Jesteś tutaj
Strona główna > Młodziki > Porażki orlików i młodzików

Porażki orlików i młodzików

Nieudany był początek tygodnia dla naszych drużyn młodzieżowych, bowiem w poniedziałek orliki uległy na wyjeździe MKS-owi Gmina Lubomia 3:6, a wczoraj pierwszej porażki w tym sezonie doznała drużyna młodzików przegrywając w Krzyżkowicach z miejscowym Naprzodem 0:2. Oba zespoły miały szanse na wygranie swoich spotkań, orliki prowadziły do przerwy 3:1, ale potem swój festiwal strzelecki rozpoczął Igor Szyra, który w drugiej połowie aż pięć razy pokonał Bartłomieja Pawłowskiego. Turzanie mieli też swoje szanse, ale szwankowała skuteczność. Cieszyć musi fakt, że nawet ci najmłodsi potrafili znaleźć się w dogodnych sytuacjach i szczególnie Jacek Hanslik mógł swój debiut okrasić przynajmniej jednym golem. Wczoraj zaś, pomimo sporej optycznej przewagi, nasi zawodnicy przegrywali siłowe pojedynki z rywalami, a ci potrafili wykorzystać swoje nieliczne okazje i dzięki dwóm golom Marcina Korobejko odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Trzeba dodać, że po pełnych okazji do strzelenia bramek meczach w Nieboczowach i u siebie z Zawadą, wczoraj nasi zawodnicy nie potrafili przebić się przez szczelny mur krzyżkowickiej defensywy. Największe zagrożenie tym razem podopieczni trenera Dariusza Pawlusińskiego stwarzali po stałych fragmentach gry, dośrodkowania Kacpra Osydy siały popłoch pod bramką Bartosza Napiórkowskiego, ale kilka razy zabrakło naszym zawodnikom precyzji przy uderzeniach głową, a raz gospodarze wybili piłkę tuż sprzed linii bramkowej. Słabiej tym razem spisali się nasi ofensywni gracze, Nikodem Mazur po 15 minutach meczu był praktycznie niewidoczny, a przeżywający kłopoty żołądkowe Kuba Biela, grał mało i nie stanowił żadnego zagrożenia dla bramki Naprzodu. W tym tygodniu oba zespoły rozegrają jeszcze jedną kolejkę, orliki w czwartek podejmować będą u siebie Rafako Racibórz, a następnego dnia młodziki wyjeżdżają do Rudnika na mecz z miejscowym UKS-em.

MKS GMINA LUBOMIA – KS UNIA TURZA 6:3 (1:3)

1 – 0 Kamil Porwoł 14 min.
1 – 1 Bartosz Kurzydem 17 min.
1 – 2 Kacper Osyda 25 min.
1 – 3 Błażej Marcol 29 min.
2 – 3 Igor Szyra 38 min.
3 – 3 Igor Szyra 41 min.
4 – 3 Igor Szyra 43 min.
5 – 3 Igor Szyra 56 min.
6 – 3 Igor Szyra 57 min.

Sędziował: Kamil Jureczko

MKS GMINA LUBOMIA: Mateusz Palenga – Karol Rek, Krystian Czarny, Mateusz Sikora, Dominik Mrzygłód, Oskar Pawełek, Igor Szyra, Kamil Porwoł, Dawid Adamek, Paweł Pytlik. Trener: Łukasz Smuda
KS UNIA TURZA: Bartłomiej Pawłowski – Oskar Godulla, Błażej Marcol, Bartosz Kurzydem, Maksymilian Wilczek, Kacper Osyda, Jacek Hanslik, Filip Ogurek. Trener: Dawid Pawlusiński

LKS NAPRZÓD 37 KRZYŻKOWICE – KS UNIA TURZA 2:0 (2:0)

1 – 0 Marcin Korobejko 13 min.
2 – 0 Marcin Korobejko 26 min.

Sędziował: Mateusz Piszczelok

LKS NAPRZÓD 37 KRZYŻKOWICE: Bartosz Napiórkowski – Marcin Pieczka, Cyprian Chłodek, Kacper Ochwat, Fabian Głowiński, Oliwier Kowacz, Oliwier Barcikowski, Paweł Mandrysz, Marcin Korobejko. Ponadto grali: Mateusz Bizoń, Radosław Głowiński, Mikołaj Pieczka. Trener: Bogusław Margeciok
KS UNIA TURZA: Piotr Pendziałek – Igor Rek, Piotr Chomicki, Błażej Marcol, Oskar Godulla – Nikodem Mazur, Kacper Osyda, Sebastian Materzok – Kuba Biela. Ponadto grali: Sylwester Marcol, Tomasz Przybyła, Jakub Pilipiec. Trener: Dariusz Pawlusiński

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top