Drugi remis unitów

W rozegranym wczoraj meczu II kolejki IV ligi Unia Turza zremisowała w Jasienicy z miejscowym Drzewiarzem 1:1. Obie bramki padły ze stałych fragmentów gry, najpierw pewnie wykonany rzut karny przez Dawida Pawlusińskiego wyprowadził nasz zespół na prowadzenie, ale gospodarze odpowiedzieli po 25 minutach efektownym uderzeniem z rzutu wolnego Łukasza Radomskiego. Zanim te bramki padły obie drużyny miały swoje szanse, by szybciej pokonać bramkarzy rywali, ale ci spisywali się bez zarzutu. Tak było w 27 min. kiedy to po dośrodkowaniu Dariusza Pawlusińskiego piłkę na 5 metr „zgłówkował” Kacper Krupiński, tam znalazł się Maciej Gaszka, ale jego strzał w „krótki” róg sparował na rzut rożny Paweł Góra. Pięć minut później po drugiej stronie boiska „błysnął” Przemysław Cieśla, który końcami palców przeniósł futbolówkę nad poprzeczką po strzale Radomskiego z rzutu wolnego. W 39 min. przed wyborną szansą na zdobycie gola stanął Szymon Królak, ale nie wykorzystał błędu Krupińskiego i strzelił obok prawego słupka. Turzanie odpowiedzieli strzałem z dystansu Kamila Tronta, który z kłopotami obronił Góra, a chwilę później pod drugą bramką z ostrego kąta strzelał Filip Gajda, ale Cieśla nie dał się zaskoczyć. Druga połowa zaczęła się świetnie dla unitów, bowiem w 54 min. Sławomir Musiolik w wydawało się beznadziejnej sytuacji jednak odebrał piłkę dwóm rywalom, wpadł w pole karne, gdzie sfaulował go Marcin Bęben, a karnego pewnie wykorzystał Dawid Pawlusiński. Ten stracony gol nieco sparaliżował jasieniczan, którzy przez kilka minut nie potrafili przeprowadzić składnej akcji i dopiero w 71 min. po wrzutce z prawej strony nasi obrońcy nie upilnowali Adama Palety, ale na szczęście jego strzał z woleja był niecelny. Po chwili na indywidualną akcję zdecydował się Adrian Pindera, którą zakończył strzałem z dystansu, ale Cieśla sparował to uderzenie na rzut rożny. W 79 min. Bartosz Łyczko zdaniem arbitra sfaulował na 20 metrze od naszej bramki Pinderę, a rzut wolny efektownym strzałem w „okienko” na gola zamienił Radomski. Po kilku minutach z boiska „wyleciał” za drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną wspomniany Łyczko i sytuacja Unii zrobiła się trudna, ale ambitnie grający podopieczni trenera Marka Hanzela zdołali bez większych problemów „dowieźć” remisowy rezultat do ostatniego gwizdka sędziego i po raz drugi w tym sezonie zanotowaliśmy wynik 1:1, choć przebieg meczu był nieco inny niż przed tygodniem z rezerwami Podbeskidzia, bowiem tym razem to unici wyszli jako pierwsi na prowadzenie i gospodarze musieli gonić wynik. Za tydzień unitów czeka domowy pojedynek z Rozwojem Katowice, który po ubiegłotygodniowej porażce z MKP Odrą Wodzisław tym razem wysoko pokonał GKS Radziechowy 5:0

LKS DRZEWIARZ JASIENICA – KS UNIA TURZA 1:1 (0:0)
0 – 1 Dawid Pawlusiński 54 min. (rzut karny)
1 – 1 Łukasz Radomski 79 min. (rzut wolny)

Sędziowali: Dawid Cieślok (główny), Robert Reguła, Krzysztof Michalski (asystenci). Widzów: 80. Czerwona kartka: Bartosz Łyczko (83 min.). Żółte kartki: Szymon Królak – Paweł Staniczek, Bartosz Łyczko (2)

LKS DRZEWIARZ JASIENICA: Paweł Góra – Adrian Pindera (80. Daniel Kocemba), Łukasz Radomski, Marcin Bęben, Szymon Gach – Filip Gajda, Bartłomiej Ślosarczyk, Marek Profic, Jakub Waliczek (58. Robert Obracaj), Dariusz Łoś (65. Adam Paleta) – Szymon Królak. Pozostali rezerwowi: Maciej Kenig, Daniel Waliczek, Jarosław Krzanowski, Dorian Sapuła. Trener: Paweł Łoś
KS UNIA TURZA: Przemysław Cieśla – Piotr Glenc, Kacper Krupiński, Kamil Kuczok, Michał Mazur – Dariusz Pawlusiński, Paweł Staniczek, Kamil Tront (46. Bartosz Łyczko), Dawid Pawlusiński (87. Piotr Szymiczek), Sławomir Musiolik (76. Dawid Skrzyszowski) – Maciej Gaszka. Pozostali rezerwowi: Marcin Musioł, Szymon Kunina, Rafał Ganita, Jakub Malinowski. Trener: Marek Hanzel