Młodziki zremisowały wygrany mecz

Na inaugurację nowego sezonu nasze młodziki zremisowały 4:4 na wyjeździe z MKS-em Gmina Lubomia, choć jeszcze na 10 minut przed końcem prowadziły 4:0 !!! Niestety wtedy sprawy w swoje ręce wziął Artur Klimanek i w pojedynkę doprowadził do wyrównania strzelając w odstępie 11 minut cztery bramki. Wcześniej nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy, jedynie na początku meczu przed szansą stanął Igor Szyra, ale Sylwester Marcol wygrał z nim pojedynek jeden na jednego. Później uwidoczniła się przewaga unitów, którzy w 15 min. powinni wyjść na prowadzenie, ale Nikodem Mazur zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Nasz najlepszy snajper poprawił się trzy minuty później i w podobnej sytuacji tym razem trafił i unici objęli prowadzenie. W 21 min. zdołali je za sprawą indywidualnej akcji Kacpra Osydy jeszcze podwyższyć i na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Na początku drugiej połowy Klimanek trafił po rykoszecie w poprzeczkę, ale później Osyda i starszy z Mazurów wykorzystali proste błędy defensywy gospodarzy i dali Unii wydawało się bezpieczne prowadzenie. Te mogliśmy jeszcze śmiało podwyższyć, ale Nikodemowi Mazurowi zabrakło w kilku sytuacjach zimnej krwi, a raz po jego strzale piłka odbita przez bramkarza trafiła w słupek i wyszła na rzut rożny. Niestety te zmarnowane okazje szybko się zemściły, bowiem swój show rozpoczął wspomniany na początku Klimanek, który pomimo niskiego wzrostu jedną ze swoich bramek zdobył głową po rzucie rożnym. Pozostałe trzy padły po jego indywidualnych akcjach, gdzie nasi obrońcy nie potrafili go zatrzymać i ten uderzeniami z dystansu trzykrotnie pokonał naszego golkipera. Ostatnia bramka padła w doliczonym czasie gry i sędzia po jej zdobyciu nie wznawiał już gry od środka kończąc to, trochę na nasze życzenie, emocjonujące spotkanie. Mamy nadzieję, że już za tydzień nasze młodziki w znacznie liczniejszym składzie postarają się zrehabilitować za wczorajszy występ, choć rywal wydaje się być znacznie trudniejszy, gdyż zmierzymy się z Naprzodem Zawada, który w ubiegłym sezonie w rozgrywkach młodzików młodszych zajął drugie miejsce w tabeli.

MKS GMINA LUBOMIA – KS UNIA TURZA 4:4 (0:2)

0 – 1 Nikodem Mazur 18 min.
0 – 2 Kacper Osyda 21 min.
0 – 3 Kacper Osyda 42 min.
0 – 4 Nikodem Mazur 44 min.
1 – 4 Artur Klimanek 49 min.
2 – 4 Artur Klimanek 53 min. (głową)
3 – 4 Artur Klimanek 59 min.