„Zmienna” gra orlików

W poniedziałek nasze orliki wysoko uległy liderowi z Tworkowa 2:16, by wczoraj w zaległym meczu z wiceliderem Przyszłością Rogów wygrać 9:1. W Tworkowie nasi długo toczyli wyrównany bój, ale w końcówce pierwszej połowy stracili dwie bramki i z wyniku 1:3 zrobiło się 1:5 i stało się jasne, że o jakiekolwiek punkty będzie trudno. Druga część meczu zaczęła się co prawda od bramki Filipa Mazura, ale to tylko zdopingowało gospodarzy i ci w 10 następnych minutach zdobyli aż 8 bramek. „Królem polowania” został Arkadiusz Strzelczyk, który aż 6 razy pakował futbolówkę do naszej bramki. Mając na uwadze wynik z Tworkowa, pełni niepokoju przystępowaliśmy do środowego meczu z Rogowem. Okazało się w dodatku, że w składzie unitów zabraknie kilku zawodników i trener Dawid Pawlusiński nie będzie miał żadnego zmiennika. Nasi rywale przyjechali bez chorego Cypriana Swobody, który jest najlepszym strzelcem podopiecznych trenerki Darii Kasperskiej, poza tym na zmiany wchodziło kilku młodszych zawodników grających w zespole żaków. Mecz, podobnie jak te w Nieboczowach czy z Rafako, ułożył się bardzo dobrze dla naszego zespołu, bowiem po 10 minutach prowadziliśmy 3:0, po dwóch golach Oskara Godulli i jednym Błażeja Marcola. Do przerwy więcej bramek już nie padło, choć turzanie mieli jeszcze kilka świetnych okazji do podwyższenia prowadzenia, ale albo ich strzały mijały cel, albo świetnie w rogowskiej bramce spisywał się Piotr Guła. Po przerwie szybko podwyższyliśmy na 4:0 i stało się jasne, że tym razem raczej nie stracimy prowadzenia, tym bardziej, że po chwili Kacper Osyda strzelił piątą bramkę, a po kolejnych dwóch minutach na 6:0 podwyższył Godulla, kompletując tym samym w tym meczu czteropaka. W 45 min. swojego debiutanckiego gola zdobył najmłodszy w naszym zespole Filip Ogurek. W 54 min. rogowianie zaliczyli honorowe trafienie, a uzyskał go w zamieszaniu podbramkowym Szymon Szczęsny. W końcówce spotkania swój dobry występ dwoma golami potwierdził Osyda, pieczętując tym samym pierwsze ligowe zwycięstwo naszych orlików.

Skład Unii w meczu z Tworkowem: Bartłomiej Pawłowski – Oskar Godulla, Błażej Marcol, Bartosz Kurzydem – Filip Mazur, Kacper Osyda, Kamil Tkaczyk. Na zmiany wchodzili: Filip Ogurek, Jacek Hanslik, Maksymilian Wilczek. Trener: Dawid Pawlusiński
Skład Unii w meczu z Przyszłością Rogów: Bartłomiej Pawłowski – Błażej Marcol, Bartosz Kurzydem- Kamil Tkaczyk, Kacper Osyda, Oskar Godulla – Filip Ogurek. Trener: Dawid Pawlusiński