Jesteś tutaj
Strona główna > klasa okręgowa > Piotr Szymiczek po raz trzeci w Unii

Piotr Szymiczek po raz trzeci w Unii

Niespełna 38-letni Piotr Szymiczek został dzisiaj oficjalnie zawodnikiem naszego klubu. To już trzecia przygoda Piotrka w Unii, której przypomnijmy jest wychowankiem. W 1997 roku mając 15 lat przeszedł do Odry Wodzisław, gdzie najpierw grał w drużynach młodzieżowych, by tuż po swoich 21 urodzinach zadebiutować w ekstraklasie w meczu z GKS-em Katowice. W sumie w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej pojawił się na boisku 47 razy, a gdyby nie prześladujące go kontuzje, tych meczów byłoby z pewnością więcej. W 2009 roku odszedł z Odry do Stali Stalowa Wola, potem grał jeszcze w Kolejarzu Stróże i Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. W 2011 roku wrócił na Śląsk, rozpoczął pracę w kopalni „Marcel” i został zawodnikiem IV-ligowej wtedy Polonii Marklowice. Będąc jej zawodnikiem został trenerem naszego zespołu, pomógł mu utrzymać się w A klasie, ale w następnym sezonie, po nieudanym starcie do rundy wiosennej zrezygnował z trenowania Unii. Wrócił do swojego macierzystego klubu wiosną 2015 roku i po 18 latach banicji wreszcie zadebiutował w Unii w przegranym meczu ze Szczakowianką Jaworzno. Rok później świętował z Unią awans do III ligi, w której reprezentował nasz klub przez dwa sezony. Po spadku, uległ namowom trenera Ryszarda Wieczorka i wrócił po dziewięciu latach do Odry Wodzisław, z którą awansował w ubiegłym sezonie do IV ligi, a jesienią był kapitanem tej drużyny, która zakończyła rundę na 3 miejscu. W przerwie zimowej zdecydował się jednak po raz drugi wrócić do Unii, by swoim doświadczeniem pomóc jej awansować do … IV ligi. Dotychczas popularny „Karpen” w barwach naszego klubu rozegrał 93 ligowe mecze w których zdobył 6 bramek i wierzymy, że wiosną zdrowie pozwoli mu spokojnie dociągnąć do setki. Piotrek, witamy z powrotem w Unii i życzymy samych udanych występów.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top