Porażka naszych rezerw

W rozegranym w ubiegły czwartek meczu kontrolnym naszej nowo powstałej drugiej drużyny seniorów, turzanie ulegli czołowemu zespołowi raciborskiej B klasy Rozwojowi Bełsznica 1:5, a jedynego gola dla unitów zdobył z rzutu wolnego Grzegorz Buczek. Nasza drużyna została już zgłoszona do rozgrywek raciborskiej C klasy, a opiera się głównie na zawodnikach, którzy jeszcze niedawno grali w juniorach młodszych Unii trenowanych przez Przemysława Pawliczka. Jak widać to młody zespół, w którym na razie jest tylko dwóch zawodników urodzonych w XX wieku, ale oczywiście kadra tej drużyny nie jest jeszcze zamknięta. C klasowe rozgrywki ruszą najprawdopodobniej w drugiej połowie sierpnia, stąd jeszcze sporo czasu na odpowiednie przygotowanie i skompletowanie silnego zespołu. W ligowych meczach szczególnie na własnym boisku, trener Szymon Sosna będzie mógł liczyć także na pomoc zawodników, którzy nie zmieszczą się w IV-ligowej kadrze. W czwartkowym meczu sparingowym było widać, że tej drużynie brakuje jeszcze zgrania, ale w drugiej połowie współpraca pomiędzy poszczególnymi formacjami wyglądała już lepiej. Na pochwały zasługuje, pomimo puszczenia pięciu bramek, 18-letni bramkarz Bartosz Kowalski, który uchronił nasz zespół od dotkliwszej porażki. Cieszymy się, że nasi młodzi zawodnicy zdecydowali się na powrót do piłkarskiego świata, kilku z nich swego czasu trenowało nawet z pierwszym zespołem grającym wtedy w III lidze, stąd liczymy, że po odpowiednim przepracowaniu okresu przygotowawczego będą należeć do czołówki tabeli swojej grupy.

Skład Unii II w meczu z Bełsznicą: Bartosz Kowalski – Cezary Chojka, Maciej Szczyrba, Filip Wiśniowski, Łukasz Dryja – Paweł Czarnecki, zawodnik testowany, Grzegorz Buczek, Przemysław Sosna, Krzysztof Szewczyk – Kacper Mularczyk. Ponadto grali: Mikołaj Knopek, Mateusz Klepek, Bartosz Wiaterski i zawodnik testowany. Trener: Szymon Sosna