Dwa zwycięstwa młodzików

Dwa wygrane mecze na swoje konto zapisały nasze młodziki, najpierw w piątek ograli KS Kornowac 3:0, a dzisiaj pokonali na wyjeździe Naprzód Borucin 8:1. W obydwu spotkaniach turzanie mieli sporo okazji na zdobycie jeszcze większej liczby bramek, ale zawodziła skuteczność. W piątkowym meczu dwa swoje premierowe gole dla naszego zespołu zdobył Piotr Chomicki, a jednego dołożył Błażej Marcol. To zwycięstwo jest tym cenniejsze, że turzanie grali w mocno osłabionym przez choroby składzie, m.in. zabrakło kapitana zespołu Igora Reka oraz Nikodema Mazura. W Borucinie trochę to trwało zanim unici udokumentowali swoją przewagę bowiem na gole Sebastiana Materzoka i Kacpra Osydy z rzutu karnego , gospodarze odpowiedzieli bramką Mariusza Kubnego i do 25 min. utrzymywał się wynik 2:1 dla Unii. Na szczęście jeszcze przed przerwą do siatki trafił Kuba Biela, a w drugiej połowie szybko podwyższyliśmy za sprawą celnego strzału z rzutu wolnego Osydy i stało się jasne, że już nic złego w tym meczu nam się nie przytrafi. W ostatnich 10 minutach gole sypały się już jak z rękawa obfitości, dwa razy Pawła Śliwkę pokonał Nikodem Mazur, swoją bramkę dołożył też skuteczny ostatnio nasz stoper Błażej Marcol, a ostatni na listę strzelców wpisał się ponownie Kubny, ale tym razem trafił do swojej bramki przecinając niefortunnie dośrodkowanie Bieli z lewego skrzydła. Te dwa zwycięstwa praktycznie już zapewniły Unii utrzymanie w silniejszej grupie, teraz możemy skupić się na walce o jak najwyższe miejsce w tabeli. W piątek czeka Unię mecz ze swoją imienniczką z Raciborza, więc o punkty będzie trochę trudniej, choć nie stoimy na straconej pozycji.
Skład Unii w meczu z Kornowacem: Piotr Pendziałek – Oskar Godulla, Błażej Marcol, Sylwester Marcol, Bartosz Kurzydem – Sebastian Materzok, Kacper Osyda, Piotr Chomicki – Kuba Biela. Ponadto grał: Filip Mazur.
Skład Unii w meczu z Borucinem: Piotr Pendziałek – Igor Rek, Błażej Marcol, Sylwester Marcol, Oskar Godulla – Filip Mazur, Kacper Osyda, Piotr Chomicki – Nikodem Mazur. Ponadto grali: Sebastian Materzok, Kuba Biela, Martin Kolek. Trener: Dariusz Pawlusiński