Orliki zakończyły jesień porażką

W swoim ostatnim meczu w rundzie jesiennej orliki Unii Turza przegrały 5:10 na własnym boisku z niepokonanym do tej pory LKS-em Tworków. Cieszyć musi fakt, że w tym spotkaniu młodzi unici podjęli walkę z faworyzowanym przeciwnikiem i strzelili mu pięć bramek, co w tej rundzie się nie zdarzyło, by tworkowianie stracili aż tyle goli w jednym meczu. Turzanie w całych rozgrywkach zdobyli 9 punktów i jakie ostatecznie zajmą miejsce w tabeli zadecyduje mecz … Tworkowa z Przyszłością Rogów, bowiem na razie trzy drużyny zajmujące miejsca od 4-6 mają na koncie po 9 punktów i jeśli liderujący w tabeli bez straty punktu podopieczni Mateusza Besza pokonają rogowian, to unici wylądują na czwartym miejscu, jeśli zaś padnie inny wynik, to spadamy na ostatnie miejsce. Wczorajszy pojedynek zaczął się od dwóch szybkich goli naszych rywali, potem gra się trochę wyrównała, ale tworkowianie byli skuteczniejsi i po 20 minutach prowadzili już 4:0. Turzanie za sprawą Oskara Godulli zniżyli nieco rozmiary porażki, ale tuż po przerwie znów dwa szybkie gole sprawiły, że to nasi rywale praktycznie zapewnili sobie w tym meczu zwycięstwo. Unici co prawda ruszyli ochoczo do odrabiania strat, zdobyli trzy bramki z rzędu, ale było to wszystko na co ich było stać w tym meczu. W ostatnim kwadransie spotkania goście powiększali systematycznie swoją przewagę, a gol zdobyty przez Błażeja Marcola na niewiele się zdał i to tworkowianie schodzili z boiska jako zwycięzcy.

Skład Unii w meczu z Tworkowem: Bartłomiej Pawłowski – Kamil Tkaczyk, Błażej Marcol, Bartosz Kurzydem – Filip Mazur, Kacper Osyda, Oskar Godulla. Ponadto grali: Filip Ogurek, Jacek Hanslik. Trener: Dawid Pawlusiński