Coraz lepsza postawa drużyny rezerw

W swoim drugim meczu sparingowym nasz drugi zespół seniorów zmierzył się ponownie z Rozwojem Bełsznica, tym razem spotkanie miało bardziej wyrównany przebieg, choć ostatecznie to gospodarze wygrali 5:3. Młodzi turzanie , średnia wieku zawodników, którzy wystąpili w tym meczu wyniosła równe 19 lat, rozpoczęli mecz znakomicie i po bramkach Jakuba Kuczy i Szymona Sosny z rzutu wolnego prowadzili 2:0. Rywale jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania, a potem objęli nawet prowadzenie 3:2, ale gol Łukasza Dryji sprawił, że znów był remis. Gdy wydawało się, że młodzi turzanie sprawią niespodziankę, to w doliczonym czasie gry stracili dwie bramki i ostatecznie jednak bardziej doświadczeni rywale cieszyli się ze zwycięstwa. Grający trener naszego zespołu Szymon Sosna porównując oba mecze z Rozwojem, zauważył, że tym razem gra była bardziej wyrównana, w pierwszej połowie to jego podopieczni byli bardziej aktywni w ofensywie i szkoda wypuszczonej z rąk okazji, by przynajmniej utrzymać remisowy rezultat w potyczce z wyżej notowanym przeciwnikiem. Pierwotnie nasza drużyna miała się zmierzyć z rezerwami Przyszłości Rogów, ale weekendowe opady deszczu zmusiły oba zespoły do odwołania spotkania, stąd też zamiast wtorkowego treningu odbyła się opisana wyżej gra kontrolna. Kolejna czeka C-klasowe rezerwy Unii już jutro, kiedy to o godz.16.00 zagrają na wyjeździe z beniaminkiem raciborskiej B klasy LKS-em Zabełków.

Skład Unii w meczu z Bełsznicą: Bartosz Kowalski – Łukasz Dryja, Karol Kwiatkowski, Krystian Kozieł, Cezary Chojka – Szymon Sosna, Przemysław Sosna, Grzegorz Buczek, Mateusz Klepek – Krzysztof Szewczyk, Jakub Kucza. Ponadto grali: Jakub Sosna, Kacper Mularczyk, Bartosz Wiaterski. Trener: Szymon Sosna