Jesteś tutaj
Strona główna > IV liga > Sławomir Musiolik wraca do Unii

Sławomir Musiolik wraca do Unii

Po dwóch latach do Unii powraca niespełna 24-letni Sławomir Musiolik, który występował w barwach naszego klubu w sezonie 2017/2018, strzelając w 33 trzecioligowych meczach 16 bramek oraz zaliczając 8 decydujących podań. Na pewno nasi kibice pamiętają jego efektowne rajdy lewą stroną boiska, które przynosiły naszej drużynie wiele pożytku. Przypomnijmy, że Sławek to wychowanek Fortecy Świerklany, z której w 2015 roku odszedł do Zagłębia Sosnowiec, jednak nie zdołał zadebiutować w I zespole sosnowieckiego klubu i w sezonie 2015/2016 grał w II-ligowym Nadwiślanie Góra, gdzie w 32 meczach zdobył 4 gole. W następnym sezonie reprezentował również II-ligową wtedy Polonię Bytom strzelając w 34 meczach 3 bramki. W 2017 roku Unia Turza wykupiła Sławka wraz z Krystianem Dudałą z Zagłębia, a ten stworzył wraz z Dawidem Hanzelem dobrze rozumiejący się ofensywny duet, który razem zdobył 34 gole, ale nie pomogło to w utrzymaniu się Unii w III lidze. Latem nasz nowy zawodnik odszedł do GKS-u Katowice, ale po okresie przygotowawczym został wypożyczony najpierw do Polonii Bytom, a na wiosnę do Rozwoju Katowice. W tym drugim klubie w 12 meczach w II lidze strzelił 3 bramki. W ubiegłych rozgrywkach Sławek grał w drużynie trenera Adama Burka, czyli Odrze Wodzisław, ale teraz postanowił wrócić do klubu gdzie wiodło mu się najlepiej. Cieszymy się, że Sławek zdecydował się na ponowną grę w Unii i liczymy, że będzie ważnym ogniwem w układance trenera Marka Hanzela. Sławek, witamy w naszym klubie po raz drugi i życzymy Ci przynajmniej powtórzenia swoich indywidualnych osiągnięć z sezonu 2017/2018 oraz lepszego efektu końcowego całego zespołu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top