dariusza Pawlusińskiego nie potrafiliśmy strzelić kontaktowego gola. W 83 min. definitywnie o losach pojedynku powinien rozstrzygnąć Kevin Gawlik, ale w sytuacji sam na sam z Musiołem strzelił zbyt słabo i nasz golkiper zdołał zatrzymać jego uderzenie. To po chwili mogło się zemścić, ale po kolejnym rajdzie Musiolika dobrą okazję na umieszczenie piłki w raciborskiej bramce nie wykorzystał starszy z Pawlusińskich. W 89 min. z dobrej strony pokazał się grający u rywali Gruzin Zaza Sabiashvili, który indywidualnie przedarł się przed nasze pole karne, ale jego strzał minimalnie minął prawy słupek naszej bramki. Sędziujący to pucharowe spotkanie Mateusz Piszczelok doliczył pięć minut, ale choć turzanie , po kontuzji Dudy, grali przez kilka minut w liczebnej przewadze nie zdołali już zmienić rezultatu i musieliśmy przełknąć gorzki smak porażki.

KS UNIA RACIBÓRZ – KS UNIA TURZA 3:1 (3:1)

1 – 0 Kamil Duda 6 min.
2 – 0 Dawid Migus 12 min.
3 – 0 Marcin Ośliźlok 28 min.
3 – 1 Dawid Pawlusiński 31 min. asysta Dominik Zganiacz

Sędziowali: Mateusz Piszczelok (główny), Krzysztof Kurzydym, Sebastian Stopa (asystenci). Wizdów:100. Żółte kartki: Rafał Ganita, Szymon Kunina, Jakub Malinowski
KS UNIA RACIBÓRZ: Aleksander Pluta – Kamil Socha, Kamil Duda, Damian Gawryluk, Paweł Stępiński – Wojciech Grzybek (68. Bogusław Sobek), Dawid Plizga, Fabian Kaczor (46. Zaza Sabiashvili), Bartosz Łagosz (76. Kevin Gawlik), Dawid Migus (83. Karol Gładkowski) – Marcin Ośliźlok (62. Patryk Moneta). Pozostali rezerwowi: Rafał Chałupiński, Filip Radoń. Trener: Dawid Plizga
KS UNIA TURZA: Marcin Musioł – Rafał Ganita (46. Piotr Glenc), Piotr Szymiczek, Jakub Malinowski, Szymon Kunina – Dawid Skrzyszowski (46. Dariusz Pawlusiński), Paweł Staniczek (66. Bartosz Łyczko), Kamil Tront, Dawid Pawlusiński (76. Jakub Kucza), Szymon Sosna (46. Sławomir Musiolik) – Dominik Zganiacz (46. Maciej Gaszka). Pozostali rezerwowi: Bartosz Kowalski. Trener: Marek Hanzel