Młodziki z szansami na awans

Dzięki piątkowemu zwycięstwu 6:2 nad UKS-em Zryw Rudnik nasze młodziki zachowały cień szansy na awans do III Ligi Wojewódzkiej, choć nie wszystko zależy już od nich. Słabszy początek tej rundy sprawił, że musimy liczyć na pomoc innych drużyn. Ostatnio młodzi unici są w świetnej dyspozycji i wygrali mecze z drużynami które je wyprzedzają lub wyprzedzały w tabeli. Tak też było w piątkowe popołudnie, kiedy to podejmowaliśmy na własnym boisku wicelidera z Rudnika. Mecz przebiegał nieco inaczej niż ostatnio bywało, bowiem w pierwszej połowie pomimo sporej przewagi to goście zdobyli jedyną bramkę w tej części gry, kiedy to nie upilnowaliśmy kapitana Zrywu Rafała Walaszka, który najpierw trafił w słupek, ale poprawka była już celna. Drugie 30 minut gry to prawdziwy pokaz siły naszego zespołu. W 32 min. swój popis zaczął Kuba Biela, który indywidualnymi szybkimi akcjami lewym skrzydłem siał popłoch w szeregach obronnych naszych rywali. Właśnie w tejże 32 min. doprowadził on do wyrównania, wykorzystując błąd Walaszka, a w 38 min. zdobył swoją drugą bramkę, pewnie pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam. Mecz de facto rozstrzygnął się po upływie kolejnych 10 minut, bowiem najpierw Maksymiliana Fiołkę mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Sebastian Materzok, a chwilę później na 4:1 podwyższył niezawodny tego dnia Biela. Świetnie grający turzanie nie zamierzali na tym poprzestać, w 55 min. Nikodem Mazur wywalczył rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Kacper Osyda, a minutę później sam „Niko” wykończył akcję lewym skrzydłem Bieli i z bliska skierował futbolówkę do siatki. Tuż przed końcem meczu swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobył też Walaszek , ale na więcej podopieczni trenera Dariusza Pawlusińskiego już nie pozwolili i po chwili arbiter zakończył ten pojedynek.

KS UNIA TURZA – UKS ZRYW RUDNIK 6:2 (0:1)
0 – 1 Rafał Walaszek 26 min.
1 – 1 Kuba Biela 32 min.
2 – 1 Kuba Biela 38 min.
3 – 1 Sebastian Materzok 46 min.
4 – 1 Kuba Biela 47 min.
5 – 1 Kacper Osyda 55 min. (rzut karny)
6 – 1 Nikodem Mazur 56 min.